Günün Tıraşı (SOTD)
Gillete Blackhandle
Astra Yeşil
Vie Long fırça
Dr. Harris Marl. soap
Paşabahçe iğde
444 Balsam

Vie longdan başlayayım bence alın elinizin altında bulunsun ilk kullanışım ama zahmetsiz ve çok güzel kıvamlı köpük yaptı. Sabunun katkısı ne kadar bu kıvama onu zaman gösterecek. Onun haricinde makine ve jilet uyumuyla tahrişsiz ve keyifli bir tıraş oldum güne iyi bir başlangıç Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
yuma + shark + arko + lider
hiç özenesim bezenesim yok bugün
yinede kartuşdan iyidir Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Omega
Progress
Polsilver (3)
Bodyshop Maca root
Bebak Acıbadem

markasız domuz fırça
speick sabun
sedef ustura
wilkinson sword beyaz paket- Gillette 7 o'clock sharp edge(sarı paket)
Proraso balm beyaz

5 günlük sakalı sıcak havlu ile yumuşatıp speick sabunu yüzde köpürtüp vurdum usturayı ama kesmedi. Çekiştirmeye başlatınca daha önce 1 kere deneyip çok sevdiğim sarı 7 yi taktım ve aktı ustura. Bu jilet en sevdiğim Jilet lerden biri oldu çok pürüzsüz bir tıraş sağlıyor. Ama biraz fazla bastırmam boyunda kızarıklık ve yanma yaptı bıyık bölgesine hafif bir kesik atsam da Ustura yı seviyorum.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Ri,mei
SOC 2
Yarım Yeşil Astra
Cella
Selin Limon Kolonyası

Usturadan kalan yarım Astra'yı Ri,mei ile denemek istedim.Jilet tam ve sorunsuz oturdu.Alette yarım jilet olduğunu sürekli unutup aleti çevirdiğim için sabunu aldığım yerlerden jiletli tarafla geçtimSmile Neyse fazla hasar yok,tam jilete devam Smile
Kolonya ne kadar cilde zararlı olsada tıraştan sonra yakıcı ferahlığı aranıyor Angel
nivea mild
arko sentive
lujin 26
rapira mavi beyaz yarım jilet tek kullanımlık
ej89
ben sevdim bu yarım jilet olayını güzel bir tıraş oldu
Merkur 37c hd
Lıjunshavıng fınest badger 24 mm
Dorco Treet
Proraso Yeşil
Proraso Lacivert AS Balsam
Ali Bıyıklı Sap

4. kullanışım oldu makineyi aöa hala ufak kanamalar yapıyor. Açıkçası bu makine ile aramız hiç iyi olmadı düzelebileceğinide sanmamaya başladım Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(19/07/2013, Saat: 01:29)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ri,mei
SOC 2
Yarım Yeşil Astra
Cella
Selin Limon Kolonyası

Usturadan kalan yarım Astra'yı Ri,mei ile denemek istedim.Jilet tam ve sorunsuz oturdu.Alette yarım jilet olduğunu sürekli unutup aleti çevirdiğim için sabunu aldığım yerlerden jiletli tarafla geçtimSmile Neyse fazla hasar yok,tam jilete devam Smile
Kolonya ne kadar cilde zararlı olsada tıraştan sonra yakıcı ferahlığı aranıyor Angel

Alkol kötü derler ancak bir tedavi olarak alkol faydalı derim. tıraştan sonra bir sabun daha yahut asprinli kolonya. nihayetinde her gün aşağı yukarı vücudumuzdan parçalar alıyoruz. Bu bir cerrah titizliğiyle yapılması gerek ve yakın tıraşla çok daha ciddi bir iş.
Futur (5-2)
Edwin Jagger Best badger
cella ve Clinique
isana jilet
soğuk su.

Köpüğü, parfümü cella ile korumayı da clinique kombinasyonuyla aldım. pürüzsüzdü. jilet ikincide de çok rahat bir tıraş verdi. tahriş, acı, sıfır. Konfor oldukça tatminkar. Clinique mix olarak çok rahat bir tıraş veriyor. Özelikle tıraştan sonra bütün gün cildinizin bir katmanla korunduğunu hissediyorsunuz.
Lijun 24mm
Proraso Yeşil
Edaco 5/8"
Şap
Geo F. Trumpers Coral Skin Food

Ben bu ustura işini sevmeye başladım gibi. İlk defa çelik ustura deneyimim bu, Jiletli usturaya nazaran daha az kaygan bir tıraş yaşadım ancak farklı bir hissiyatı vardı, konforu daha iyiydi çelik usturanın. Yakın tıraş denilen şeyi şimdi anlar gibiyim Big Grin Sadece çene kısmını tıraş etmekte zorlanıyorum şu anda o da dudağın altından boyuna doğru inemeyişimden kaynaklanıyor. Boyun kısmında yine tahriş var, günlük tıraş bana pek gelmiyor. günaşırı olsam daha az oluyor. Özellikle pazartesi günleri tıraş rahat oluyor. Traş sonrası şap çok az bir acı verdi, kızarıklık ve noktasal kanamalar olmuş olsa da yanma hissi yoktu. Jiletli usturadan sonra 1 saat kadar yanma oluyordu.
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,360 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,507 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,277 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,598 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,660 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,929 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,430 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: