En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz?
Hayatımda berberde olduğum tıraş 3 ü geçmez; 3.yü de 10 gün kadar önce oldum. Berber Yeşil Astra, Arko sabun ve Jaguar 1071 kullandı. 2 perdah geçti ama ikincisinde canımı epey bir yaktı. Tıraş sonrası saatlerce kulaklarını çınlatmama sebep olan bir yanma durumu yaşadım. Misafirlikte olduğum için canım Bepanthol'üm de yoktu yanımda Undecided

Sadece 3 kez berbere tıraş olmuş olsam da artık tecrübeyle sabitledim ki, kendi tıraşım gibisi yok.. Tamam, adamlar profesyonel filan ama ben üçtür hiç keyif almıyorum; ayrıca hiç keyif almadığım bir tıraşa bir de neden ekstra para vereyim ki?!

Her gün berberde tıraş olan tanıdıklarım var. Adamlar gayet de memnun.. Sanırım ciltleri alışmış, bilmiyorum, belki de benim cildim ustura tıraşına alışkın olmadığı için böyle reaksiyon veriyor..

Sonuçta çok mecbur olduğum durumlar haricinde bir daha berberde tıraş olmam.

Tıraş setim tıraş setim, benim güzel tıraş setim Smile
(26/04/2016, Saat: 14:25)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayatımda berberde olduğum tıraş 3 ü geçmez; 3.yü de 10 gün kadar önce oldum. Berber Yeşil Astra, Arko sabun ve Jaguar 1071 kullandı. 2 perdah geçti ama ikincisinde canımı epey bir yaktı. Tıraş sonrası saatlerce kulaklarını çınlatmama sebep olan bir yanma durumu yaşadım. Misafirlikte olduğum için canım Bepanthol'üm de yoktu yanımda  Undecided

Sadece 3 kez berbere tıraş olmuş olsam da artık tecrübeyle sabitledim ki, kendi tıraşım gibisi yok.. Tamam, adamlar profesyonel filan ama ben üçtür hiç keyif almıyorum; ayrıca hiç keyif almadığım bir tıraşa bir de neden ekstra para vereyim ki?!

Her gün berberde tıraş olan tanıdıklarım var. Adamlar gayet de memnun.. Sanırım ciltleri alışmış, bilmiyorum, belki de benim cildim ustura tıraşına alışkın olmadığı için böyle reaksiyon veriyor..

Sonuçta çok mecbur olduğum durumlar haricinde bir daha berberde tıraş olmam.

Tıraş setim tıraş setim, benim güzel tıraş setim  Smile

İşin keyif kısmı göreceli olabilir belki ama bana açıkçası hiç hijyenik gelmiyor berberler. Herkesin yüzüne, saçına değen makine ve fırçalar bana göre hiç değil. Usturalarda da her ne kadar jilet değiştirilse de sonuçta olası kanama durumlarında kan jiletten taşıp uturaya değebilir ve yüzden yüze dolaşabilir bu durum... sonuçta yüzümüze değen usturanın sadece jileti değil. Bence endüstriyel bi yenilik lazım, ustura jiletleri değişebildiği gibi usturaların gövdeleri de tek kullanımlık olmalı. Havlular da öyle.
Çok uzun zaman önce Çelik ustura ile berber traşı oldum fevkalade bir tıraştı . Ama şimdi Çelik ustura ile traş eden berber görmüyorum . 30 yıllık berberim bile jiletli ustura ile traş yapıyor Sad
Berbere tıraş olmayalı 15 yıl olmuştur.Ama unutmuşum bu berber tıraşını.En kısa sürede bir uğrayacağım berbere Smile
(26/04/2016, Saat: 19:53)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok uzun zaman önce Çelik ustura ile berber traşı oldum fevkalade bir tıraştı . Ama şimdi Çelik ustura ile traş eden berber görmüyorum . 30 yıllık berberim bile jiletli ustura ile traş yapıyor Sad

Çelik usturalar hijyen sebebiyle yasak komşum.
Tek kullanımlık jilet kullanmak zorunlu Smile
Hiç bir zaman sakalımı berbere kestirmem kestirmiyeceğimde.Damat traşımı da kendim olmayı
düşünüyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En son Rusya'nın ücra bir köşesinde mecburiyetten Suriyeli bir berbere tıraş oldum. Saç jölesini yüzüme sürerken ne yapıyor bu demeye kalmadan jölenin üstünden kesmeye başladı. Tövbe ettim bir daha çok zorunlu olmadıkça dışarıda olmamaya.
(02/08/2016, Saat: 13:48)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son Rusya'nın ücra bir köşesinde mecburiyetten Suriyeli bir berbere tıraş oldum. Saç jölesini yüzüme sürerken ne yapıyor bu demeye kalmadan jölenin üstünden kesmeye başladı. Tövbe ettim bir daha çok zorunlu olmadıkça dışarıda olmamaya.

Rusyada suriyeliyi buldun da jöleye mi şaşırdın be üstad Big Grin Big Grin
(02/08/2016, Saat: 14:01)mumin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rusyada suriyeliyi buldun da jöleye mi şaşırdın be üstad Big Grin  Big Grin

Rusya'da Suriyeli bulmak aslında hiç de şaşırtıcı değil. O kullanılan da saç jölesi değil de acayip köpüksüz bir jeldir herhalde. Var öyle jeller.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(02/08/2016, Saat: 14:28)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rusya'da Suriyeli bulmak aslında hiç de şaşırtıcı değil. O kullanılan da saç jölesi değil de acayip köpüksüz bir jeldir herhalde. Var öyle jeller.

Dediginiz jellere denk geldim Turkiyede ama maalesef ayni kutudan aldigi jole jle sacima da sekil vermisti.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 14,676,808 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,834 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,525 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,429 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,143 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,646 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,626 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,553 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,855 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,198 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: