Connaught Shaving
gift isaretlemeleri killandirmistir. hele paketin ustunde sirket adi varsa hic olmamis sirketler hediye gondermez. gumruge takilan paketini almak icin bir vatandas gitmis. ne bu demisler hediye demis. bilgisayarda bakmislar adam turkiyeye o yil 200 tane kargoyu hediye gondermis. gumrukcu kim bu noel baba mi demisSmile vergiyi almis.
Banyo temizkil sabunuda olmaz,çünkü sabunun ne olduğu önemli değil sabun ,krem artık aklınıza ne tür ürünler gelirse bu çeşit hepsi kozmetik diye geçiyor.Mesela jilet,bu da kesici aletler kısmına girdiği için buda geçmiyormuş.Hani es kaza jilet falan sipariş ettin,eğer gümrükte bakarlarsa o da geçmiyormuş.Gümrük memuruna sordum öyle dedi.
Daha öncede söylediğim gibi.Bu tür ürünlerde gümrüğünü ödemek falan yok.Yasak olduğu için izin verilmiyor.Yani geri gönderiyorsun.Yoksa bana gümrük öde deselerdi kesin öderdim.Ama yok.
Böylelikle takipsiz postanın daha avantajlı olduğunu da anlamış olduk diyebiliriz. Evet, kaybolma riski var ama en azından gümrüğe takılma riski daha düşük. Benim şu ana dek takipsiz olarak bu siteden yaptığım hiçbir şey alışveriş gümrüğe takılmadı. Elbette biraz da şans işi ama takipli olunca daha fazla dikkat çekiyor sanki gümrükte. Diğer türlü adi posta muamelesi yapılıyor ve çok ekstrem bir şey olmazsa, açıp kurcalamıyorlar.
Bende ayni zamanda takipsiz posta vermistim, banada hala bisey gelmedi. Takipli takipsize bakmaz bence, heralde bu aralar firumdan dolayi siparisler artti ve bu trafik dikkat cekti. Genelde gumrukte isler boyle yurur, bundan sonra yurtdisi siparis isini unutali
bence
yerli ürünlere yöneliyoruz.
(09/03/2012, Saat: 18:16)alpbb74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende ayni zamanda takipsiz posta vermistim, banada hala bisey gelmedi. Takipli takipsize bakmaz bence, heralde bu aralar firumdan dolayi siparisler artti ve bu trafik dikkat cekti. Genelde gumrukte isler boyle yurur, bundan sonra yurtdisi siparis isini unutali
bence
türkün türkten başka dostu yok.
gümrükçüler bunu ss yöntemiyle öğretti bize.
(09/03/2012, Saat: 18:16)alpbb74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende ayni zamanda takipsiz posta vermistim, banada hala bisey gelmedi. Takipli takipsize bakmaz bence, heralde bu aralar firumdan dolayi siparisler artti ve bu trafik dikkat cekti. Genelde gumrukte isler boyle yurur, bundan sonra yurtdisi siparis isini unutali
bence

Şahsen ben fark ettiğini düşünüyorum. Sonuçta takipli olduğunda bir kayıt girmeleri gerekiyor ve o zaman ürün daha fazla dikkat çekiyor. Takipsiz postada kenara atılması, diğer adi postaların arasına karışması daha muhtemel diye düşünüyorum. Bizim forumdaki siparişler ne olur ki. Topu topu 100 kişi bile değiliz, ne kadar dikkat çekebilirWink Adamlar muhtemelen günde binlerce posta ile uğraşıyorlardır. Şahsi kanaatim bu işin şans işi olduğu yönünde. Zaman zaman aradaki bir tane takılıyor bu şekilde işte.
En mantıklısı azar azar ürün sipariş edip takipsiz yollatmak.Azar azar olması bir kayıp durumunda kayıbı azaltmak adına Smile
Merhaba
Bence benim başıma gelen istisna gibi olabilir.Yani pek çok ürün takılmıyor.Ama azar azar istemek en iyisi.Gerçi 3 tane sabunda çok bir şey değildide ,ama kurra bana çıktı bu sefer Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  shaving.ie bravoecho 101 102,121 24/03/2021, Saat: 21:54
Son Yorum: marv
  TVB Shaving candova 271 173,558 11/09/2020, Saat: 00:04
Son Yorum: marv
  Pearl Shaving (pearlshaving.com) deneyimi olan sfenks 6 5,565 14/06/2018, Saat: 12:10
Son Yorum: pundoe
  Frank Shaving Resmi satis sitesi izbe 125 68,224 11/03/2017, Saat: 09:17
Son Yorum: Tahir
  Shaving Shack % 20 ye varan indirim yapmış ihtilaf 39 51,902 07/06/2016, Saat: 12:19
Son Yorum: izbe
Smile Paladin Shaving / www.paladinshaving.com izbe 11 11,334 05/06/2016, Saat: 17:59
Son Yorum: izbe
  muehle-shaving.com ionicliquid 2 4,896 04/02/2016, Saat: 14:55
Son Yorum: ionicliquid
  The English Shaving Company ihtilaf 75 78,146 24/01/2016, Saat: 22:25
  executive-shaving.co.uk geltir özel indirimi GeltirBot 140 189,875 10/01/2016, Saat: 02:17
  LIJUN SHAVING cemuludinç 13 19,666 20/05/2013, Saat: 01:56
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: