İlk Porsuk kılı fırçam
Arkadaşlar herkese merhaba,
http://www.executive-shaving.co.uk/execu...ng-set.php
Bu ürünü sizlere hiç soramadan aldım, şimdi geldi paketimSmile yoğun iş temposundan çok araştıramadım ama gerek geltir.com'u gerek Lord'un bloglarına göz gezdirdim, fiyatı da şimdidilik makul geldiği için aldım.
Artık almış olsam da, belki bu fırça hakkında ekleyecek bişeyleriniz, tavsiyeleriniz olur diye de bir start vermek istedim.
bundan önce çok kötü bir banat fırça kullanıyordum, muhtemelen sentetik kıldan, geçen ay ıslak tıraşa geçmek isteyip de almıştım. Artık yeni fırçam ile inşallah Smile
Öncelikle hayırlı olsun diyelim. Porsuk kılı fırçanızı çok bastırmadan, içinde varsa çıkan açıklamaya göre (yani normal fırçalar gibi çok bastırarak değil) kullanırsanız uzun süreli kullanırsınız. İyi günlerde kullanın.
hayırlı olsun bende ilk porsukuma kavuştum fs chubby, domuzdan porsuka geçmek sınıflar atlamakmış hayrını görün yani boşuna domuz kullanmışım diyebilirim
Bu sabah ilk tıraşımı yaptım.
ama sanırım tıraş nasıl yapılır 101 dersini almam gerekiyor, seyahatte olduğum için yanıma sabun değil krem aldım, epey sıkmama rağmen köpükten tam verim alamadım, fırçam da sanki çok köpürmedi, su da çok tutmadı gibi, kokusu da maalesef vardı aşırı da olmasa şu an yüzümden az biraz geliyorSmile
sanırım buradaki üstadlara danışmam çok doğru olurdu, biraz acele davrandım, biraz da arkadaşlara aynı soruları sormamak için sanırım ama bakıyorum da hemen yazıyorlar üstadlar sağolsun. Pahalı bir tecrübe oldu maalesef ama bu zevke deyeceğine eminim!
(21/05/2013, Saat: 13:31)hwwwest Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah ilk tıraşımı yaptım.
ama sanırım tıraş nasıl yapılır 101 dersini almam gerekiyor, seyahatte olduğum için yanıma sabun değil krem aldım, epey sıkmama rağmen köpükten tam verim alamadım, fırçam da sanki çok köpürmedi, su da çok tutmadı gibi, kokusu da maalesef vardı aşırı da olmasa şu an yüzümden az biraz geliyorSmile
sanırım buradaki üstadlara danışmam çok doğru olurdu, biraz acele davrandım, biraz da arkadaşlara aynı soruları sormamak için sanırım ama bakıyorum da hemen yazıyorlar üstadlar sağolsun. Pahalı bir tecrübe oldu maalesef ama bu zevke deyeceğine eminim!

Doğal kıllı fırçalar ilk alındıklarında iyi verim alınamaması gayet normaldir. Fırça biraz kullanılıp kıllar açılıp oturmaya başlayınca performans katlanarak artar. Fırçanızı kullanmadan önce 5 dakika kadar sıcak suda bekletip kapta köpürterek köpük hazırlayın. Bu şekilde 1-1,5 aylık düzenli kullanımdan sonra kıllar kıvama gelecek ve fırçanın performansı gayet memnun edici hale gelecektir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(23/05/2013, Saat: 18:46)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/05/2013, Saat: 13:31)hwwwest Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah ilk tıraşımı yaptım.

Doğal kıllı fırçalar ilk alındıklarında iyi verim alınamaması gayet normaldir. Fırça biraz kullanılıp kıllar açılıp oturmaya başlayınca performans katlanarak artar. Fırçanızı kullanmadan önce 5 dakika kadar sıcak suda bekletip kapta köpürterek köpük hazırlayın. Bu şekilde 1-1,5 aylık düzenli kullanımdan sonra kıllar kıvama gelecek ve fırçanın performansı gayet memnun edici hale gelecektir.

Lordum cevap için gerçekten teşekkürler,
En son mesajımdan beri nerdeyse aynı kıvamda tıraşım, gerçi 2-3 kere oldum tıraş, biraz dinlendirdim bu aralar, ardarda 2 gün yaptığım tıraşın ikinci günü, boyun bölgem harap ve bitap oldu resmen, hatta sakallarım kaldı bile ama jilet süremeyecek kadar çok kızardı.
Bu akşam köpük üzerine sayfanızı okuyup, vidyoları izleyip Arko ile tıraş olmaya çalışacağım. sakalım 2,5 günlük olacak, fırçamı dediğiniz gibi biraz sıcak suda bekleteceğim.
Bir de bir sorum daha olacaktı; Feather marka jiletimi 8-9 gün önce taktım ve en fazla 3 kere tıraş oldum. Sürekli makinın üstünde duruyor, sizler ne kadar sürede ya da kaç tıraştan sonra değiştiriyorsunuz? Hala oldukça keskin geliyor bana.
Teşekkürler
(Resim yükleye basıyorum, resmi başarılı bir şekilde upload ettğini söylüyor küçük ekranda sonra kapatıyorum ekranı ve resim mesim yok, nerde yanlışlık yapıyorum acaba?)
Hocam boyun bolgenizdeki kizariklik zannediyorum "badger burn" olarak tabir edilen sorun. Fircanizin cildinize temas suresini azaltmanizi tavsiye edebilirim.
http://www.geltir.com/thread-752-post-45002.html
(29/05/2013, Saat: 16:16)hwwwest Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lordum cevap için gerçekten teşekkürler,
En son mesajımdan beri nerdeyse aynı kıvamda tıraşım, gerçi 2-3 kere oldum tıraş, biraz dinlendirdim bu aralar, ardarda 2 gün yaptığım tıraşın ikinci günü, boyun bölgem harap ve bitap oldu resmen, hatta sakallarım kaldı bile ama jilet süremeyecek kadar çok kızardı.
Bu akşam köpük üzerine sayfanızı okuyup, vidyoları izleyip Arko ile tıraş olmaya çalışacağım. sakalım 2,5 günlük olacak, fırçamı dediğiniz gibi biraz sıcak suda bekleteceğim.
Bir de bir sorum daha olacaktı; Feather marka jiletimi 8-9 gün önce taktım ve en fazla 3 kere tıraş oldum. Sürekli makinın üstünde duruyor, sizler ne kadar sürede ya da kaç tıraştan sonra değiştiriyorsunuz? Hala oldukça keskin geliyor bana.
Teşekkürler
(Resim yükleye basıyorum, resmi başarılı bir şekilde upload ettğini söylüyor küçük ekranda sonra kapatıyorum ekranı ve resim mesim yok, nerde yanlışlık yapıyorum acaba?)

Merhabalar komşum. Dikkatimi çekti de, size tavsiyem, jiletinizi makinanızın içinde bırakmayın. Pas oluşabilir. Jileti atarsınız ama makinaya zarar gelmesi hoş olmaz. Tekrar kağıdına koyun jileti.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Arkadaslar yorumlar icin tesekkurler, bundan sonra jiletimi cikariyorum o halde makinadan.
Boyun bolgesini de tahris etmeden fircaliyorum.
Dun otele girmeden once bir berber dukkanindan arko sabun aldim(kaba eritip koymam sart gibi) harika bir tiras oldum, yani eminim daha iyileri de olacaktir ama fena degildi, 2,5 gunluk boyun bolgemi terse yakin aldim ama tam ters degil, kil donmesi yazilarinizi okumustum, saolun.
İlk kez guzel bir kopuk gordumSmile gene de kremsi yogunluga ulasamadim cunku aldigim kopurtme kabini da henuz tam randimanli kullanamiyorum sanirim.
Bu arada fircamin tutcak yeri cok kisa geliyor bana, elimi rahatsiz ediyor fircalarken, ger hafta 2-3 gun istanbula goreve geliyorum, acaba bunu seyahat fircasi yapip, onerilerinizle ev icin bir firca mi alsam? Eminim tutma yeri uzun olan daha keyiflidir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,412 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,132 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 465,641 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,864 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,966 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,865 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 51,540 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 25,041 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K
  Muhle Pure Porsuk Kılı akaysakarya 9 5,078 09/01/2020, Saat: 23:41
Son Yorum: Shavette
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,663 06/01/2020, Saat: 23:12
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: