Williams Stick
2u6cnib.jpg chevalier' in fotoğrafı ile değiştirilmiştir.

2j2i81g.jpg

vdefa.jpg

Dün gece günün tıraşında kullandığım iş bu sabun hakkında ayrı bir konu açmak gerekirdi..

Sabah tekrar köpük yaptığımda anladım ki, kalıcı ve volümlü köpüğü ile gerçek bir tıraş sabunu. Bu sabun benim gibi sürekli yola ize giden Evliya Çelebiler için biçilmiş kaftan. Kremler yanında küçücük yer kaplayan, koyduğunuzda anında çantanızı o mis gibi kokusu ile saran hele elinize alıp, kapağını çevirdikten sonra sizi karşılayan o yakın, gül mü desem (kızım ve annesi, gül kokusuna benzetti, gül olsa üzerine yazarlardı dedim Smile) pudra mı desem, beni mest eden o temizlik kokusu daha önce hiç bir krem ve sabunda almadığım eşsiz bir koku.

Çoğu kimse kokunu sıradan bulabilir ancak köpüğü, yastık ve koruyuculuk bir de üstüne tıraş sonrası nemlendiriciliğini hala muhafaza etmesi ile beni cidden şaşırttı. Yerli markalarla kıyaslanamayacak kadar güzel iş yapıyor.. Keşke diyor insan bulunabilirliği kolay olsa da tek sabun olarak kullanılsa..

Yumuşak yapısı ile sevenlerini üzebilir, çünkü hemen bitmeye meyilli Sad Ancak tasa kolayca basılabilir, ıslatılmış yüze direkt uygulanabilir yahut elinize alıp fırçaya stick olarak yükleyebilirsiniz, her türlü çok kullanışlı, özelikle seyahatler için çok kolaylık sunuyor. İçerik hakkında üzerinde herhangi bir bilgi bulunmamakla birlikte, glyserin ve tallow kanaatimce kıvamında kullanılmış. Deterjan da var deseler şaşırmam Smile

Yumuşacık köpüğünü daha çok hissetmek için, yüzünüzde fırçanızı gezdirdikçe gezdiresiniz geliyor, daha çok köpük istiyorsunuz Smile O koku yok mu, bayıldım..

Bir GFT, bir MWF, MDC hayranı iseniz, bu sabunun kokusunu beğenmeyeceksiniz, ancak bu sabunda inkar edilmeyecek bir şey varsa o da koruyuculuk ve nemlendiricilik.. Ne yalan söyleyim hayatım boyunca tek sabun olarak kullanabilirdim Smile Kaan beye beni bu sabunla tanıştırdığı için çok teşekkürler ederim..
53msg5.jpg

Ellerinize sağlık. Formülü bu sabunla aynı mı acaba?
Şu an satılan bir sabun mu bu? Nereden ulaşılabilir? İnceleme için teşekkür ederim.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Elinize saglik mornetto ustadim. Ben de merak ettim simdi iyice. Getirdigim sabunu hala bilmiyor olarak Smile ilk firsatta denemek farz oldu.
İnceleme için teşekkürler, stick in ambalaj tasarımını da çok beğendim.
Aman efendim ben teşekkürler ederim SleepySleepy
(20/11/2013, Saat: 13:23)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu an satılan bir sabun mu bu? Nereden ulaşılabilir? İnceleme için teşekkür ederim.

Guney Afrika'da uretilen ve satilan bir urun. Turkiye'de benim bildigim kadariyla yok.
Ben de deneme fırsatını buldum.Güzel köpük veriyor fakat köpük bana biraz ince geldiyse de nemlendiriciliği iyi.Stick kullanmaya alışkın olmadığımdan yeterince sabun yükleyememiş de olabilirim tabi.Kaba basmayı düşünüyorum.

Kokusu güzel.Erasmic'in kokusunu andırıyor ama çok daha az yoğunu.

ur132.jpg

Amerikan menşeli marka ilk sabun fabrikası kuran ve ilk tıraş sabunu üreten şirketlerden biri olarak gözüküyor.

http://articles.courant.com/1998-10-09/n...ry-soap-jb
Suhulet'in yazdigi asasgidaki sabundan bahsediyorsak evet. Yazdiginiz dogru. Williams stick ayni markanin parcasi midir emin olamamakla degil gibi. Burada da stickten bahsetmemisler hic.

http://www.williamsmugsoap.com/index.asp

Stick in gecmisine dair bilgi bulamadim internette.

(20/11/2013, Saat: 13:20)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 53msg5.jpg

Ellerinize sağlık. Formülü bu sabunla aynı mı acaba?

(20/11/2013, Saat: 23:25)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de deneme fırsatını buldum.Güzel köpük veriyor fakat köpük bana biraz ince geldiyse de nemlendiriciliği iyi.Stick kullanmaya alışkın olmadığımdan yeterince sabun yükleyememiş de olabilirim tabi.Kaba basmayı düşünüyorum.

Kokusu güzel.Erasmic'in kokusunu andırıyor ama çok daha az yoğunu.

ur132.jpg

Amerikan menşeli marka ilk sabun fabrikası kuran ve ilk tıraş sabunu üreten şirketlerden biri olarak gözüküyor.

http://articles.courant.com/1998-10-09/n...ry-soap-jb
Evet , stick konusun da ben de emin olamadım.Yalnız stickin arkasındaki baskı tam da linkini verdiğim şirketi işaret ediyor.Hatta arkasında yazanlar sayesinde o linki buldum.

Ayırca bende ilk harf çok belli değil ama U.S.A yazıyor gibi.Diğer yandan "container" demiş.Kabı U.S.A'dan içi Güney Afrika'dan mı acaba Tongue

urcw8.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,523 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  Palmolive stick haaydin 72 60,419 06/02/2022, Saat: 19:19
Son Yorum: Johny White
  Lea stick totan35 42 37,916 12/11/2021, Saat: 17:46
Son Yorum: Mustafa40
  Tabac Orijinal Tıraş Sabunu (Stick) msakalli 28 25,608 23/02/2021, Saat: 00:55
Son Yorum: Abin Sur Ertu
  La toja stick totan35 35 44,913 22/10/2019, Saat: 12:38
Son Yorum: mrden
  Williams Mug Shaving Soap totan35 26 33,347 12/12/2018, Saat: 14:17
Son Yorum: FearOfATG
  Boots stick sabun mkeskus 0 2,446 30/07/2016, Saat: 11:41
Son Yorum: mkeskus
  Wilkinson stick & Speick stick ynspektas 4 6,652 05/10/2015, Saat: 18:56
Son Yorum: FloydianDM
  Stick sabunları yüzde köpürtmek Nihil79 17 26,209 05/09/2015, Saat: 18:30
Son Yorum: Chinaski
  Stick mi? Kasede sabunmu? tipsol 13 11,261 30/11/2013, Saat: 18:19