Muhle R89
(21/03/2015, Saat: 22:16)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu siteye üye olduktan sonra üç tane tıraş aleti satın aldım.

1- Merkur Progress kısa sap ( iki parça )
2- Muhle R89 ( 3 parça )
3- Gilette slim ( henüz yeni aldım sadece 2 tıraş oldum ) ( tek parça )

Bu üçü arasında kesinlikle favorim muhle r89. Tam bir sanat eseri. Elde tutuşu çok rahat. Yüz üzerinde hareket kabiliyeti çok çok iyi. Burun altı boyun altı çok kolay bir şekilde alınabiliyor. Tıraş esnasında ve tıraş sonrasında temizlenmesi çok kolay. Slim tek parça olmasına rağmen daha zor temizleniyor ve kurulanabiliyor. Ağzı tıraş esnasında daha kolay tıkanıyor. Suya tuttuğunuzda tıkayan sakalları makineden arındıramıyorsunuz. Bu konuda en avantajlı progress çabuk sökülüp temizleniyor. Ancak onun eksisi de burun altında yaşanıyor. Kafası daha etli olduğu için burna yakın kılların kesimi biraz zor olabiliyor. Görsel kalite olarak muhlenin çok çok gerisinde kalıyor kesinlikle. Bunlar benim kişisel düşüncelerim. Katılmayanlar belki olabilir ama muhle bu kullandıklarım arasında en iyisi...

Kethuda57 komşum öncelikle mühle r89 hayırlı olsun,güle güle kullanın.Ben de uzun yıllardır mühle r89 ve progress (uzun sap) kullanıyorum,gerçekten ikiside çok kaliteli ve efektif aletler.R89 yorumunuza katılıyorum ve 10 gün önce, alet serisine future eklendi o da kendi sikletinde harika işler çıkartıyor.Amaç keyifli tıraş olmaksa daha ne olsun. Smile

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
R89 yorumlarınıza katılıyorum,dengesi ve ergonomisi harika bir alet ''elimin bir parçası gibi '' diye tanımlamıştım ilk kullandığım zamanlar .Ergonomi ve tıraş kalitesinde diğer iki aletten önde diyebilirim.
Twist versiyonu jilet yüklemeyi kolaylaştırdı.
Yeni başlayanlara hep 89 kafa tavsiye ediyoruz,bazı yeni kullanıcıların 89 u mild,kör bulması tamamen jilet seçimi,acemiliklerden,açıyı bulamamaktan,tıraş fırçasını sakalları dikleştirecek kadar etkili kullanmamaktan ve diğer aletleri merak etmelerinden kaynaklanıyor.
Sonraları tecrübe kazandıkça ayarlı aletleri 89 ayarında kullanıp işte doğru alet vs demeleri garip gelmiyor.Günlük kullanım agresifliği 89 ile 34C yelpazesi arası.

(21/03/2015, Saat: 22:16)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu siteye üye olduktan sonra üç tane tıraş aleti satın aldım.

1- Merkur Progress kısa sap ( iki parça )
2- Muhle R89 ( 3 parça )
3- Gilette slim ( henüz yeni aldım sadece 2 tıraş oldum ) ( tek parça )

Bu üçü arasında kesinlikle favorim muhle r89. Tam bir sanat eseri. Elde tutuşu çok rahat. Yüz üzerinde hareket kabiliyeti çok çok iyi. Burun altı boyun altı çok kolay bir şekilde alınabiliyor. Tıraş esnasında ve tıraş sonrasında temizlenmesi çok kolay. Slim tek parça olmasına rağmen daha zor temizleniyor ve kurulanabiliyor. Ağzı tıraş esnasında daha kolay tıkanıyor. Suya tuttuğunuzda tıkayan sakalları makineden arındıramıyorsunuz. Bu konuda en avantajlı progress çabuk sökülüp temizleniyor. Ancak onun eksisi de burun altında yaşanıyor. Kafası daha etli olduğu için burna yakın kılların kesimi biraz zor olabiliyor. Görsel kalite olarak muhlenin çok çok gerisinde kalıyor kesinlikle. Bunlar benim kişisel düşüncelerim. Katılmayanlar belki olabilir ama muhle bu kullandıklarım arasında en iyisi...
Pitbull ve ihtilaf komşularım teşekkürler yorumlarınız için. Bana katılmanıza sevindim Smile
Benim için artık jilet tutucu alet arayışı sona ermiştir. Mach 3 kadar hızlı kullanıyorum artık.
Twist modeller ortaya çıktı klasik r89 daha sonraları üretimden kaldırılır diye bir tane daha yedeklemeyi düşünüyorum Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(21/03/2015, Saat: 22:39)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 yorumlarınıza katılıyorum,dengesi ve ergonomisi harika bir alet ''elimin bir parçası gibi '' diye tanımlamıştım ilk kullandığım zamanlar .Ergonomi ve tıraş kalitesinde diğer iki aletten önde diyebilirim.
Twist versiyonu jilet yüklemeyi kolaylaştırdı.
Yeni başlayanlara hep 89 kafa tavsiye ediyoruz,bazı yeni kullanıcıların 89 u mild,kör bulması tamamen jilet seçimi,acemiliklerden,açıyı bulamamaktan,tıraş fırçasını sakalları dikleştirecek kadar etkili kullanmamaktan ve diğer aletleri merak etmelerinden kaynaklanıyor.
Sonraları tecrübe kazandıkça ayarlı aletleri 89 ayarında kullanıp işte doğru alet vs demeleri garip gelmiyor.Günlük kullanım agresifliği 89 ile 34C yelpazesi arası.

Ben R89 un boyun altındaki performansını sevmiyorum ama bu yukarıda saydığınız nedenlerden olabilir. Gillette slim ile baya mutluyum hatta boyun altındaki problemi de çözdüm,tabi r89 ile denemedim. Sanırım teknikle alakalı. fakat dolabıma baktığımda aralarında en yakışıklısı r89 gözüküyor. Ee tabi slim yaşlı kurt... Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
@ts9funk,
Slimden ziyade Gillette nin ayarsız TTO ları tercihim,Super speed 1954 R89 ayarında gibi
Boyun kısmında sorun yoksa en iyi DE elinDE ki DE dir Smile
(22/03/2015, Saat: 01:24)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ts9funk,
Slimden ziyade Gillette nin ayarsız TTO ları tercihim,Super speed 1954 R89 ayarında gibi
Boyun kısmında sorun yoksa en iyi DE elinDE ki DE dir Smile

Komşum teknikle alakalı diye düşünüyorum,yukarıda yazdıklarınız çok doğru. ama slim ile boyun kısmında ayarı düşürüyorum. Ama aynı teknikle r89 u deneyeceğim. 
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Çeneyi kaldırınca cilt gerilir ve sakallar içeri kaçar biraz daha yatar,jiletten kaçar bu durumda kafayı biraz yana eğmek yada DE yi çapraz çekişlere slalom yaptırmak faydalı olur.

(22/03/2015, Saat: 01:43)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum teknikle alakalı diye düşünüyorum,yukarıda yazdıklarınız çok doğru. ama slim ile boyun kısmında ayarı düşürüyorum. Ama aynı teknikle r89 u deneyeceğim. 
(22/03/2015, Saat: 01:48)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çeneyi kaldırınca cilt gerilir ve sakallar içeri kaçar biraz daha yatar,jiletten kaçar bu durumda kafayı biraz yana eğmek yada DE yi çapraz çekişlere slalom yaptırmak faydalı olur.

Komşum o problemi sol elimle,baş ve işaret parmağıyla uygun şekle getirip dediğiniz gibi alıyorum,dedim ya teknik oturmuş olacak ki 2 tıraştır tahriş yaşamıyorum boyun bölgemde. üzerinde düşünmeden olmadı maalesef Wink
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Merhaba komşular, forumda Mühle Türkiye'de satılmıyor, İmpa'da bulunmuyor diye bir kaç yazı okudum, hakikaten Türkiye'den temin edemiyor muyuz?
(23/03/2015, Saat: 14:25)dekont Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşular, forumda Mühle Türkiye'de satılmıyor, İmpa'da bulunmuyor diye bir kaç yazı okudum, hakikaten Türkiye'den temin edemiyor muyuz?

satan yerler var ama çok fahiş fiyatlardan satıyorlar. zazahanda satan bir yer vardı 2 katı para istemişti yurt dışı fiyatına göre. yurt dışı siteleri var oradan temin edebilirsiniz. hiç uğraşmam derseniz ej 89 impada makul fiyattan satılıyor.
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 809 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,104,561 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Mühle Rocca rocnel 344 162,778 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,534 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 743 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,042 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,961 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,444 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,161 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,590 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: