Muhle r41
@FurkanB komşum yorumlarınızdan anladığım kadarıyla agresif kombinasyonlar ile iyi anlaşıyorsunuz. Bence usturaya geçmelisiniz. Daha tatminkar bir tıraş sunacaktır.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(16/06/2020, Saat: 08:34)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FurkanB komşum yorumlarınızdan anladığım kadarıyla agresif kombinasyonlar ile iyi anlaşıyorsunuz. Bence usturaya geçmelisiniz. Daha tatminkar bir tıraş sunacaktır.
Evet sanırım öyle komşum, aslında sedef usturam var ama nedense çok keyifli gelmiyor sanırım hem malzeme kalitesi hem de jiletli olmasından dolayı elim gitmiyor, sadece detay düzeltmelerde kullanıyorum onu, çelik ustura isterim aslında ama o da şu an için biraz masraflı olur benim için sonuçta bakımı için de ekipmanlar gerekiyor ama ileride kesinlikle düşünüyorum YouTube'da izlediğim neredeyse bütün çelik aletler çok güzel sesli kesim sunuyor sırf o ses için bile değer. Nasip diyelim şimdilik.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/06/2020, Saat: 01:35)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu aleti alalı 1 ay oldu tam, aldığımdan beri cildi yoruyor yorumlarını okuyunca deneme yapacağımı bir SOTD mesajında belirtmiştim, olay şöyle gelişti, normalde haftada 1 veya 2 defa tıraş oluyordum ama r41 aldığımdan beri gün aşırı olmaya başladım, sevdiğim jiletler astra yeşil polsilver ve personna comfort'tır. ortalama 3 hafta kadar bu süreç böyle devam etti ve hiçbir cilt yorgunluğu yaşamadım, wtg-atg şeklindeydi tıraşlarım. sert sakallarımı zorlanmadan biçmesi cildi yormak yerine tam aksine yeni bir nefes gibi geldi en azından benim izlenimlerim böyle oldu herkeste aynı olacak diye bir şey ne yazık ki yok.

4. haftamda şöyle bir şey oldu, razorustan bir kaç parça bişey sipariş etmişken ilk defa feather jilet sipariş ettim ve onu da deneyeyim dedim, geçen cuma kargo geldiği gibi de denedim... Denemez olaydım komşular yok böyle bir şey, şu ana kadar denediğim en keskin fakat ilginçtir ki en konforlu jilet, bu güne kadar "vay be ne kadar keskinmiş" dediğim jiletlerin bile zorlandığı sık bölgelerimi biçti geçti yağ gibi akarak, hayran kaldım özellikle r41 ile bu kadar konforlu olacağını düşünmezdim, öyle konforlu geldi ki cildime bir ara jileti taktım mı yahu diye kontrol ettiğim oldu, ilk defa böyle bir his yaşadım. Baktım feather çok iyi kargo geldiği günden beridir her gün tıraş oluyorum 2 perde şeklinde(wtg,xtg) yine r41 aletle, yani 4 gün arka arkaya tıraş oldum, öyle hızlı sakalı uzayan ya da hala aşırı gürleşmiş birisi değilim ama önceki jiletlerle arka arkaya kesinlikle tıraş olamazdım. r41+feather benim için hayal kombinasyon şuan artık feather'dan başka jilet kullanmam sanırım.

Velhasıl kelam herkesin cildi, beklentisi farklıdır, benim sakal yapıma işi kısa sürede bitirecek agresif r41 gayet iyi geldi şimdiye kadar, önceleri rimei ile perdele babam perdele bitmezdi tıraş, şimdi üzerinden geçiyorum bir bölgenin ve bir daha ihtiyaç duymuyorum 2 perde BBS için yeterli oluyor çoğu zaman 3 perde yaptığımdaysa nerdeyse 48 saat sakal hissetmiyorum desem yeridir tabi bu benim uzama hızıma göre o yüzden YMMV. Paylaşmak istedim aklında olup düşünen arkadaşlar varsa bu riske değebilir ama cildiniz hassas ise pek tavsiye etmem ya da sık tıraş yerine haftada 1-2 olacaksanız düşünebilirsiniz.

Selamlar,
Sizi çok iyi anlıyorum. Bende de demir eğesi gibi sakallar olduğu için en güzel gelen kombin R41 ve Feather ikilisi. 3 perde ve hafif düzeltmeler ile çok güzel sonuçlar alıyorum. Daha konforlu geliyor tıraş. Gür, kalın, sert bir sakalım hassas bir cildim olsa da bu kombine ile bir şey olmuyor. Ama ben de 12 saat sonra her şey eski haline geliyorSmile
(16/06/2020, Saat: 11:39)smltrpn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,
Sizi çok iyi anlıyorum. Bende de demir eğesi gibi sakallar olduğu için en güzel gelen kombin R41 ve Feather ikilisi. 3 perde ve hafif düzeltmeler ile çok güzel sonuçlar alıyorum. Daha konforlu geliyor tıraş. Gür, kalın, sert bir sakalım hassas bir cildim olsa da bu kombine ile bir şey olmuyor. Ama ben de 12 saat sonra her şey eski haline geliyorSmile
Kesinlikle çok iyi bir ikiliymiş, sert sakalları olanlara tavsiye edilebilir.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim bunu kullanan komşularıma bir sorum olacak. 3 günde bir tıraş oluyorum ama sakallarım yoğun değil ve ortanın altı sertlikte. Mild bir alet kullanırsam çok kısa bir süre sonra tekrar sakallarım çıkıyor ve bu durum beni rahatsız ediyor  Undecided  Bu aleti kullanırsam sakalı hızlıca kesip direkt cilde zarar verir mi yoksa 1 gün boyunca sinekkaydı gezmemi mi sağlar ?
(19/07/2020, Saat: 04:03)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim bunu kullanan komşularıma bir sorum olacak. 3 günde bir tıraş oluyorum ama sakallarım yoğun değil ve ortanın altı sertlikte. Mild bir alet kullanırsam çok kısa bir süre sonra tekrar sakallarım çıkıyor ve bu durum beni rahatsız ediyor  Undecided  Bu aleti kullanırsam sakalı hızlıca kesip direkt cilde zarar verir mi yoksa 1 gün boyunca sinekkaydı gezmemi mi sağlar ?

Komşum ben şunu net söyleyebilirim ki gün boyunca sinekkaydı gezersin. Ben de mild aletten sonra R41'i ilk denediğimde sakallarım bi daha eskisi gibi uzamayacak sanmıştım. Çünkü normalde akşama doğru ele gelmeye başlarlardı. Sakalı hızlıca kesmek tabirini de "daha az perdede daha yakın tıraş şeklinde" anladım. Öyleyse cildine zarar verip vermemesi doğru hazırlık, doğru jilet, doğru teknikle alakalı.
2-3 günlük sakalda iyi sonuç verir ancak günlük kullanımda seyrek sakalda sıkıntı olur.
Agresif makineler kesecek sakal bulamazsa cilde saldırır.
Ben havalarin ısınmasınin ve terlemeninde etkisi ile gunluk oldugum tirasi 3 gunde 1 e indirdim ve gayet eminim bu alet gunluk pek uygun deil. Oldummu evet gunluk tiras oldum ve sikinti yaşamadım. Sicak havalarda bana gore mumkunati yok r41 ile gunluk tiras olamam.
Mart ayında temin ettiğim r41 başlığı ej sap ve voskhod ile kombinleyerek 1 günlük sakalım ile dün bir deneme yaptım. R41'in bir tarafı çok akıcı ve yakın bir tıraş verirken diğer tarafı çok çekme yaptı canımı acıttı. Gözle konrol ettiğimde jilet açısı, üst tabla vb yerler diğer simetrisiyle aynı gibi. Bu tarz sorun yaşayan komşum oldumu acaba? Yarın farklı jilet ile deneyip aynı sonucu alırsam destek için firmayı aramayı düşünüyorum.
(16/08/2020, Saat: 01:27)Dr.TomFord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mart ayında temin ettiğim r41 başlığı ej sap ve voskhod   ile kombinleyerek 1 günlük sakalım ile dün bir deneme yaptım. R41'in bir tarafı çok akıcı ve yakın bir tıraş verirken diğer tarafı çok çekme yaptı canımı acıttı. Gözle konrol ettiğimde jilet açısı, üst tabla vb yerler diğer simetrisiyle aynı gibi. Bu tarz sorun yaşayan komşum oldumu acaba? Yarın farklı jilet ile deneyip aynı sonucu alırsam destek için firmayı aramayı düşünüyorum.

Komşum jileti değiştirin.Yine aynı sorun olacak mı bir bakın.
Sorun olmazsa jilette sıkıntı vardır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 807 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 162,738 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,532 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 743 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,040 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,937 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 508,219 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,435 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,161 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,590 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: