Muhle Black Fibre Sentetik Firca
Herkese merhaba, sukur kavusturana Smile

2r2c8id.jpg

Fircamiz soldaki. Merak edenler icin sagdaki firca Vie Long 12705.
Shaving.ie'den son siparisimdi bu. İnsan paketi acinca fircanin da bir kutunun icinde olacagini umuyor ama malesef firca laps diye konmus pakete. Aynen gorundugu gibi, kutusu yok! Neyse bu seferlik Chris'in bu hatasini signeye cektim.

2v3st8z.jpg

Krem olarak Nivea Mild'i tercih ettim, bir findik tanesi kadar koydum tasa.

m9cehl.jpg

20r0byq.jpg

Bir dakikadan az bir surede gayet basarili bir kopuk elde ettim. Gerci sureyi tam da hatirlamiyorum ama kisa surdu Smile
Fircamizin knot'u cok dolgun degil FS finest 24mm'ye oranla. Ancak olumsuz tek elestirimin bu hususta oldugunu pesinen belirtiyorum. Aman Allah'im Muhle-Hjm ne yapmis boyle?! Daha once sentetik firca kullandiysaniz ezberinizin bozulacagina dair garanti verebilirim. İnanilmaz yumusak bir firca, kopugu emdikce daha da yumusuyor. Diger sentetik fircalarin en buyuk eksisi yuzde dairesel hareketlere elverisli olmamasiydi. Bu fircada ise her turlu hareketi yapmaniz mumkun. Evet dogal kil olmadigini bir sekilde hissediyorsunuz zira asiri yumusak Smile Vie Long at kili fircamdan kat ve kat daha yumusak ustelik batmiyor.
Herkesin bildigini dusunerek genel sentetik fircalar hakkindaki bilgilere yer vermiyorum.
Ozet olarak: kesinlikle alin! Acikcasi benim firca yelpazemin at kili ve sentetik fircalarla sinirli kalacagindan dolayi biraz tedirgindim ama sagolsun Muhle beni cok mutlu etti Smile tabi ben deneme amacli ucuz bir modeli tercih ettim. Daha kalin knot'a sahip ve daha guzel sapli modelleri de var.
Bir de, silvertip sentetik fircalari da var Muhle'nin. Shavenook'ta sanirim bir inceleme okumustum; orada black fibre'in silvertip fibre'den daha yumusak oldugu yaziyordu. Gerci fiyati daha ucuz black olanlarin; dolayisiyla garipsemedim degil.
Kesinlikle tercih edilebilir bir firca, hatta boyle bir fircaniz varsa baska fircaya gerek de duymazsiniz diye dusunuyorum. Seyahat, gunluk kullanim her isinizi gorur.
Efendim yabancilarin deyimiyle "highly recommended".
Saygilar.
puchacz Üstadım güzel günlerde kullanın.
Sizde güzel porsuk fırça yok mu? öyle ikame ürünlerle saadet arıyorsunuz. Smile
Finest ve silver fırçaya göre backbone,sertlik,masaj hissi,koku,kuruma ve konfor nasıl.
Selamlar
incelemeniz harika olmuş, köpük te epeyce bereketli olmuş Smile herşeyi anlatıyor fotoğraflar, elinize sağlık.

bu fırçayı hep görürüm internet sitelerinde, merakımı celbeder durur, o yandaki gri tutma yerleri yumuşak mı diye Smile bu konuda beni aydınlatın rica ederim Blush
ellerinize sağlık üstad çok güzel yazı olmuş merak ettiğim bir fırçaydı listeye ekledim o nasıl bir köpük öyle Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Fotolarını verdiğim Muhle sentetiklerin sadece sap larımı farklı.Sanki ilk veriğim fotodaki sentetik kıllar daha farklı.

wp285b2013_05.jpg
wp285b2013_05.jpg
wp2d24ce22_05.jpg
wpbd204267_05.jpg
wp50b4436d.jpg
Black fibre olanlarin hepsi ayni kil olmali. Sadece knot caplari ve saplari degisik zannediyorum.
Firca gayet kokusuz. Olsa olsa standart bir fabrikasyon kokusu olabilir ki onu da ilk sabunlamada atarsiniz. Ben el sabunuyla bir guzel yikadim kullanmadan once o kadar; sentetik olmadigi icin break-in surecine ihtiyaci yok.
Firca oldukca yumusak, batma yok. Neredeyse finest'tan daha yumusak diyebilirim. Gerci epeydir finest fircami kullanmiyorum.
At kili ve sentetik firca kullanmamin yegane sebebi basit bir zevkim icin bir hayvanin canini vermesi fikrinin beni rahatsiz etmesi. Bu kesinlikle kimseyi tohmet altinda birakma amacli soyledigim bir soz degil, yanlis anlasilmasin.
Okudugum incelemede killarin catallanmis yapisina dikkat cekilmisti. Benim fircamda dikkatimi cekmedi, bilemiyorum zamanla boyle bir sey olur mu.
Fircayi suzdukten sonra sallayarak bile kurutabilirsiniz, hizli kuruyor, hayvansal fircalarla kiyaslanamaz bile.
Fircamizin backbone'u gayet yerinde ama fazlasiyla da yumusak. Masaj olayina cok dikkat etmedim bugunku tirasimda. Bir sonraki tirasimda onu da gozlemlemeye calisirim. Bu sefer de kase proraso veya kase arko ile denemeyi dusunuyorum.
Uzunca bir sure alisveris yapmaya niyetim yok ama bir sonraki alisverisim muhle silvertip sentetik firca icerecek zannediyorum.
Gri kisimlar yumusak plastik. Zannediyorum eller islakken kavramayi kolaylastirmak amacli yapilmis.
Umarim sorularin hepsini cevaplayabilmisimdir Smile

Edit: yazim hatasi duzeltildi.
The magnified images below (1200 – 3000x magnification) taken by Southampton University, Bio Medical Department feature badger bristles on the left and Premier synthetic on the right. Badger bristles are very much like human hair in that they have scales making for a rough surface, they tend to be damaged and often hollow.

badgervpremier.jpg

This means that approximately 50% of shave crème being used penetrates and coats the bristles never to make it to the area to be shaved and not all is rinsed out after use. Hence the reason why these bristles suffer from product build up over time and need to be cleaned out as well as using approximately twice the amount of shave creme!

The synthetic bristles are non-absorbent, so they need less shave crème and create a richer lather.
Add a little more water to the bristles after shaving and you will probably have enough lather for a second, closer shave.
Easier to clean the bristles and keep them clean.
Using the stand helps promote the longevity of the bristles and is best hygienically.
Viva muhle Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,091 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,107 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,584 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,199 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,117 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 71,738 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 95,569 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,199 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,799 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,722 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: