Mitchells Wool Fat Sabun
Sağolun.Extrashaving.com adresinden aldım

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu klasik vicdansız sabundan; 5 fırça, 2 köpürtme tası ile elde, yüzde, tasta köpürtme teknikleriyle, hiç abartmadan söylüyorum iki saat gurur yapılmış emekle uğraşım sonucu kıvamlı bir köpük elde edemedim. Az sulu, çok sulu, çok sabunlu tüm varyasyonları denedim parmak uçlarım buruşana kadar çevirdim de çevirdim, köpürüyor ancak hiçbir şekilde krema kıvamını almıyor, yüzde köpük sönüyor..Benim beceriksizliğim olsa gerek... Tıraş olunabilir en iyi köpüğe omega domuz kılı ile yaklaştım ancak o bile tıraş sonuna dayanmadı.. en son başlarım böyle aşkın ızdırabına diyerekten arko ile vurdum köpüğün dibine... sabunun bozulmuş olabileceğini düşündüm ama sonra yorumlarda yalnız olmadığımı anladım. Bir daha kullanmak için biraz zaman geçmesi, sabrımın birikmesi lazımdı ancak geçenlerde sabrım tükendi. Hibrit sabun denemesinde kullanıldı, karıştığı sabunları da bozdu ve atıldı.

Dünya çapında bu kadar sevilen bir sabunun bu kadar kötü olabileceğini sanmıyorum, köpürtme videoları izliyorum cayır cayır köpürtüyorlat, neticeten aldığım sabunlarda bozulma hata vs. Olduğunu düşünüyorum.

MWF sıralı zayiat listesi
1. Yaqi sentetik (sert)
2. Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı
3. Omega Dokuz kılı
4. Yaqi mokka two banded porsuk
5. Yaqi Sagrada Familia Tuxedo Sentetik
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
(11/10/2021, Saat: 19:28)Ferat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu klasik vicdansız sabundan; 5 fırça, 2 köpürtme tası ile elde, yüzde, tasta köpürtme teknikleriyle, hiç abartmadan söylüyorum iki saat gurur yapılmış emekle uğraşım sonucu kıvamlı bir köpük elde edemedim. Az sulu, çok sulu, çok sabunlu tüm varyasyonları denedim parmak uçlarım buruşana kadar çevirdim de çevirdim, köpürüyor ancak hiçbir şekilde krema kıvamını almıyor, yüzde köpük sönüyor..Benim beceriksizliğim olsa gerek... Tıraş olunabilir en iyi köpüğe omega domuz kılı ile yaklaştım ancak o bile tıraş sonuna dayanmadı.. en son başlarım böyle aşkın ızdırabına diyerekten arko ile vurdum köpüğün dibine... sabunun bozulmuş olabileceğini düşündüm ama sonra yorumlarda yalnız olmadığımı anladım. Bir daha kullanmak için biraz zaman geçmesi, sabrımın birikmesi lazımdı ancak geçenlerde sabrım tükendi. Hibrit sabun denemesinde kullanıldı, karıştığı sabunları da bozdu ve atıldı.

Dünya çapında bu kadar sevilen bir sabunun bu kadar kötü olabileceğini sanmıyorum, köpürtme videoları izliyorum cayır cayır köpürtüyorlat, neticeten aldığım sabunlarda bozulma hata vs. Olduğunu düşünüyorum.

MWF sıralı zayiat listesi
1. Yaqi sentetik (sert)
2. Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı
3. Omega Dokuz kılı
4. Yaqi mokka two banded porsuk
5. Yaqi Sagrada Familia Tuxedo Sentetik

Bu sabunla bende iki deneme yapmıştım sonuç hemen hemen aynı. Sabunun bozulmaktan ziyade hatalı üretim olduğunu düşünüyorum.
(11/10/2021, Saat: 21:18)Creator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabunla bende iki deneme yapmıştım sonuç hemen hemen aynı. Sabunun bozulmaktan ziyade hatalı üretim olduğunu düşünüyorum.
Kullanılan suyla ilgili olma ihtimali var mı? Sudaki kireç oranı mesela?

Tamamen bilmediğimden soruyorum.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Ben 6. denememdem sonra vazgeçtim.Bir silvertip bir soc domuz bir de sentetikle uğraştıktan sonra saldım.Videolarda hemen patlayıp hemen kıvam alıyor maksimum 4 dakikada kıvamlı köpük oluyor.Ben deniyorum köpük patlıyor ama kıvam yok komşumun da dediği gibi az sulu çok sulu uğraş dur.Kasenin içinde kendi kendine eriyor.Yüzüm mahvoldu her tıraşta 3 kesik aslında iyi de oldu klasik tıraşta tahrişsiz tıraş olarak yetkinleştim sanıyordum.Porsuk fırça ve az su ile en iyi sonucu verse de gene köpük anında sönüyor zaten çok kıvam almıyor.Yorumlarda genelde olumlu ve sevilen bir sabun olarak bahsedilse beni en fazla mutsuz eden geleneksel tıraş malzemem oldu.Tıraş sonrası hissiyatı denildiği gibi çok güzel kesikleri saymazsak.Hatalı üretim olsa bile gelip bizi bulur zaten Murphy üstadın dediği gibi aklımda başka sabun ve kremlere yönelmek vardı tobs u merak ediyordum şimdi maceraya gerek yok diyorum.Acaba kasedeki köpüğe biraz tabac krem sıksam veya proraso beyaz kıvam alır mı be kokusu uyar mı koku olarak ve kıvam için ne yapabilirim?

Başka sabun ve kremlerle karıştırmanin çok fayda vereceğini düşünmüyorum. Mwf'yi kurtarayım derken diğer ürünlere yazık olabilir.
En iyisi banyo ya da yüz bakım sabunu olarak değerlendirmek.
(11/10/2021, Saat: 22:44)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanılan suyla ilgili olma ihtimali var mı? Sudaki kireç oranı mesela?

Tamamen bilmediğimden soruyorum.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kireç sebebiyle köpük az veya zor olabilir ancak sönmesi hatalı olduğunu gösteriyor

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadaşlar daha önce de paylaşmıştım. Piyasada son dönem sorunlu üretildiği bariz belli olan MWF sabunlar satıldı. Bu satılan sabunların eski üretim MWF'lerle ilgisi yoktu. Kendiniz de tecrübe etmişsiniz zaten. Sorunsuz bir MWF'de öyle muazzam hacimli yoğun köpüğü olmamasına ve ideal köpük formu için biraz emek isteyen bir sabun olmasına karşın, izlediğiniz videolarda da göreceğiniz üzere tıraş olunacak düzeyde köpük yapılabilen bir sabun. Kayganlık ve tıraş sonrası cilt etkisi zaten çok iyi bir sabun. Bundan dolayı sabunları satın aldığınız satıcıya bu durumu bildirmenizi tavsiye ederim. Daha önce I Coloniali sabunlarda da muhtelif sorunlar yaşanmış, çözümler üretilmişti. Satıcı da haberdar olsun ki bir sonraki ithalatında mal tedarik ettiği kişilere bu durumu bildirebilsin.
(10/10/2021, Saat: 12:32)kaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir türlü kıvam almayan sabun.Sıcak suda bekletip fırçayı dakilalarca yüklüyorum yüklediğim köpüğü de kaseye aktarıyorum.Kase ağzına kadar dolduktan sonra kasede kıvam alması için uğraşıyorum ama kesinlikle kıvam almıyor hava kabarcıklı kalıyor.Ilk kez tahrişli tıraş oldum.Yüzüme sürdüğüm köpük 10 saniyede kayboluyor 1 kase köpük ilk perde öncesi uçuyor gidiyor nerede yanlış yapıyorum acaba uzun süre uğraşsam da çok yükleme yapsamda kesinlikle kıvam almıyor.

Tam olarak birebir benim tecrübelerim. Ben bu sebepten ötürü fazla şansımı zorlamayıp ürünü forum üstünden sattım. Umarım alan arkadaş keyifle tıraş olabilir.

Ben yüzde de köpürtme denedim. Arıtıcı suyuyla da denedim, soğuk suyla da denedim. Ne yaptıysam sonuç alamadım.
Aldığım firma ile görüştüm.Mustafa Bey hemen yardımcı oldu sorunumu çözdü kendisine buradan teşekkür ederim.Yeri gelmişken hep yazmak istiyordum bugüne ve bu konuya kısmetmiş.Geleneksel tıraşın iki büyük firması İmpa Ticaret ve Razorus gerçekten çok beğendiğim firmalar.Ikisine de teşekkür ederim.Nazik,sabırlı,beyefendi ve ürünlerine sahip çıkan insanlar.Bir senedir forumu takip ediyorum.Tartışma kültürü,olaylara yaklaşımları,kullandıkları nazik dil ile forum gerçekten çok beyefendi üyelerden oluşuyor.Takip ettiğim forumlar içerisinde en elit olan bu topluluk herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 182,759 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 60,213 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,833 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 116,124 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,664 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,984 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,575 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,543 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,985 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 357,792 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: