Günün Tıraşı (SOTD)
günlük olurken de şimdi de hiç tersten almadım ama (eli tersten sürme hariç) hiçbir yönde elime sakal gelmiyor. Ama hiç de ihtiyaç duymadım tersten almaya. ve hiç de batık vve kıl dönmesi yok yüzümde.. Batık ve kıl dönmesi riskine girmeye değmez

(15/04/2012, Saat: 03:11)iatros Adlı Kullanıcıdan Alıntı: günlük tıraş olan arkadaşlara bir soru sorayım. Hergün tersten ve yan alıyormusunuz sakalları ? böyle yapınca bıraz daha gec cıkıyor ya sakal ertesi günü yıne mı ters ve yan alıyorsunuz. sanırım ben hergun ters ve yan dahıl alarak bıraz haşinlikmi yapıyorum sakal yok ben hala aynı rıtuelle devam edıyorum Undecided
(15/04/2012, Saat: 03:11)iatros Adlı Kullanıcıdan Alıntı: günlük tıraş olan arkadaşlara bir soru sorayım. Hergün tersten ve yan alıyormusunuz sakalları ? böyle yapınca bıraz daha gec cıkıyor ya sakal ertesi günü yıne mı ters ve yan alıyorsunuz. sanırım ben hergun ters ve yan dahıl alarak bıraz haşinlikmi yapıyorum sakal yok ben hala aynı rıtuelle devam edıyorum Undecided

jiletle olurken iki duz bir yan veya duz yan ve ters oluyorum. yani uc perde.
usturada ise duz ve yan ile iki perdede isim bitiyor.
bu iki sekilde de sakal uzama suresi ayni oldugu icin usturada terse gitmiyorum.
hergun tiras oluyorum. jiletle ters de olsam ertesi gune duzden dokununca ele
sakal geliyor.
bir de bu sitedeki herkes ben dahil mukemmelliyetci galibaSmile
en iyi makinamiz olsun yedegi olsun en iyi jileti sabunu kremi fircayi bulalim arayisindayiz,
sakalimiz puruzsuz olsun hic ele gelmesin kesik kanama tahris hicbir tirasta olmasin istiyoruz. halbuki makine ureticileri sakali azar azar kisaltin tersten kesmeyin diyor.
eski zamanlari dusunun kendi tiras olan azdi genellikle berbere gidilirdi ve hergun gidilmezdi.
gecen hafta berbere sac tirasi icin gittim. benden once iki kisi sakal tirasi oldu.
tek perde ve sinekkaydi da degil. eski zamanlardada boyleydi herhalde. neyse icimden ben daha guzel ve tahrissiz tiras oluyorum diye gecirdim:d
cok uzattim yaziyi aslinda yeni konu bile olurmusSmile
Benimde bundan 2-3 hafta önce bir arkadaşım evlendi berberde tıraş olmuş usturayla moralini bozmadım söyleyip ama içimden dedim ben bundan on kat iyi tıraş oluyorum diye Big Grin

Bu arada diğer soruya cevaben hergün tersten tıraş olabiliyorum.Tabiki bu bundan 4-5 ay önce hayaldi Big Grin
536e3e0686ef11e1a92a1231381b6f02_7.jpg
2 perde düz tıraş oldum fakat memnun olmadım işte Dodgy ınsan o sınekkaydı tıraşla bu hart hurt elıne gelen sakallı tıraşı görünce tıraş oldum sanmıyorum Smile sanırım psikoliojik diyeceğim ama fark ortda. bu boyun bölgesi olmasa yanaklar 2 düz alışta sinek kaydı oluyor fakat malesef isyankar boyun bölgesı sakallarım(istisnasız her yöne çıkıyor) yüzünden düz geçişte sinek kaydı hayal olacak. alışacak mecbur cildimiz tersten almaya ki alıştı bariz öncekilere göre zaten.
(15/04/2012, Saat: 10:25)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: günlük olurken de şimdi de hiç tersten almadım ama (eli tersten sürme hariç) hiçbir yönde elime sakal gelmiyor. Ama hiç de ihtiyaç duymadım tersten almaya. ve hiç de batık vve kıl dönmesi yok yüzümde.. Batık ve kıl dönmesi riskine girmeye değmez

Merhaba,
(eli tersten sürme hariç) derken,neyi kastettin dostum.Sakalları tersten almak demek,sakalın çıkış yönünün tersine almak olduğunu biliyorum.Bu konuda net bır açıklama yapılsa iyi olur.
(15/04/2012, Saat: 16:14)iatros Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 perde düz tıraş oldum fakat memnun olmadım işte Dodgy ınsan o sınekkaydı tıraşla bu hart hurt elıne gelen sakallı tıraşı görünce tıraş oldum sanmıyorum Smile sanırım psikoliojik diyeceğim ama fark ortda. bu boyun bölgesi olmasa yanaklar 2 düz alışta sinek kaydı oluyor fakat malesef isyankar boyun bölgesı sakallarım(istisnasız her yöne çıkıyor) yüzünden düz geçişte sinek kaydı hayal olacak. alışacak mecbur cildimiz tersten almaya ki alıştı bariz öncekilere göre zaten.

Hocam biraz daha idare et böyle sonra alışacak.Ben ilk başlarda tersten alırken baya bir tahriş yaşıyordum.Şimdi tekniğin oturmasıyla sakalların çıkış yönünü tam olarak belleyince ve en uygun açıyı kestirince ters almak hiçte zor değil Wink

Fotoğraf güzel olmuş bi ben güzel çekemiyorum günün tıraşı fotoğraflarını Big Grin
1. Perde düz yukaridan aşağıya
2. Perde kulaktan ceneye boyun dıştan ice ve hafif asagiya çapraz
3. Perde sorunlu bolgeler ve rutus.
Şeklinde.
yani demek istedim ki tıraştan sonra elimi sadece sakalın çıkış yönünün tersinde sürdüğüm zaman sakalı hissediyorum. dediğiniz doğru, sakalı tersten almak demek sakalın çıkış yönünün tersine almak demek..
Saygılarımla
(15/04/2012, Saat: 16:25)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
(eli tersten sürme hariç) derken,neyi kastettin dostum.Sakalları tersten almak demek,sakalın çıkış yönünün tersine almak olduğunu biliyorum.Bu konuda net bır açıklama yapılsa iyi olur.
(15/04/2012, Saat: 17:36)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yani demek istedim ki tıraştan sonra elimi sadece sakalın çıkış yönünün tersinde sürdüğüm zaman sakalı hissediyorum. dediğiniz doğru, sakalı tersten almak demek sakalın çıkış yönünün tersine almak demek..
Saygılarımla
(15/04/2012, Saat: 16:25)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

İkinci okumada anladım teşekkürler.Aynı durum bendede söz konusu.Elime sakal geliyorsa,mutlaka sakalın çıkış yönunun tersıne,yuzumu ellediğimi anlıyorum.Ben tersten alıyorum.Cildi tıraşa iyi hazırladığımda sorun olmuyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,610 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,299 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,778 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,222 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: