Günün Tıraşı (SOTD)
Mamabears brut sabun
Fs finest 25 mm.
Merkür progress 3,5-4-4,5
Personna Lab blue
Proraso liquid balm

Progress bu sabah gelmişti. 1,5 günlük sakalimla zaten onu bekliyordum. Ilk perde 3,5, ikinci 4, son perde 4,5 ayarda oldum. Son perdeyi, makine yağ gibi kaydığı için tersi denemek için oldum. Temmuz ayının en iyi tirasiydi diyebilirim. Harika bir sinekkaydi tıraş...
Şunu da belirtmem gerekir ki, progress hariç tüm ekipman zaten best of du.. mamabears brut hem koruyuculuk, hem nemlendirme, hem koku açısından en sevdigim sabun. Personna cildime en iyi gelen jilet, 25 mm. knotuda 24 den daha dolgun buluyorum. Dolayısıyla, sonuç progress e bağlıydı. O da harika çıktı...
Proraso Green Tea ( New Formula )
Omega No.248
Mühle R89
Gilette 7 O'clock
Proraso Post Shave Cream Green Tea ( New Formula )

Arkadaşlar bugünkü tıraşımı Tabac ile olmayı düşünürken ,sabah erken gelerek beni şaşırtan Proraso green tea ve Mühle R89 ile oldum. 3 perde, gayet temiz ve tahrişsiz bir tıraş ile mutlu oldum. Merkur 34C ' den sonra Mühle R89 bariz ve açık ara ile cildime daha iyi geldi diyebilirim. Bununla beraber Proraso green tea ' yi de unutmamak lazım. Gayet kaygan ve koruyucu bir köpük elde etmek beni sevindirdi. Ardından da post shave kremi yüzüme sürünce, oh be dünya varmış dedim...Sanırım tekniğin gün geçtikçe oturması ve Mühle farkının bunda çok büyük katkısı oldu...
Atatürkçü bir neslin çocuklarıyız biz...
Arko ice mint
FS 24 mm
Gillette black beauty
Rapira (çizgisiz olanı)

Yaz günü soğuk tıraş ya proraso ya arko ice mint ile, gerisi çekilmiyor. Rahat, ferah bir tıraştı.Wink
Virago komşum, bu sıcakta sıcak havlu baymıyor mu seni, ben şu an sıcak su bile istemiyorum tıraş olurken, çok sıcak çok.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
FS Finest 23mm
Proraso Sabun
Mühle R89
Shark
IHA
Proraso Aftershave Splash
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
(19/07/2012, Saat: 00:55)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/07/2012, Saat: 00:23)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 gundur yıllık ızınde olduğumdan tıraş olmuyordum.Bugun
Tıraşımı oldum.
Merkur Progress ve DE 89 'u aynı tıraşta Permasharp jıletle kullandım.Taylor Avacado krem, FS fırça ıle guzelce kopurtuldu.Sadece ılk perdede sıcak su kullandım.3 perdede,sınek kaydına ulaştım.Progress ayarını 3 te tuttum.Enson perdede tersten aldım.Tıraştan sonra Şap surdum.
Tıraş sonrası yumusaklığı ozlemısım.Ancak hergun tıraş olduğumdan,uzun sure sonra tıraş oldugumda ulaştığım,yumusaklıga gunluk tıraşta ulaşamıyorum.Saygılar,sevgiler.....

progress ve 89 u karşılaştırmada sizin yorumunuz nasıl ?

Her ikisininde edinilmesi gereken makinalar olduğunu düşünüyorum.İlk makına olarak De89,sonrasında ise Progress güzel seçimler olur dıye dusunuyorum.
FS Finest 23
Erasmic Sabun
Shark
EJ Chatsworth
IHA Şap
Taylor Shaving Shop AS Lotion

2 perde ancak Erasmic den beklentim çok yüksek olduğu için ilk kullanımda beni pek tatmin etmedi..
FS Finest 23
Tabac Sabun
Shark
Dovo Shavette
IHA Şap
Speick Balsam

Dovo yu ilk defa kullandım ve kendimi kesme korkusunu hiç yaşamadım. Sedef de iki defa cesaret ettim ikiside biraz acılı geçti. Dovoda ise biryerimi kesme hissini tıraş olmaya başladıktan sonra geride bıraktım. Mild makineleri ve jiletleri seven birisi olarak yüzümde daha çok yanma hissettiğimi de bilmenizi isterim. Ama keyifliydi ve en azından Shavette ile korkusuz ustura kullanabileceğimide anlamış oldum. İyi haftasonları..
feather popular
sanguine coolcut 4
astra platinum
cella
nivea balsam
xl sentetik fırça

çok güzel bir tıraştı diyemem ancak eh diyebilirim... feather 2 gunluk sakalı almakta zorlandı ilk perde ustura sonraki iki perde feather ile idare eder diyebileceğim bir tıraş olabildim ancak.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
* WS sabun (tas)
* Mühle R89
* Astra Platinum (2. tıraş)
* FS 24mm düğüm porsuk
* Tıraş sonrası : Cerrus sensitive aftershave balsam

biraz tahrişli, ve birkaç küçük kanamalı oldu. Sanırım WSden kaynaklanıyor. Confused

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,681 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,443 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,204 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,341 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,797 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,251 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,030 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: