Günün Tıraşı (SOTD)
Erasmic Stick
Parker 96 R
Shark Chrome
Victoria Pure Badger
Osma Block
Zirh Soothe
Zirh Erase

Yeni elime geçen Parker makinayı denemek maksadıyla 2 günlük sakala giriştim.
2 Perde sonunda "bir daha mild makinaya kör jilet takanı..." diye bitirdim.
Kaç saat geçti hala iritasyon hala tahriş. Az önce sıcak kompres, Proraso anti iritation liquid balm yok hala geçmedi.
Parker 96 R yeni modeli fiyatına göre gayet başarılı bence. Balans düzelmiş, silo kapaklarındaki kolpalık yok olmuş ve tokluk hissi gelmiş.Daha keskin bir jilet ile deneyince umuyorum daha iyi olucak.
Shark
Astra
Shark Chrome
mild makinalarda kesinlikle memnun kalmadığım jiletler.
Yazılanlar üzerine Slant'ta deneyip bir şans daha vericem bu vatandaşlara, gene olmazsa merak edenlere memnuniyetle verebilirim.
Bugune kadar en güzel üç tıraşım;
EJ89L-Siyah 7 o'clock ( Toobs St james krem ve balm)
37C-Feather ( Toobs st james krem ve Loccitane Cade balm)
Wilkinson Classic-Permasharp ( Speick stick ve Loreal Balm)
Farklı kombinasyonları denmeye devam edip yorumları aktarmaya devam

Saygılar
sizin gibi bir tıraş sever 89 sahibi olmadan makine alma işini kapatmamalı Wink
çok şey kaçırıyorsunuz
Saygılaırmla
(08/09/2012, Saat: 00:07)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: slant alıp makine konusunu 1,5 yıldır kapatmışken, 89 mükemmel harika fevkaladenin fevkinde diyerek içime çok büyük kurt düşürmüştünüz hocam Dodgy neyse,sizin önceki yorumunuzla başlayan şüphe yine sizin bu yorumunuzla geçti Smile
slantla slide ve BB gibi tekniklere pek ihtiyacınız olmaz.
slanttan aldığınız güzel ve farklı hissi 34 te alamayabilirsiniz 89a benzer sanıyorum, gerçi 34c kullanmadım
merkur alman yuması konusunda haklısınız,farklı ve güzel hissiyatlı slant mühle/ej kaplamasını hakediyor. ben de muadillleri olmadığından sadece slant ve ayarlı merkurleri alma taraftarıyım
Proraso red
Merkur 38c barberpole
Permasharp
Rooney 1/1

Proraso redi sert sakalim var diyenler bence sample alip denemeli. Sert sakal icindir ifadesinin pazarlama taktigi oldugunu dusunmemeye basladim. Ben cok memnunum bu kremden her anlamda. Sadece koku olarak biraz sert gelebilir (parfumsu degil) ama ben kokuyu da sevdim acikcasi.
(08/09/2012, Saat: 17:22)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso red
Merkur 38c barberpole
Permasharp
Rooney 1/1

Proraso redi sert sakalim var diyenler bence sample alip denemeli. Sert sakal icindir ifadesinin pazarlama taktigi oldugunu dusunmemeye basladim. Ben cok memnunum bu kremden her anlamda. Sadece koku olarak biraz sert gelebilir (parfumsu degil) ama ben kokuyu da sevdim acikcasi.

Komşum senden forumda fotolu barberpole incelemesi bekliyoruz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
''sert sakalı'' yumuşatan etken madde nedir acabaHuh

Merkur 38c barberpole
Permasharp
Rooney 1/1

FS 22mm
TOBS Levander Krem
EJ Chatsworth
7o'clock Sharp Edge (2)
TOBS Shaving Shop Aftershave Splash

İkinci kullanımda jilet daha konforlu geldi. Diken gibi sakal hissim yok bugün. Belkide TOBS Krem ile alakalıdır. İlk defa kullandım ve ilk defa tas kullanmadan yüzümde köpürttüm. Fırçanın ucunu sadece batırıp çektim ve o bile fazlası ile köpük yaptı. 2 perde tıraş oldum ama en az 2 perdelik daha kaldı fırçada. Çok konforlu ve güzel bir tıraş oldu benim için. Yaz haricinde eski sabunlarıma dönmem sanırım TOBS da bu konfor varken. Selamlar..
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
Haklisin valla yapmam lazim. En kisa zamanda insallah.

(08/09/2012, Saat: 18:00)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Merkur 38c barberpole
Permasharp
Rooney 1/1

Komşum senden forumda fotolu barberpole incelemesi bekliyoruz.
Shea butter oldugunu tahmin ediyorum. Cunku gercekten bir fark hissediyorum bu kremle tiras oldugum zaman. Zaten kremde sandalwood oil ve shea butter in baskin yaglar oldugu yaziyor. Arastiriyorum. Benim sakallarim gercekten batip acitacak yada cizecek kadar sert Smile.

(08/09/2012, Saat: 18:04)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ''sert sakalı'' yumuşatan etken madde nedir acabaHuh

Merkur 38c barberpole
Permasharp
Rooney 1/1

Biraz önce martin amca lanolin-limon-kakao tıraş sabununu denedim.
diğer teçhizatlar:
-schick krona
-shark super crome(amma dayanıklı bu kerata)
-başak süper fırça
-aftershave kullanmadım sabunun etkisini hissetmek için

Öncelikle martin amcaya önerim bu sabuna güzel bir lime-citrus esansı çok yakışır. çok hafif hissedilen tatlımsı bir kokuya sahip sabun. biraz daha köpük yaptı mı çok iyi olur. Daha fazla köpürtme umudu ile biraz fazla çevirdim sabunun üzerinde sanırım bundan dolayı tıraşın sonuna doğru hafif bir kuruma oldu yüzümdeki sabunda. Tek perde güzel koruyucu bir tabaka ile tıraş oldum. Tıraş sonrası ise yüzüm gerilmedi ve yumuşak.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
* Arko Ice Mild Krem
* Başak Süper Fırça
* Permasharp ( 5. Kez Kullanıyorum)
* Yuma

Bu sabah güne biraz ferah başlamak için Arka Ice yi tercih ettim, köpürmesi yine tatmin ediciydi, dayanıklılık testinde olan Permasharp jileti 5. kez kullanıyorum, her hangi bir takılma kesmemezlik yok, sanırım 7 yi filan göreceğim, günlük tıraş olmam, en erken iki günde bir tıraş olurum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,931 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,469 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,226 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,435 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,597 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,863 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,338 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,047 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: