Muhle r41
(09/05/2020, Saat: 18:14)Jonas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum benimde sakalları. Öyle çok gür değil hele boyun bölgesinde maşallah her yöne çıkıyor fakat 2-3 günde bir r41 ile sorunsuz tıraş oluyorum. Dikkatli olman lazım yavaş nazik ve bastırmadan tıraş olursan tek perde de bile çok yakın tıraşlar çıkartırsın. Evcilleşmeye müsait vahşi bir at gibdir kendileri Smile

Aynen komşum benim de özellikle boyun dediğiniz gibi farklı yönde çıkıyor ve aşırı hassas, oralarda pek çok sakal yok daha belki de ondandır hassas olması o yüzden pek bbs macerasına girmiyorum oraya. Bi çılgınlık yapıp alırım belki hala tam karar vermedim ama alacak olursam dediğiniz gibi nazik davranırım, hatta şöyle söylim 1.5 yılı aştı geleneksel tıraş maceram ve daha bir defa kendimi kesmişliğim, kanatmışlığım yok, yuma  ve sedef ustura da kullanıyorum bu arada, aşırı dikkatliyimdir zaten o yüzden aşırı merak yaptı bende bu alet, ya alıp hayran kalıcam ya da kullanmaya korkuyor olacağım Smile
(09/05/2020, Saat: 18:28)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen komşum benim de özellikle boyun dediğiniz gibi farklı yönde çıkıyor ve aşırı hassas, oralarda pek çok sakal yok daha belki de ondandır hassas olması o yüzden pek bbs macerasına girmiyorum oraya. Bi çılgınlık yapıp alırım belki hala tam karar vermedim ama alacak olursam dediğiniz gibi nazik davranırım, hatta şöyle söylim 1.5 yılı aştı geleneksel tıraş maceram ve daha bir defa kendimi kesmişliğim, kanatmışlığım yok, yuma  ve sedef ustura da kullanıyorum bu arada, aşırı dikkatliyimdir zaten o yüzden aşırı merak yaptı bende bu alet, ya alıp hayran kalıcam ya da kullanmaya korkuyor olacağım Smile

Komşum herkesinde söylediği bir laf var bu alet için ustura öncesi son durak diye nitekim sen zaten bir üstünü yapıyorsun. Bana kalırsa senin seveceğin bir alet gibi hissediyorum. Özellikle ben gillette silver blue ile çok iyi anlaştım bugünde platinum ile denedim onda da geçer not aldı. Bende bir ali bıyıklı aldım ama hiç deneyemedim her seferinde korkuyorum Smile
(09/05/2020, Saat: 19:28)Jonas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum herkesinde söylediği bir laf var bu alet için ustura öncesi son durak diye nitekim sen zaten bir üstünü yapıyorsun. Bana kalırsa senin seveceğin bir alet gibi hissediyorum. Özellikle ben gillette silver blue ile çok iyi anlaştım bugünde platinum ile denedim onda da geçer not aldı. Bende bir ali bıyıklı aldım ama hiç deneyemedim her seferinde korkuyorum Smile

inşallah dediğiniz gibi olur, usturadan ben de korkuyordum, önce yanaklarla başladım, boyunda kolay olan yerleri aldım, detay işi ya da zor ulaşılan yerleri zorlamadım sonra el alışınca komple tıraş olmak daha da kolaylaştı, siz de öyle başlayabilirsiniz. acele etmeden sakince yaparsanız bence halledersiniz.
(09/05/2020, Saat: 22:06)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: inşallah dediğiniz gibi olur, usturadan ben de korkuyordum, önce yanaklarla başladım, boyunda kolay olan yerleri aldım, detay işi ya da zor ulaşılan yerleri zorlamadım sonra el alışınca komple tıraş olmak daha da kolaylaştı, siz de öyle başlayabilirsiniz. acele etmeden sakince yaparsanız bence halledersiniz.

Cesaretimi toplayabildiğim ilk an deneyeceğim o zaman Smile düşünmeden gidip denemem lazım bir anlıl tereddüt ger adım attırır Smile)
(09/05/2020, Saat: 22:09)Jonas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cesaretimi toplayabildiğim ilk an deneyeceğim o zaman Smile düşünmeden gidip denemem lazım bir anlıl tereddüt ger adım attırır Smile)
Neden olmasın, şöyle telafisi olan güvendiğiniz bi jilet seçin, açıyı da tutturdunuz mu gerisi el alışkanlığı ve beceri, boş aletle bile biraz çalışıp tutuş deneyebilirsiniz, sonuçları bekleriz Smile

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(09/05/2020, Saat: 18:28)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen komşum benim de özellikle boyun dediğiniz gibi farklı yönde çıkıyor ve aşırı hassas, oralarda pek çok sakal yok daha belki de ondandır hassas olması o yüzden pek bbs macerasına girmiyorum oraya. Bi çılgınlık yapıp alırım belki hala tam karar vermedim ama alacak olursam dediğiniz gibi nazik davranırım, hatta şöyle söylim 1.5 yılı aştı geleneksel tıraş maceram ve daha bir defa kendimi kesmişliğim, kanatmışlığım yok, yuma  ve sedef ustura da kullanıyorum bu arada, aşırı dikkatliyimdir zaten o yüzden aşırı merak yaptı bende bu alet, ya alıp hayran kalıcam ya da kullanmaya korkuyor olacağım Smile
Korkulduğu gibi değil, hele alışınca gayet hızlı ve rahat tıraş çıkarıyor. Almaya ve dolapta tutulmaya değer bir alet.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Komşularım R41 ile Tima Nanji 777 (3 parca) yi kiyaslayabilecek kimse var mı
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...
Bu sevimli ama pekçe agresifligi üzerine konuşulan aleti dün deneyimleme fırsatım oldu, ufak bir inceleme yazayım belki benimle aynı durumda olup güzel bir tıraş aleti arayanlar vardır yardımcı olursa ne ala.

Dün öğle vakti ilk tıraşımı güvendiğim personna comfort jiletle tamamladım, eminim kutuda gelen mühle jilet de çok iyidir ama ilk tıraş güvendiğim şekilde olsun istedim. 3 perde + temizlik perdesi yaptım ki rimei falan kullanırken temizlik perdesi bile yapmam ama aletin ve cildimin sınırlarını zorlamak istedim çünkü zaten bu küçük canavar 2 perdede ne var ne yok götürmüştü. Tıraş boyu ne bir kesik ne de tahriş yaşadım, aletle gelen deneme ürünü mühle marka tıraş kremini kullandım o da gayet güzel bir kremmiş meraklısı varsa duyurulur.

Velhasıl kelam bu küçük canavarı peynir ekmek gibi yerim vallahi ben, aradığım makina buymuş, daha sakallarım tam gür sayılmaz ama aşırı sert kıllara sahibim, daha önce elimde rimei, yuma,ws, sedef ustura gibi ürünler vardı bu ilk kaliteli makinam, şunu söyleyebilirim ki ben resmen bugüne kadar kendim tıraş oluyormuşum alet kesecegine ben zorla o sakalları kestiriyormuşum, bu makinayla ilk tıraşımda aletin hafif kaydırmalarla bütün sakallarımı kendi başına kestiğini gördüm.

Denemek isteyen, agresif makina isteyen arkadaşlara kesinlikle öneririm, yuma da sözde agresif ama her yerimi tahriş eden bi makineydi, kalite önemliymis bu işte onu anladım. Dün öğle saatlerinde tıraş oldum ve yüzüm şuan hala yeni tıraş olmuş gibi pürüzsüz aradan neredeyse 24 saat geçmesine rağmen. Uzattım biraz biliyorum ama meraklı arkadaşlar varsa düşünmeden alıp deneyebilirler, mild aletlerle fazla perde, fazla bastırma, fazla tıraş olma sorununu belki bu ürünle aşabilirsiniz benim gibi.

Son olarak almadan önce kanıma giren Jonas ve tarkaner komşuma da teşekkürler onların gazıyla verdim siparişi tabiri caizse Smile 4359a0f119a85836dfc5630e68b4016e.jpg

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayırlı uğurlu olsun komşum. Ben r41 ile inanılmaz mutlu oldum senimde aynı şeyi yaşaman mutluluk verdi yüzümü gülümsetti. Bir kaç gün önce yorum yazmıştım hala arkasındayım tıraş tarihin deki darwinin eksik halkası r41 bence Smile. Bu arada bu kadar övüyorum o halde neden satıyorsun diye soran olursa tek başlık kullanmak hoşuma gitmedi boşta parça durmasını görsel olarak beğenmedim o yüzdendir. Satıp heni bir sapı ile r41 alacağım Smile)
(15/05/2020, Saat: 10:45)Jonas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı uğurlu olsun komşum. Ben r41 ile inanılmaz mutlu oldum senimde aynı şeyi yaşaman mutluluk verdi yüzümü gülümsetti. Bir kaç gün önce yorum yazmıştım hala arkasındayım tıraş tarihin deki darwinin eksik halkası r41 bence Smile. Bu arada bu kadar övüyorum o halde neden satıyorsun diye soran olursa tek başlık kullanmak hoşuma gitmedi boşta parça durmasını görsel olarak beğenmedim o yüzdendir. Satıp heni bir sapı ile r41 alacağım Smile)
Çok teşekkür ederim komşum, dediklerinizin hepsinin arkası boş olmadığını daha ilk tıraşta gördüm, en hassas yerim boynumdur hiç sinekkaydı olmazdı zorlamaya korkardım, dün r41 ile boynum bile sıfır tahrişli sinekkaydı bir şekildeydi. Sap olarak aklınızda ne vardır bilmem ama tortoiseshell rengi dedikleri bu reçineli sap gerçekten güzel duruyor düşünebilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 812 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 162,827 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,541 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 745 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,058 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,971 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 508,427 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,453 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,163 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,596 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: