Günün Tıraşı (SOTD)
@"ekindgn" Teşekkür ederim komşum
Forumda geleneksel tıraş başlangıç tıraş aleti olarak wilkinson sword tıraş aleti öneriliyor.
Başlangıç olarak wilkinson sword tıraş aletini listeme aldım.
Cildime uygun Jiletleri deneyerek uyumu yakalamayı ümit ediyorum
@"Necdet" sıhhatler olsun. Lider domuz kılı sanırım. Geçenlerde impa ' dan verdiğim bir sipariş de ücretsiz kargodan faydalanayım diye sepete ekledim. Yarı sentetik çıktı , bu ara yerli üreticiler de maliyetleri kısmanın derdinde... Bir ara küçük çaplı bir inceleme yapacağım.

Tek bıçaklı Permatik ' ler bence geleneksel tıraşımız kültürümüzün bir parçası. Köy ' de , kırsal da , yaşlılarımız , büyüklerimiz hep tek bıçaklı aletler kullandılar/kullanıyorlar. Esasen Türkiye için geleneksel tıraş tarihine baktığımızda önce çelik ustura , daha sonra jiletli ustura ve sonrasında çift taraflı aletler geliyor. Bilhassa yurtdışına çıkan vatandaşlarımız , hacca umreye gidenler ve yurtdışından gelenler ülke topraklarımıza sokmuşlar çift taraflı aletleri. Bununla paralel tek bıçaklı aletler de 50 li yıllardan sonra kültürümüze girmişler. Özellikle 70 ler de vs çok yaygın. Bu noktada birçok kişi ki buna ben de dahil geleneksel tıraşın doğasına aykırı olduğunu düşünmüyorum. Forumda da bir dönem Bic Metal furyası vardı mesela... Ekin beyin de esasen ifade etmek istedikleri daha konforlu tıraş olunabilecek ucuz ve güzel tıraş verebilen aletler olmasından mütevellittir diye düşünüyorum. Kendisi de o şekilde belirtmiş zaten. Yoksa bütçe ayırma kısmı tabi ki herkesin bütçesine göre değişkenlik gösterecektir. Forumda kimse bu konuda kimseyi yargılamaz. Merak etmeyin.

Tedarik etme imkanınız yok sanırım , siz lütfen bana özelden adres bilgilerinizi gönderin. Dilerseniz ben size ufak çaplı bir paket yapar gönderirim. Halimden memnunum diyorsanız da saygı duyarım.

Sıhhatler olsun
@"kaanayhan" hocam yuma çok önemli, en önemlisi yuma, yuma olmadan olmaz aman ha. hatta bi kargo vardı konuştuğumuz yuma eklerim ben ona.
(11/09/2020, Saat: 17:53)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 0ab1a4d185d8636397d03c37566d3eb1.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

(07/10/2020, Saat: 16:43)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Necdet komşum,

Öncelikle sıhhatler olsun.
Ekipmanlarının arasında kullan-at bir tıraş bıçağı görüyorum. Bunun yerine Wilkinson veya Yuma deneyebilirsin ki Geltir ruhuna tam anlamıyla entegre olabilesin, tıraş keyfin artarak devam edebilsin. Genel olarak kullan-at tarzı ürünleri kullanmıyoruz tıraşta, geleneksel tıraşa yönelik ekipmanlara ağırlık veriyoruz. Böylelikle merakımız artarken daha iyi tıraşı da öğrenebiliyoruz.

Ben bu forumu buradaki kişilerin birbirine olan yaklaşımından dolayı çok seviyorum ancak bazen uyarıların kaş yaparken göz çıkartmaya gittiğini görüyorum. Örnek olarak sizin yorumunuzu gösterebilirim. Bu işin bir adabı vardır, sizin de bu forum özelinde belirtmiş olduğunuz gibi. Yazınız her ne kadar kibar olsa da, karşı tarafı herkesin olduğu bir yazışmada zor durumda bıraktığını görüyorum. İnsanlar maddi durumunu açıklamak zorunda değil. Paylaşımı yapan arkadaş gayet özenli şekilde fotoğrafını çekip heyecanını paylaşmış bizlerle. Buradan bir uyarı yapılacaksa özelden olabilirdi, bu şekilde yapılan yaklaşımları samimi de bulmuyorum. Bence forum kurallarından önce genel kültür kuralları daha önemli.
B6256-AF9-34-A3-433-E-92-FA-E1-FFFE9-A9-C96.jpg
(07/10/2020, Saat: 18:31)KurtaranS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu forumu buradaki kişilerin birbirine olan yaklaşımından dolayı çok seviyorum ancak bazen uyarıların kaş yaparken göz çıkartmaya gittiğini görüyorum. Örnek olarak sizin yorumunuzu gösterebilirim. Bu işin bir adabı vardır, sizin de bu forum özelinde belirtmiş olduğunuz gibi. Yazınız her ne kadar kibar olsa da, karşı tarafı herkesin olduğu bir yazışmada zor durumda bıraktığını görüyorum. İnsanlar maddi durumunu açıklamak zorunda değil. Paylaşımı yapan arkadaş gayet özenli şekilde fotoğrafını çekip heyecanını paylaşmış bizlerle. Buradan bir uyarı yapılacaksa özelden olabilirdi, bu şekilde yapılan yaklaşımları samimi de bulmuyorum. Bence forum kurallarından önce genel kültür kuralları daha önemli.

Belirttiginiz ve rahatsizliginizi dile getirdiginiz durum icin benzer bir konuda bugun uzunca bir yorum yazdim, ama sizin gibi bir yazim dili kullanmadan.

Kas goz cikartmak degil durum, yazi da belirttigim uzere tirastan daha fazla keyif alabilmesi icin farkli modeller onerdim ve onerdigim ekipmanlar Yuma ve WS: bu durum karsi tarafi maddi olarak bir aciklamaya surukledigini dusunmuyorum, oyle bir ima ve zorlama varsa lutfen tekrar gosterin cumle cumle (tekrardan okuyabilirsiniz mesajlarimi). Okumaktan algilamaya farklar oldugunu belirtebilirim, sizin mesajiniz gibi.

Yazimda uyari vb bir dil, ifade mevcut degil, haddime de degil, isteyen istedigi ekipmani kullanabilir elbette. Hele ki kimsenin sevkini kirmak asla amacim olmadi: Mesajimi tekrardan okuyabilirsiniz.

Mesajiniz iyi bir amacla yazilmamis maalesef, belirttiginiz gibi genel kultur meselesi.

@Necdet komsum, yukarida KurtaranS'in ifade etmeye calistigi gibi bir durum algiladiysan senden ozur dilerim. Tekrardan belirtmek isterim, cok kolay ulasabilecegin Yuma ve WS tirastan cok daha fazla keyif almani saglayacaktir.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
@"Necdet" = @"jegal" , bunu daha nasil anlatmam gerekiyo bilemedim zamaninda baska bir meseleden engellendiginde actigi yedek uyelik sayin @"ekindgn" sizde bunu bilmiyorsaniz eger ogrenin rica ederim surda tiyatro yapmayin artik.
(07/10/2020, Saat: 20:41)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Necdet" =  @"jegal" , bunu daha nasil anlatmam gerekiyo bilemedim zamaninda baska bir meseleden engellendiginde actigi yedek uyelik sayin @"ekindgn" sizde bunu bilmiyorsaniz eger ogrenin rica ederim surda tiyatro yapmayin artik.

Haklisin İsmet hocam, tiyatro yapmamak lazim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Hafta ortasi tirasi. Sihhatler olsun herkese;

326bd75419a91037d7a7685a18336bad.jpg
(07/10/2020, Saat: 20:41)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Necdet" = @"jegal" , bunu daha nasil anlatmam gerekiyo bilemedim zamaninda baska bir meseleden engellendiginde actigi yedek uyelik sayin @"ekindgn" sizde bunu bilmiyorsaniz eger ogrenin rica ederim surda tiyatro yapmayin artik.
Bilmiyordum böyle bir durumun söz konusu olduğunu, @ekindgn kusuruma bakmayın lütfen benim hatam. Manipüle olmuşum karşı tarafın verdiği cevap yüzünden.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,192 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,488 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,269 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,527 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,642 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,913 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,402 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,240 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: