Merhaba
Herkese selam,Bu yaşıma kadarTraş olmayı bildiğimi sanıyordum.Ama yanılmışım.Smile Bende klasik traşa WS ve bila marka tek parça traş makinesiyle başladım.Şimdilik fena değilim.Ama benim sakallarım biraz ilginç hemen hemen her yöne çıkıyorlar.Smile Kulak altı ve boyun bölgesinde hala iyi traş elde edemiyorum.Forumdaki arkadaşlar bu konuda ne tavsiye ederler
merhaba
hoşgeldiniz. 10 senedir double edge tabir edilen makinelerle tıraş oluyorum (kısa bir süre kullandığım çokbıçaklı ve elektrikli makineleri saymazsak) boyun bölgesi benim de hala aşamadığım bir problem. çeşitli yöntemler deniyorum, kısmen faydalı da oldu ama nedense hala kesin çözüme hala ulaşamadım.
Saygılarımla
Hoş geldin dostum. Tersten almadıktan sonra boyun hep sıkıntı tabi tersten alınca bazen daha büyük sıkıntı olabiliyor. Boyun ve çene hep zordur..Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(05/02/2012, Saat: 23:10)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba
hoşgeldiniz. 10 senedir double edge tabir edilen makinelerle tıraş oluyorum (kısa bir süre kullandığım çokbıçaklı ve elektrikli makineleri saymazsak) boyun bölgesi benim de hala aşamadığım bir problem. çeşitli yöntemler deniyorum, kısmen faydalı da oldu ama nedense hala kesin çözüme hala ulaşamadım.
Saygılarımla

Bir cozumu vardir sanirim
merhaba,
hoşgeldiniz, ustura deneyin bir de usturacı yapalım sizi Smile
selamlar.
Hoşgeldin ranger Smile

Ben boyun bölgesinin alt tarafını düz alamazdım aşağıya doğru anında tahriş olurdu.Çözüm ise açıkçası yüzün her yeri için ayrı sakal çıkış yönünü öğrenip ona göre hareket etmek.

İlk başlarda okuduklarımdan yola çıkarak ilk perdede düz almam gerektiğini düşünmüştüm.Oysa bu düzden kasıt aslında sakalın çıktığı yön.Benim için bu adem elmasından sol ve sağ yönlere giden sakllarımı düz değilde ilk perdede çıktığı yöne ikinci perde yanlamasına son perdede ise en sorunlu olan aşağıya doğru alıyorum.

Tabi tüm bu işlemde en büyük silahım Gillette Slim Adjustable.Diğer bölgeleri alırken 3-4 ayarındayken o özel bölge için ilk perdelerde 2 son ters perdede ise 1 numarada alıyorum.

Dolayısıyla mild bir makina alarak veya bir slim bularak bu sıkınıları azaltabilirsin.Tabi tıraşa hazırlanma kaliteli köpük yapma vs gibi çok fazla faktörde etkiliyor.

Örneğin geçen gün her zamanki malzemelerle tıraş olurken krem için suyu biraz fazla kaçırınca çok korumasız köpük oldu.Bende tası fırçayı yıkayıp sıfırdan köpük yaptım ve ciddi bir farkla tıraşı tamaladım.

Kısaca çok etken var , tekniğinde ilerledikçe kısa sürede keyifli tıraşlar yaşayacaksın.Şimdilik ters veya sinekkaydı olayına çok takmadan konforu öne plana çıkaran tıraşlar olmanı öneririm.Bu süre zarfında da sakalların yönünü iyice anlamış olursun.Öyle olunca zaten otomatik elin alışıyor yöne düşünmeden yapıyosun Big Grin
benim boyun bolgem felaket diyebilirim.
perdeler sirasiyla sinekkaydi yapabilmek icin:
1 asagidan yukari
2 soldan saga
3 yukaridan asagiya
4 sagdan sola
5 en son olarak sag alttan sol yukariya capraz
durumum vahim yani

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34