Usturada Jilet Davranışları Üzerine Tezler
Arkadaşlar çok yeni de olsam ustura ile hayli bir haşir neşir oldum. Sınırlı tecrübemle Permasharpın usturada daha tahrişkar, Balzanonın ise çok daha rahat olduğunu, Nacetin ise usturada rezalet bir performans çıkardığını deneyimledim. Tabii tekniğimin henüz oturmamış olmasından da olabilir. Sizin deneyimlerinizi de öğrenmek isterim.
usturada jiletler daha agresif bir duruş sergiliyor. yeni permasharp kötülenen bir jilet lakin usturada keskin olabilir düşüncesindeyim. tekniğiniz usturaya yavaş yavaş alışacaktır, bu zamana kadar, önünde hiçbir engel olmadığı için keskin jiletlerin köşeleri dikkatsizlikten yahut tutuş probleminden yüze batırılabiliyor, zamanla aşılıyor. ben en çok 7 o' clock sharp edge ve yeni paket polsilver ile rahat ettim. velhasıl, ustura ile makine ve hatta her makine ve ustura kendi arasında dengesine ve tipine göre farklı jiletler isteliyor.
Keskin jiletler ile sorun yaşamadım.
Astra yeşil,Perma,Feather ile dikkatli tıraş olunursa jilet akıp gidiyor.
Mild jiletler akmadığı için tekrar ve baskı gerekti bu da sakalların deri içerisinde büyümesi ve tahriş sorunları yaptı.

Sakallarda akıp giden jilet iyidir,mild ve keskin olması sakal sertliğine göre seçilmesi lazım.

Rapira,Mavi astra,shark ile akıcı tıraş olan birinin daha keskin jiletlere ihtiyacı olmayabilir.
Benim en beğendiğim jilet permasharp ama ben makine kullanıyorum.Ustura ile traş olmak daha uzun sürüyor o yüzden sevmiyorum
kanaatimce ne kadar keskin o kadar az tahriş yapar.

ama bence bu kanaate varabilmek için ün az 5 gün üstüste kendini kanatmadan tıraşını tamamlayabilecek kadar ustalaşmak gerekCool
memleket kurtulana kadar siyah
usturada derby gayet başarılı çelik usturaya yakın bir mildliğı var ama ben elimde yüzlük yeşil astra olduğu için bunu kullanıyorum. Aslında usturaya her çeşit jilet iyi gidiyor açıyı rahatça ayarladığım için. DE aletlerde jilet farkı daha belirginleşiyor.
Derby kullanat denemiş ve iki çekişten sonra biraderi bakkala yollamak zırunda kalmıştım. O gün bugündür Derby sözcüğü bana kalitesizlik ve acı çağrışımı yapar.
(22/10/2013, Saat: 21:44)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: usturada derby gayet başarılı çelik usturaya yakın bir mildliğı var ama ben elimde yüzlük yeşil astra olduğu için bunu kullanıyorum. Aslında usturaya her çeşit jilet iyi gidiyor açıyı rahatça ayarladığım için. DE aletlerde jilet farkı daha belirginleşiyor.

+1

Sent from my iPad using Tapatalk
Bu yorum , Derby beğenisi ve usturada tüm jiletlerin standart (aynı keskinlikte) kestiği olarak algılanabilir.

Berberlere Derby neden kullanmıyorsunuz diye sorduğumda kesmiyor diye cevap veriyorlar.

(22/10/2013, Saat: 21:44)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: usturada derby gayet başarılı çelik usturaya yakın bir mildliğı var ama ben elimde yüzlük yeşil astra olduğu için bunu kullanıyorum. Aslında usturaya her çeşit jilet iyi gidiyor açıyı rahatça ayarladığım için. DE aletlerde jilet farkı daha belirginleşiyor.
Aynı kutudan farklı iki jiletten iki farklı sonuç alıyorsak bu teknikle ilgili midir? Birinde kayıp giderken birinde sanki iğneler batıyor. Ya da duş almak bu derece fark yaratır mı, zira rahat olan duştan sonraydı ama bu derece fark olmaz diye düşünüyor insan.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zaza Focus R21 jilet tutma Oldstyle 16 6,047 26/07/2022, Saat: 17:35
Son Yorum: trustalt
Question Solingen Cerena Jilet Sorunu master44tr 2 1,697 06/05/2022, Saat: 23:08
Son Yorum: master44tr
  Usturaya jilet nasıl takılır detaylı anlatım Berberbey 11 7,196 06/05/2022, Saat: 20:11
Son Yorum: master44tr
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,822 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Usturalara jilet takmak ve çıkarmak - görsel anlatım BigHillMe 70 118,969 14/11/2016, Saat: 14:33
Son Yorum: posicor
  Tam jilet takilan usturalar ynspektas 8 7,768 06/05/2016, Saat: 23:19
Son Yorum: ckeskin
  EN KESKİN JİLET HANGİSİ? yarısci30 10 20,738 17/02/2013, Saat: 19:49
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: