Günün Tıraşı (SOTD)
Ne yanma, ne kanama ne de başka bir memnuniyetsizlik hissi.
2 perdede sadece WTG ile sıfır tahriş ve neredeyse sinek kaydı bir cilt. Yaptığım şey çok çok kısa stroklar ile BB yapmak, cilt-jilet temasının kesilmediğinde emin olmak ve makine ile cilde neredeyse hiçbaskı uygulamayıp sanki cilt ile makine arasında bir hava boşluğu varmış gibi makineyi kullanmak, hovercraft gibi.
ekipman
  • EJ89L
  • Proraso Eucalyptus
  • FS 24 finest
  • Astra Yeşil (4. tıraş)
29krqc0.jpg
ne zamandir derby sabunumu kullamamistim. bu sabun hakikaten guzel.
Üstadım Astra Yeşil çok saglam bir jilet. Her geçen gün seviyorum. İyi ki yıllık stok yapmışım. Saygılar.
(26/08/2012, Saat: 09:27)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne yanma, ne kanama ne de başka bir memnuniyetsizlik hissi.
2 perdede sadece WTG ile sıfır tahriş ve neredeyse sinek kaydı bir cilt. Yaptığım şey çok çok kısa stroklar ile BB yapmak, cilt-jilet temasının kesilmediğinde emin olmak ve makine ile cilde neredeyse hiçbaskı uygulamayıp sanki cilt ile makine arasında bir hava boşluğu varmış gibi makineyi kullanmak, hovercraft gibi.
ekipman
  • EJ89L
  • Proraso Eucalyptus
  • FS 24 finest
  • Astra Yeşil (4. tıraş)
Katılma tarihi: 2011
her Huhgün blade buffing yapıyormusunuzHuh

[quote='papazerigi' pid='24453' dateline='1345958848']
Ne yanma, ne kanama ne de başka bir memnuniyetsizlik hissi.
[u
(26/08/2012, Saat: 17:26)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 29krqc0.jpg

Ondan sonra slant'a acayip acayip ustura takasları öneriyorsun. Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(26/08/2012, Saat: 18:58)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/08/2012, Saat: 17:26)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 29krqc0.jpg

Ondan sonra slant'a acayip acayip ustura takasları öneriyorsun. Smile

yok abi benim slantim vardi zaten.
onerdiklerime ne orerirsin diyeydi o mesajlarSmile
hocam her gün tıraş olmuyorum ama 1.5 veya 2 günde bir tıraş oluyorum.
tıraşlarımda da eğer makine elimin alışkın olduğu bir makine ise (biliyorsunuz işte EJ de89 ve r89) çok kısa ve sıfır baskı ile Blade buffing yapıyorum. İşin sırrı baskıyı azaltmakta.yoksa strokların uzunluğu veya yönünün çok önemli olmadığını düşünüyorum. bir de sağ çene altı bölgem hariç ATG yapmıyorum.

Jaeger,
astra fena jilet değil. P/F açısından en iyilerden bence. Derby hakkındaki son düşüncelerin nasıl?
Saygılarımla

(26/08/2012, Saat: 18:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: her Huhgün blade buffing yapıyormusunuzHuh
Derby benim için her yönden çok başarılı. Bu fikrimi EJ89 ile oldugum tıraşlardan sonra daha da pekiştirdim. Astra'yı yıllık stok yapmamın sebebi yaptıgım üstün pazarlık yetenegim sayesinde tanesini 40 krş tan alabilmem oldu. Yoksa derby kartonu elde tutmaya degmez çünkü her yerde 50 krş tan bulabiliyoruz. Benim için artık Derby ve Astra yeşil standart yaprak jiletlerim. Özel günlerimde Nacet. Artık tek tıraş aleti, tek yada karakteristigi aynı olan 2 jilet, aynı tıraş sabunu yada köpügü.. buna dogru gidiyorum. Nato kafa nato mermer derler ya benimde artık degişmezlerim bunlar olacak. Saygılar ..
(26/08/2012, Saat: 20:16)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam her gün tıraş olmuyorum ama 1.5 veya 2 günde bir tıraş oluyorum.
tıraşlarımda da eğer makine elimin alışkın olduğu bir makine ise (biliyorsunuz işte EJ de89 ve r89) çok kısa ve sıfır baskı ile Blade buffing yapıyorum. İşin sırrı baskıyı azaltmakta.yoksa strokların uzunluğu veya yönünün çok önemli olmadığını düşünüyorum. bir de sağ çene altı bölgem hariç ATG yapmıyorum.

Jaeger,
astra fena jilet değil. P/F açısından en iyilerden bence. Derby hakkındaki son düşüncelerin nasıl?
Saygılarımla

(26/08/2012, Saat: 18:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: her Huhgün blade buffing yapıyormusunuzHuh
Katılma tarihi: 2011
Üşüyerek kalkılan bir bayram sabahı,

hacı şakir ve zeytinyağı sabunuyla çok sıcak, kemikleri ısıtan bir duş, sonrasında,

QED frankincense & myrrh sabun
Morris & Forndran 25mm blonde badger
Gillette ball end
Voskhod
Şap
Guy Laroche Horizon Balzam

kombinesiye 3 perdelik bir keyfe dönüştü. Şimdi mayışık, huzurlu huzurlu oturuyorum koltuğumda.

Bir de evde güzel bir çay demleyecek bir hatun olaydı.

ps. Şu an yanaklarıma elimi sürttüğümde pleksiglass gibi bir his veriyor. Miras değil voskhod. Tongue
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Hayıtbükünde ikinci günüm,fotolar google den , foto konusunda tembelimBlush
images?q=tbn:ANd9GcQOSlke6PiKQ3HhB8oh6NK...tC9uNo-2HI
images?q=tbn:ANd9GcRG3KX8pwUjQMjWz0sSF22...aJdaYxC7IS
images?q=tbn:ANd9GcSli72o4XuGcACLRtb3Yrn...K7BuZy4Zmg
images?q=tbn:ANd9GcSQEaO4ktu85I32nlwNo3h...DJfP3f4q4g
deniz suyu sıcaklığı harika,akşama doğru dalga ve rüzgar başlıyor,çöplerde sahile geliyor fazla çöp yok yüzerken bir iki naylon poşet gördümAngryAngryAngry
buranın en güzel yönü fazla talep gören bir yer değil,beyin ütüleyici disko müzikler yok,en güzeli dalga sesi fonda sürekli,insan dan uzak ses den uzak bir tatil için ideal yerlerden biri,tabi biz sezon sonuna doğru geldik,en iyisi böyleymiş,sahiller kalabalık değil ve herşey daha durağanSleepy

derby jilet yorumumdan alıntı yapıp tıraşda kullandığım ekipmanı tanıtayım
SANY1483.jpg

Tatile gelirken tıraş takımı ve bakımı için ;

nivea krem son 10 yıldır kartuş kullanırken dahi tatillerde kullandığım tıraş kremi,tatil tıraş kremim nivea,sebebi eşim ilk olarak 10 yıl önce avon ürünleri satan bir arkadaşından aldı,bende her sene bir tüp nivea bitirim,elinizle dahi yüzünüzde köpürtürsünüz,köpük koruyuculuk fena değil arkolardan iyi,koku klasik nivea deodorant kokusu,nemlendirme arko moist ten aşağı,hani avrupavari ürün kullanıyorum havalarına girmek için kullanılacak bir ürün
feather popular , slim'in 2.konumuna denk jilet açıklığı var,çok mild uzun süreli ve bol bol tıraş olmak isteyenler için,bastıra bastıra tıraş olursunuz,günün birinde elinize erkek işi bir DE alet geçer 89,slant,slim vs,aynı popular da olduğu gibi bastırırsınız , sonra anlam veremeden erkek işi DE alete kusur bulup yeni jilet ve makine arayışına girersiniz
lijun 22 mm knot finest, tatil için ideal tıraş kreminize laptop pc nizin ekranı ve klavyesi için daha iyisi olamaz,24 mm lik fs den daha gür knot u ve daha sert kıllarıyla,yarı fiyatıyla fs 24 ü evde bıraktırdı,fs taklitse bu da fs in takliti
gelelim jiletlere ,15 gün tatil için bazen gün aşırı tıraş olurum diye,5 er adet astra ve perma aldım,sonra forumda derby sevdalılarının bu jilete ne derece aşık olduğunu bir daha anlamak için akyaka dan 2 kutu derby aldım,kutusu 1 tl fahiş
SANY1488.jpg

tıraşdan önce ve sonra deniz suyu cilde ve sakallara hayat veriyor,daha ne söylenebilir
derby keskin bir jilet değil,mild aletlerle epey uğraştırıyor,derby yorumunu ileride yapacağım,şuan tek söyleyebiliceğim yeni başlayanlar,hızlı tıraş olmak isteyenler ve uzun uzun tıraş olmak isteyenler derby kullansın sebebi ; cilde saplanan bir jilet değil,bence bu artı bir özellik ,mesela shark yada merkur derby sınıfında fakat derby den daha fazla cilde saplanmak istiyor,fakat sakalınız sertse derby sizin setup nızda olmasınIdea
nivea ile 3 perde tıraş traş kremi fena olmasada derby jilete daha yoğun bir krem lazım,sakallar sert jilet mild neyse derby jileti tam tanıyana kadar bu jilet kullanacağım
SANY1485.jpg
tahriş yok ,kesik zaten olamaz deryb nin güzel özeliği ve güzelliğiSmile
1 perde yukarıdan aşağı
1 perde çeneden kulağa
1 perde yukarıdan aşağı
after shave olarak ege sularıCool
images?q=tbn:ANd9GcRj5LoArDaeCPnbAgil0r0...r54ebpGUZk
images?q=tbn:ANd9GcRCHqH85OLdaE6RmKTA6w6...xt0jkBsv2s
images?q=tbn:ANd9GcRwNVY3fJO8NQ_OPcRLE05...w3L_dtBaQ5

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,588 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,283 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,769 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,213 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,026 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: