Muhle r41
@Devil67 komşum, 2 hafta önce seninle aynı kararsızlığı yaşadım, r41 mi fatip mi alsam diye. En son gönlümün sesini dinleyip r41 aldım. İyiki de almışım. Öyle abartıldığı kadar aşırı yüz parçalayan bir alet değil. Bastırmadan kendi ağırlığıyla tıraş olursan mis gibi sinek kaydı tıraşların olur.
(06/01/2018, Saat: 21:54)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Devil67 komşum, 2 hafta önce seninle aynı kararsızlığı yaşadım, r41 mi fatip mi alsam diye. En son gönlümün sesini dinleyip r41 aldım. İyiki de almışım. Öyle abartıldığı kadar aşırı yüz parçalayan bir alet değil. Bastırmadan kendi ağırlığıyla tıraş olursan mis gibi sinek kaydı tıraşların olur.

Çok sağolasın hocam bende r41 kararı aldım. Forumda 2. El buldum birkaç tane aramalarım devam ediyor. Sizin aldığınız fiyat nedir acaba
(06/01/2018, Saat: 22:35)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok sağolasın hocam  bende r41 kararı aldım.  Forumda 2. El buldum birkaç tane aramalarım devam ediyor. Sizin aldığınız fiyat nedir acaba

Komşum, https://www.muehle-shaving.com.tr adresinden 144 TL ye aldım. Kargo ücreti de yoktu.
Bende en uyguna o sitede buldum. İkinci el tercih edermisiniz.
(07/01/2018, Saat: 20:31)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende en uyguna o sitede buldum. İkinci el tercih edermisiniz.

Tabiki tercih edilir. Ben kişisel olarak 90-100 tl ye ikinci el alacağıma 50 tl daha ekleyip sıfır aldım. Bütçe meselesi komşum. Sen ikinci el alıp, üstüne cella, wilkinson ya da denemediğim merak ettiğin başka ürünler varsa onları alabilirsin. Sıfır fiyatına r41 deneyimi + denenmemiş sabun + aftershave gibi seçeneklerin de olur ya da sıfır alırsın. Bu tıraş işinin ucuzu yok hobi oldu valla, bir kere işin içine girince aldıkça alasın geliyor Smile
az önce müehle-shaving sitesinden bi R41 de ben sipariş ettim Smilemimaras komşumum dediği gibi bu iş bir nevi hobi daha şimdiden diğer ay alıcaklarımın listesi hazır bide dolap yaptırıcam haftaya, ıslak tıraş olmadan geçen yıllarıma üzülüyorum resmen..
Ben de kendimi o kadar kaptırmaktan korkuyorum. Fatip grande alıp aradaki fark ile porsuk fırça almayıda düşünme başladım. Fatip yorumlarıda çok iyi.
R41
Daha agresiftir
Kaplama metal isciligi daha iyidir
Daha agırdır.
Tırası dikkat gerektirir.
Aslında OC olarak bilinir ama scalloped tarzı yarı kapalı tırnaklıdır.
Karton kutuda gelir, herhangi bir sık sunumu yoktur.
Klasik tırasa gonul verince ilerleyen zamanda, teknik oturunca veya daha sık ama daha rahat 2 perde tıras olmaya baslanırsa, mild makinalara gecis olabilir o zaman el cok fazla gitmeyebilir. Subjektif yorumdur, hergun kullananı da vardır.

Fatip
Agresiftir ama cekinmezsin
Kaplama metal isciligi cok iyi degildir.
Daha hafiftir boylece daha rahat hareket ettirebilirsin
Fiyat olarak daha uygundur.
OC tarzı yuzunden tahliyesi, uzun sakal kullanımı rahattır. Acık tırnak yapısından dolayı ciltte arkada cizgi seklinde kopuk bırakır, hassas ciltte faydası vardır.
Fiyatı ucuz diye, burun kıvırıp satanı vardır ama aslında koleksiyonda durması ve kullanması zevkli makinadır.

Ben hissiyatımı paylastım, tercih sizin, cıkabiliyosunuz cıkın isin icinden Smile
(07/01/2018, Saat: 23:27)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41
Daha agresiftir
Kaplama metal isciligi daha iyidir
Daha agırdır.
Tırası dikkat gerektirir.
Aslında OC olarak bilinir ama scalloped tarzı yarı kapalı tırnaklıdır.
Karton kutuda gelir, herhangi bir sık sunumu yoktur.
Klasik tırasa gonul verince ilerleyen zamanda, teknik oturunca veya daha sık ama daha rahat 2 perde tıras olmaya baslanırsa, mild makinalara gecis olabilir o zaman el cok fazla gitmeyebilir. Subjektif yorumdur, hergun kullananı da vardır.

Fatip
Agresiftir ama cekinmezsin
Kaplama metal isciligi cok iyi degildir.
Daha hafiftir boylece daha rahat hareket ettirebilirsin
Fiyat olarak daha uygundur.
OC tarzı yuzunden tahliyesi, uzun sakal kullanımı rahattır. Acık tırnak yapısından dolayı ciltte arkada cizgi seklinde kopuk bırakır, hassas ciltte faydası vardır.
Fiyatı ucuz diye, burun kıvırıp satanı vardır ama aslında koleksiyonda durması ve kullanması zevkli makinadır.

Ben hissiyatımı paylastım, tercih sizin, cıkabiliyosunuz cıkın isin icinden Smile

Diğer açtığım konuda da çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi işin içinden çıkamıyorum. Sanırım fatip alacağım beğenmezsem r 41 ile takas edebilirim.
@Devil67 R41 head alıp,Rocnel bir sap ile kombin edebilirsiniz.Artanla da bir fatip.Sonra sizi slant aletlere bekliyor olacağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 808 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 162,763 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,533 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 743 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,041 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,939 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 508,252 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,439 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,161 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,590 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: