Günün Tıraşı (SOTD)
(19/05/2013, Saat: 15:26)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad,Vie-Long 12705 çok sert bir fırça değil mi ?
Neden Hair mix: 50% mane hair; 50% tail hair model almadınız ?

(19/05/2013, Saat: 15:17)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Ucuzcu" temalı tıraşım:

Vie-Long 12705 at kılı fırça
Arko çubuk sabun
Rimei alet
Shark jilet
Arko Maximum Comfort kolonya

Artık her jiletle ve her aletle istediğim pürüzsüz tıraşı hemen hemen yakalayabiliyorum. Shark jileti ikinci kullanımım. Birinci tercihim olmaz; ancak benim cildime yeşil astra'dan daha iyi geldi. Tabi shark ile oldugum iki tıraşımda da sakalım günlükdü.

bende soracaktım nasıl fırça diye birde bu markanın porsukları var onlar nasıl bi fikriniz var mı ?
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Acikcasi ilk at kili fircam oldugu icin ucuz bir modelle baslayayim dedim. Ama bir sonraki fircam zannediyorum 50-50'lik 13061B modeli olacak Smile
Fircamiz kesinlikle domuzdan kat be kat yumusak. Finest badger ayarina yakin. Fakat fs gibi kalin bir dugume sahip degil, biraz seyrek. Killar makasla kesilmemis, dogal halleri. Ben yuzde kopurtme yapiyorum; ilk hareketlerdeki batma hissi firca kopugu emdikce azaliyor.
Gifts&care'in ve yabanci forumlarin soyledigine gore 10-15 tiras sonra yumusuyormus. Benim daha 5 civari oldu yanilmiyorsam.
Velhasil-i kelam, fircamiz 35-65 hali ile bile yumusak ama batici Smile
Vie-long'un porsuklari hakkinda bilgim yok malesef.
Ama bir-iki gune muhle black fibre sentetik fircam gelecek kismetse; epey methini duydum; oldukca yumusak ve dairesel hareketlere imkan veren bir sentetik oldugundan bahsettiler. Bakalim, hayirlisi Smile
Saygilar.
(19/05/2013, Saat: 15:58)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acikcasi ilk at kili fircam oldugu icin ucuz bir modelle baslayayim dedim. Ama bir sonraki fircam zannediyorum 50-50'lik 13061B modeli olacak Smile
Fircamiz kesinlikle domuzdan kat be kat yumusak. Finest badger ayarina yakin. Fakat fs gibi kalin bir dugume sahip degil, biraz seyrek. Killar makasla kesilmemis, dogal halleri. Ben yuzde kopurtme yapiyorum; ilk hareketlerdeki batma hissi firca kopugu emdikce azaliyor.
Gifts&care'in ve yabanci forumlarin soyledigine gore 10-15 tiras sonra yumusuyormus. Benim daha 5 civari oldu yanilmiyorsam.
Ama bir-iki gune muhle black fibre sentetik fircam gelecek kismetse; epey methini duydum; oldukca yumusak ve dairesel hareketlere imkan veren bir sentetik oldugundan bahsettiler. Bakalim, hayirlisi Smile
Saygilar.

ustad muhle hakkındakı yorumlarını merakla beklıyorum
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Memnuniyetle.

(19/05/2013, Saat: 16:04)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/05/2013, Saat: 15:58)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acikcasi ilk at kili fircam oldugu icin ucuz bir modelle baslayayim dedim. Ama bir sonraki fircam zannediyorum 50-50'lik 13061B modeli olacak Smile
Saygilar.

ustad muhle hakkındakı yorumlarını merakla beklıyorum
Coolcut4 Ustura
Beyaz Rapira Jilet
Jaguar 236
Arko Sabun
Şap
Rebul Ice Kolonya

Geleneksel Tıraşa başladığımdan bu yana ilk defa top sakal bırakmaya karar verdim. Usturayla yamuk alırım da komple keserim korkusu da vardı fakat gayet güzel bir tıraş oldu. Yaklaşık 10-12 günlük sakalımı 3 perde de tıraş ettim.
tamerkamisli.blogspot.com
2v10u0x.jpg
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Astra Yeşil
Proraso Yeşil
The Bluebeards Revenge Pure Badger
EJ DE89 Barley
444 balsam
Paşabahçe iğde kolonyası + asprin
ali bıyıklı şap

Herşeyden önce inanılmaz ferah bir tıraş oldu. hem krem hem balsam saolsun izmirin sıcaklıgını biraz olsun bastırdı. Permasharp sevdiğimden evdeki astralara hiç dokunmuyordum onada bir şans vermek istedim. Fırçanın performansı beklediğimden çok çok iyi pure olmasına rağmen seyahat için almıştım ama sanırım normaldede kullanırım.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Derby Limon krem
Muhle Black Fibre sentetik
Sedef ustura
Astra yesil jilet
Zaza şap
Arko Maximum Comfort kolonya

Muhle'ye olan hayranligim artiyor. Bugun derby krem ile proraso'dan daha basarili sonuc aldim. Eksi eksi limon kokusu da mis gibi bonus oldu. Dun shark kullanmistim usturada, bugun yesil astra ilac gibi geldi. İki perde sag elle tiras oldum; boyun bolgemde kizariklik var (razor burn).
Bu ustura olayina giderek isinmaya basladim ah bir de beni domates gibi kipkirmizi yapmasa...
Tabac Sabun
Lijun 22mm Finest Fırça
Fram 6/8 Ustura
Papatya Sabunu (After Shave)
Şap
Düzce Servet Tütün Kolonyası

2 günlük sakalımı 2 perde de tıraş ettim. Uzun zamandır çelik ustura ile tıraş olmuyordum, Coolcut4 ile jilet denemekten + olarak Muhle r41'e yoğunlaşmaktan çeliğin tadını unutmuşuz Smile Harika bir tıraş oldu. Tıraş sonrası önce yüzümü papatya sabunu ile yıkadım, ardından şap ve tütün kolonyası. Papatya sabunu yüzümü yumuşacık yaptı gerçekten.
tamerkamisli.blogspot.com
Detay Üstadım,
FS 28 kuaföre mi gitti Big Grin

(24/05/2013, Saat: 20:05)detay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Frank Shaving Silvertip 28mm Extra Density Fan Shape

iKON Deluxe Open Comb DE

Gillette Silver Blue Tıraş Bıçağı

T&H Grafton Tıraş Kremi

Zaza (Osma) Cilt şapı

28iroed.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,797 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,576 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,295 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,883 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,736 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,954 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,500 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,063 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: