Günün Tıraşı (SOTD)
benim r41 im yok çok agresif diye almadım
gillette aletlerde @9 kullanırım
dedim şans vereceğim derbye
papazeriği böyle sevdiğine göreSmile

(01/09/2012, Saat: 21:04)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aleti R41e takin da sonra konusalim :p yada berberinize goturun usturaya takip sizi tiras etsin agresifken jilet gorundugu gibi degil yoksa bende mild aletlerle mutlu degilim derby ile sadece savunmak icin yapiyorum jileti yoksa bende devamli kullanmiyorum Smile suara beyaz rapiraya karsi onyargimi kirmaya calisiyrum ve ej89la fena anlasmiyor degiller ve astranin yapiskanindan kurtulmak adina rapiraya biraz daha kanim kaynadi yari fiyati da cabasi Smile
acaba sakalınız seyrek ve yumuşak mı ?

(01/09/2012, Saat: 19:39)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: muhteşem!!!!
son zamanlarda olduğum en güzel tıraşı oldum az önce...
Ve derby beni şaşırtmaya devam ediyor. bilmiyorum 6 mı oldu 7mi, aynı jiletle kaçıncı tıraşım. Evet keserken artık zorlanmaya başladı ama tersten düzden sağdan soldan blade buffing yaptığım tüm yönlerde tahrişsiz ve kanamasız bir tıraş verdi. hemde sabunun keyfini çıkarmak için 4 perdede olduğum tıraşta ve sinek kaydı ile. Derby böyle giderse tek jiletim olacak. Tıraşta rol sahibi olan diğer arkadaşları da anmadan geçmeyelim Smile

Mühle r89
proraso
FS finest 24

Saygılar
Geleneksel tıraş dalında papazeriğini Nobel'e aday göstereceğim ustad polyanna misali derby ile muhteşem tıraş olabiliyorSmile
Gillette 9da biraz daha iyi gelecektir en azindan derby stoklarini bitirmek icin daha kabul edilebilir bir aci olur yoksa gorece kor jilet ile mild alet guzel ikili degil maalesef Sad

(01/09/2012, Saat: 21:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim r41 im yok çok agresif diye almadım

(01/09/2012, Saat: 21:04)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aleti R41e takin da sonra konusalim :p yada berberinize goturun usturaya takip sizi tiras etsin agresifken jilet gorundugu gibi degil yoksa bende mild aletlerle mutlu degilim derby ile sadece savunmak icin yapiyorum jileti yoksa bende devamli kullanmiyorum Smile suara beyaz rapiraya karsi onyargimi kirmaya calisiyrum ve ej89la fena anlasmiyor degiller ve astranin yapiskanindan kurtulmak adina rapiraya biraz daha kanim kaynadi yari fiyati da cabasi Smile
(01/09/2012, Saat: 21:31)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette 9da biraz daha iyi gelecektir en azindan derby stoklarini bitirmek icin daha kabul edilebilir bir aci olur yoksa gorece kor jilet ile mild alet guzel ikili degil maalesef Sad

(01/09/2012, Saat: 21:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim r41 im yok çok agresif diye almadım

Üstadım iki kutu derby aldım stok durumu yok
Aldıklarımı bitireyim jileti iyice tanıdıktan sonra kullanacağımı sanmıyorum
Bugün sıcak suyla yüzümü iyice yıkayıp sakalları zeytinyağlı sabuna yumusattigim halde ilk defa açtığım jilet pek tat vermedi
(01/09/2012, Saat: 21:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01/09/2012, Saat: 21:31)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette 9da biraz daha iyi gelecektir en azindan derby stoklarini bitirmek icin daha kabul edilebilir bir aci olur yoksa gorece kor jilet ile mild alet guzel ikili degil maalesef Sad

Bugün sıcak suyla yüzümü iyice yıkayıp sakalları zeytinyağlı sabuna yumusattigim halde ilk defa açtığım jilet pek tat vermedi

İki kutu iki kutudur hocam bir agresif davranin jilete dusuncelerinizi degistirebilir gerci piyasada derby'ye gelene kadar cok jilet var olsa da olur olmasa da Smile
tamam Emir üstadım agresif davranırım jileteAngry

(01/09/2012, Saat: 22:03)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01/09/2012, Saat: 21:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

İki kutu iki kutudur hocam bir agresif davranin jilete dusuncelerinizi degistirebilir gerci piyasada derby'ye gelene kadar cok jilet var olsa da olur olmasa da Smile
bence papazeriğinin sakalları çok yumuşak onun cildine uyum sağlamış olabilir.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Biraz önce tıraş oldum:
Orak marka makine
Shark super crome jilet
Başak süper fırça
gibbs hassas ciltler için tıraş kremi
Forest fresh losyon

Eski dostum Orak' ı özlemişim. Shark super crome normal sharktan daha üstün ve dayanıklı bir jilet. Takılma yapmıyor daha uzun ömürlü ama yağ gibi de akmıyor. Orta halli ve günlük kullanıma çok uygun. Gibbs kremi yüzüme nokta nokta dağıtım ve yüzde köpürttüm önce biraz sulandı sonra çok iyi kıvama geldi. Başak fırçada beklediğimden daha iyi. Tek perdede losyonla kapattığım ferah mis gibi bir tıraş oldu.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
aynen abi. bir de aradığımız şeyler farklı. mesela aynı cilt-sakal yapısına sahip olunsa bile ben konfor arıyorum mesela. başka biri prüzsüz tıraş arıyor. haliyle benim beğendiğim jilet o kişiye hoş gelmeyebiliyor. Bu faktör de var bence...
(01/09/2012, Saat: 20:47)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Papazariği dediğin doğru her jilet herkeste aynı konforda olmuyor ..Hoşuna gidenler alınmasın ama benimde stok yapmadığım tek jilet üzülüyorum hep yeniden şans veriyorum olmuyor olmuyor...Her tıraşta 1-2 jilet değiştir yok yüzümün diğer tarafında değiştir o ara köpük gitsin derken kendimi cezalı gibi hissediyorum oysaki mutlu olmam gereken zaman bu ama böyle olunca nasıl hobi bu diyorum kendi kendime bu kadar malzeme varken geç bunları artık kalanları ölüncemi kullanacaksın Smile

Teşekkür ederim hocam. Benim içi kendi canınızı yakmanıza gönlüm razı olmaz. hakikaten benim için yapacaksanız lütfen canınızı acıtmayın. ama maksat ülke ekonomisine katkıda bulunmak ise sizi ayakta alkışlıyorum. Smile

bence değil. ama normal olarak sınıflandırabiliriz. çok kalın ve aşırı sık sakallarım olduğunu söylenemez. Ama ince ve seyrek de değil. Ortalamada veya biraz altında yani.
(01/09/2012, Saat: 21:19)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: acaba sakalınız seyrek ve yumuşak mı ?

Nobel de olur Oscar da olur. yeterki kazanan geleneksel tıraş olsun Big Grin
Abi benim sakalları bilmiyorum da cildim çok hassas. Tahrişli bir tıraştan sonra çok keyif aldığımı söyleyemem. Denediğim tüm jiletler içerisinde tahriş açısından beni en çok derby memnun etti. Neler yaptım bugün mesela derby ile. Bana mısın demedi, azıcık bile tahriş etmedi. Zaten ona şaşırdım. Ama evet çok keskin değil.

(01/09/2012, Saat: 21:24)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraş dalında papazeriğini Nobel'e aday göstereceğim ustad polyanna misali derby ile muhteşem tıraş olabiliyorSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,620 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,305 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,782 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,224 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,028 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: