Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
Piyasada çok ürün var. Panasonic yorumları çok iyi. ER 147, 508, 146,1420, 510 yeni nesil. Moser 1400 tartışılan bir makina. Ama tam bir klasik.

F/P olarak en baba makinayı seçmem gerekse, tercihim ne olmalı?
Benim toptancıdan aldığım moserin üzerinde fonexin hologrami varmış. Yeni farkettim.

Kendi saç tıraşını yapma olayı son zamanlarda benimde baya ilgimi çekmeye başladı. Yıllardır babamın saçını ben keserim elimde alıştı o yüzden ense kat hizaları felan saç tıraşına modeline kesmine bi tarzı olmasına çok önem veririm çok berber arayışım araştırmam olmuştur. En sonki kesimimdeki berbat ötesi gundi tarzı bi kesim yapınca berber evde kendim makasla düzeltmiştim sırıtan çok birşey olmadı ayrıca son zamanlarda iyice yaygınlaşmaya başladı youtubedeki yabancı yerli kendi saçını kes videoları ciddi anlamda yol gösterici olarak detay detay anlatıyorlar aslında herkes burda tecrübelerini bilgilerini paylaşarak kendi saçını kendin kes adı altında geliştirilip bilgi alışverişi yapılıp farklı kesiminde ilgisini çekip yardımcı olabiliriz belkide .
En son berber 20 TL istedi. Sanırım bu işi öğrenmek farz oldu artık.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Belki 15 TL. alan da vardır ama 20 TL. yine iyi fiyat. Mahalle arası berberlerin tarifesi sanırım bu civarlarda. Onun dışındakiler daha da fazla.
Çok beğenmiyorum yaptığı işi ama mecburen gidiyordum. Berber bulmak başlı başına sorun. Tam olarak %33 zam gelmiş. 20 TL çok be... Düzgün bir berber olsa sorun etmem kesinlikle ama bu fiyatla makina alıp 5 kere tıraş olsam direk amorti ediyor makine kendisini. Bir stil tutturup eli ona alıştırsam kurtulurum berber muhabbetinden...
Smile 
Komşum bende aynı sebepten başladım,şu anda 3 tane Moser 1400 var elimde.Geçenlerde eskicide temiz hiç kullanılmamış vardı fonex halogramlı çok olur diye almadım,alsamda müşterisi hazırmış.Her türlü kazançlı çıkarsınız hemen başlayın derim.
Başlayan pişman olmaz. Makine alınacaksa eğer Moser 1400'den şaşmayın.
Edition modelindeki tarak 6 numaraya kadar kesim yapıyor. İhtiyacı fazlası ile karşılıyor. Son tıraşımda üst taraflar için ara makası da kullandım. Berber kelimesi tamamen hayatımdan çıktı. Uzun zamandır ilk kez bir önceki cümlede kullandım.
Ben işe girmeden önce boşta gezerken kesiyordum zaten. Hem Panasonic ER508 hem Philips QG3380 var. İkisi de parasını çıkardı çoktan. Bir tane de Wahl alabilirim bunların yanına, nasılsa direk amorti ediyor.

Babamı da çok tıraş ettim. Tekrar başlayacağım ve bu sefer" pompadour" deniyeceğim, tekniği kavradım iyice ve kolay görünüyor gerçekten. Orta sınıf hiçbir berbere yaptıramadım şimdiye kadar.
2004 senesinden beri kendi saçımı kesiyorum. Çok özel bir durum olmadıkça berbere gitmiyorum. Alıştıkran sonra son derecede zevkli. Bu kadar senede 2 adet makine eskittim simbo ve fonex marka.. her tıraştan sonra aleti güzelce temizlerim. Arada sırada da birkac damla en ince yağ ile bıçaklarını yağlarım. Fiyatlarını fazlasi ile cıkaran aletler bence...

Gecen yil philips in ust model bir sac kesme makinası nı satın aldim hem şarjlı hemde kablolu calışabilen bir ürün. Şimdilerde sesi değişmeye başladı şarjda calışırken... bende elektirikte kullanıyorum...

İnsanlarımız berber sohbetlerini çok seviyor genellikle ama ben bir türlü ısınamadım. Seyrek de olsa uğradıklarim istediğim gibi saçımı kesmiyor... hijyen konusu başlıbaşına bir olay zaten.

Kendi saçını kesmek isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Birkaç tıraşta cok rahat alışılıyor. Ben genellikle saçlarımı kısa tututuyorum 2 haftada bir tıraş, birkac günde arayla de aletle ense kısmını temizleyip düzeltiyorum.

http://www.menshairstylestoday.com/military-haircuts/

Örneğin linkde ki birçoğu makina ile yapılabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 14,677,183 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,429 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,199 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,272 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,543 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,761 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,202 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,025 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,877 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: