Wilkinson Sword Sticky
wilkinson.jpg

Babam bu alete sahip. Ne diyorsunuz isteyip tıraş olmaya, daha doğrusu denemeye değer mi? Smile
ben olsam denerdimBig Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
bi şu aletin muazzam üretim kalitesine bakın
bide şimdi üretilene
Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bana anlattıgı Wilkinson jileti aldığı yıllarda almış bunu. Tıpatıp resimdekinin aynısı. Bunu isteyeceğim ama hala aktif olarak kullandıgı için elinden almak istemiyorum pek. Smileufak bir araştırma yaptım çok nadir bulunuyormuş bu alet. Ona başka bir tane hediye edeyim bunu isteyeyim en iyisi. Ama buna alıskındır büyük olasılıkla başka aletle elini yüzünü keser belki. İkilemdeyim.. SmileSmile
hocam ver babana o zaman 89u al elinden bu makineyi. 89u ne zaman istesen alırsın bunu ise her zaman bulamayabilirsin.
Saygılar
(23/12/2011, Saat: 01:32)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana anlattıgı Wilkinson jileti aldığı yıllarda almış bunu. Tıpatıp resimdekinin aynısı. Bunu isteyeceğim ama hala aktif olarak kullandıgı için elinden almak istemiyorum pek. Smileufak bir araştırma yaptım çok nadir bulunuyormuş bu alet. Ona başka bir tane hediye edeyim bunu isteyeyim en iyisi. Ama buna alıskındır büyük olasılıkla başka aletle elini yüzünü keser belki. İkilemdeyim.. SmileSmile
(23/12/2011, Saat: 15:31)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam ver babana o zaman 89u al elinden bu makineyi. 89u ne zaman istesen alırsın bunu ise her zaman bulamayabilirsin.
Saygılar
(23/12/2011, Saat: 01:32)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana anlattıgı Wilkinson jileti aldığı yıllarda almış bunu. Tıpatıp resimdekinin aynısı. Bunu isteyeceğim ama hala aktif olarak kullandıgı için elinden almak istemiyorum pek. Smileufak bir araştırma yaptım çok nadir bulunuyormuş bu alet. Ona başka bir tane hediye edeyim bunu isteyeyim en iyisi. Ama buna alıskındır büyük olasılıkla başka aletle elini yüzünü keser belki. İkilemdeyim.. SmileSmile

Hocam babam tıraş aletlerine çok meraklıdır ve iyiyi kötüyü bilir. Smile En azından böyle aletleri zamanında almış olmasından, Wilkinson vintage jiletleri özellikle arayıp yine piyasada oldugu yıllarda almış ve kullanmış olmasından bu sonuç çıkıyor. DE 89'u bence beğenir ama eğer beni kırmamak için isteksiz verirse içime sinmez. O açıdan çekiniyorum.. Birde ne kadar sağlam bir alet ise o zamandan bu zamana kadar kullanıyor olmasına rağmen hala mekanizmasında vs. hiçbir şey yok. Aslında bu aletin babamda oldugunu ben uzun yıllardır biliyordum. Hatta ben Lise'ye giderken bununla birkaç kez tıraş bile olmuştum evimizde. Lakin bu aletin nadir bulunan eski Wilkinson makinelerden oldugunu bilmiyordum. Bunca zaman Mach 3 kullandıgımdan ilgi duymadıgımdan anlamaıstım. Buna bir web sitesinde rastladım ve görür görmez tanıdım. Sonra aleti elime aldım resimler ile karşılaştırdım üzerine falan baktım resimlerde bahsedilen Wilkinson oldugunu anladım. Babamla bir konuşmam lazım. Bakalım buna ne kadar değer veriyor. Eğer onun için çok önemli değilse ben anlarım Wink

Selamlar..
Bu aleti hiç kullanan varmı acabaha? ebayda oldukça pahalıya satılıyor.
http://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-Wilkin...1e709e8bc7
Guzel alet ama bu fiyat degil hak ettigi kullanilmamis oldugu iddia edildiginden bu fiyata gitmis
Bugün bu aletten edindim lakin satıcı helal etmemiş olacakki eve gelip kaynar suda haşlayınca kelebek kapaklar gövdeden ayrılmış vaziyette fokurdayan tencerede aleti buldum Big Grin Neyse kapakları kapattım herşey güzel gibiydi ancak bu seferde alet gözüme biraz yamuk geldi başı bir tarafa doğru eğrilmiş sanırım 100 derecelik su biraz fazla geldi. Herşeye rağmen boşver dedim yükledim jileti ancak kelebek kapaklar ilk seferki kadar kolay kapanmamış ve yaprak jilete çarpıyordu en sonunda kapamayı başardım ancak aletin bir tarafının kapakları başka kapanmış diğer tarafı başka kapanmış olacakki bir tarafı agresif diğer tarafı mild kaçtı Smile agresif taraf aslında süper bir açı yakalamış ancak bu vaziyette bir alet ile tıraş olunmaz çok üzüldüm açıkçası bir wilkinson aletim olsun istiyordum artık ben ona o bana bakarım.
Tıraşı yarım bıraktım ve bimin kullan atını denedim memnun kaldım ve yazımı da yazdım o ürünün altına...
sonunda sedefciyi ikna etmenize sevindim hocam
hayırlı olsun

bu plastiklerin hepsi boyle dayanamıyorlar sıcaga Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson sword tto kelebek tip yeni tıraş aleti zbilgen 91 49,519 17/03/2023, Saat: 00:49
Son Yorum: anlatıcı
  Wilkinson Sticky & Weishi 9306i altuntepe 1 4,036 07/06/2016, Saat: 13:37
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: