Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
(29/04/2020, Saat: 11:47)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...Yalan yok şu Zaza aklımı çelmedi değil ama bıçak genişliği Powertec ile aynı olunca vazgeçtim. Onun yerine 46mm bıçak genişliğine sahip ve kablolu (zaten 3-4 haftada 1 çalışacak makina) Wahl tercih ettim, fiyatı da uygun (139₺) görünce.

Komşum Zaza'nın bıçak genişliğini nasıl anladınız? Ben fark edemedim de
(29/04/2020, Saat: 12:39)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkcası şu Moser skandalından sonra n11'e biraz mesafeli ve kızgındım ama kupon mupon bir şeyler tanımlamışlar Big Grin , gittim yine n11 üzerinden aldım.

Önlük: Saç kesim önlüğü
barber-sac-kesim-onlugu-lux-penuar-kanca...053548.jpg

Boyun bandı: More For You bant
more-for-you-boyun-bandi-5li-rulo-ense-b...072399.jpg
Teşekkürler, ben de alayım bir ara :-)

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(29/04/2020, Saat: 13:34)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Zaza'nın bıçak genişliğini nasıl anladınız? Ben fark edemedim de

Komşum bu Zaza, Type 1467 (yanlışım olmasın Wahl üretimi bu da) diye geçiyor. Hemen bir bakındım da 40mm kesme bıçağı genişliği varmış. Benim Powertec TR-658'in ise 35mm.
Tıpkı Zaza gibi başka isimlerle de üretilmiş.

Balance hair clipper

Product Features
Professional Hair Clippers balance Cu
20 mm cutter attachment
40 mm cutter attachment
Mains / battery operated hair clipper
Super-sharp, diamond-milled 40 mm Full-size slicer with self-clean function
"A Samurai always wears two swords."
Merhaba komşularım, Razorus başlığına Zaza deLuxe tıraş makinesiyle ilgili deneyimlerimi aktaracağımı yazmıştım. Buraya yazmam daha doğru olur. Razorus'un kalitesi, hizmeti tartışılmaz, bu konuda bir sıkıntı yok. Makineyi büyük bir hevesle aldım fakat şarj etme ve randımanlı çalışma konusunda sorunlu çıktı. Fiş takılı şekilde tıraş olmaya başladım. Saçlarım çok sert ve sık ama bu saç tıraş makinesi için bir sorun olmalı mı bilmiyorum. Sürekli çekme ve saçımda takılma durumu oldu, rahatsız edici düzeydeydi. Tıraşı zor bitirdim malesef, hevesim kursağımda kaldı diyebilirim. Umarım sizler sorun yaşamazsınız. Özellikle saçı sert ve sık olanlara bu makineyi ve benzeri dar ağızlı makineleri tavsiye etmiyorum. Ensesi düzgün fazla kıllı olmayan arkadaşlar evde tıraş olabilirler ama ben saç tıraşına bundan sonra berberde devam edeceğim.
(29/04/2020, Saat: 17:25)berberkokusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşularım, Razorus başlığına Zaza deLuxe tıraş makinesiyle ilgili deneyimlerimi aktaracağımı yazmıştım. Buraya yazmam daha doğru olur. Razorus'un kalitesi, hizmeti tartışılmaz, bu konuda bir sıkıntı yok. Makineyi büyük bir hevesle aldım fakat şarj etme ve randımanlı çalışma konusunda sorunlu çıktı. Fiş takılı şekilde tıraş olmaya başladım. Saçlarım çok sert ve sık ama bu saç tıraş makinesi için bir sorun olmalı mı bilmiyorum. Sürekli çekme ve saçımda takılma durumu oldu, rahatsız edici düzeydeydi. Tıraşı zor bitirdim malesef, hevesim kursağımda kaldı diyebilirim. Umarım sizler sorun yaşamazsınız. Özellikle saçı sert ve sık olanlara bu makineyi ve benzeri dar ağızlı makineleri tavsiye etmiyorum. Ensesi düzgün fazla kıllı olmayan arkadaşlar evde tıraş olabilirler ama ben saç tıraşına bundan sonra berberde devam edeceğim.

Adınıza üzüldüm komşum, bende sipariş verdim bakalım nasıl çıkacak. Bu hafta sonu Tıraş olup buraya yazarım.
Siparişimi küçük bir gecikmeyle sorunsuz bir şekilde teslim aldım.
Ürünü henüz kullanmadığım için olumlu veya olumsuz bir yorum yapamayacağım. Paketi açtıktan sonra ilk dikkatimi çeken şey aletin en küçük kesim ayarının 4mm olması. Bu ayar benim gibi saçını sıfırın biraz üzerinde kesenler için uygun bir ayar olmadığını paylaşmak istiyorum.
Bu sebeple de ürünü kullanamadan tekrar paketleyip kenara bırakmak zorunda kaldım.

439-C04-B0-CA08-403-B-87-CB-2196199-AB7-B2.jpg

626-CD355-4-E06-4-FFC-A65-F-1-CF4-A03743-D4.jpg

3-EDAC506-233-E-4-C01-BBAC-BD93-E3-FF3-E20.jpg
arkadaşlar razorus tan zaza marka saç kesim makinesini aldım bugün tıraş oldum çekme vs yaşamdım memnun kaldım. kısa kesimde iyiydi yani. fiyata göre çok iyi bence
ne mutlu türküm diyene !
(30/04/2020, Saat: 14:00)yakup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar razorus tan zaza marka saç kesim makinesini aldım bugün tıraş oldum çekme vs yaşamdım memnun kaldım. kısa kesimde iyiydi yani. fiyata göre çok iyi bence

Ne mutlu Smile

Ben de İmpa'dan aldım bekliyorum
Merhaba
Bu makineyle ilgili biraz da ben bilgi vereyim;
Dostlar bu makineler eski stok olduğundan bıçakları üzerindeki koruyucu yağ iyice katılaşmış durumdadır, aldığınız zaman bıçakları wd40 ve türevi ürünler ile iyice temizleyip sonra ince yağ ile yağlayınız. Bu işlemleri yaparken makineyi boşta, bolbol çalıştırınız.Bunun haricinde eski-yeni stok olduklarından bazılarının pilleri biraz ömür doldurmuş oluyor( şansınıza artık) 15-20 tl lik bir yeni pil ile ( mümkünse içinden çıkandan daha yüksek mah değeri olan) makineniz bir canavara dönüşecektir. Bu bahsettiğim işlemler hem basit hem de maliyetsiz işlemler. İmpa ve diğer satıcılarımızın adeta yok pahasına sattığı bu makinelerin günümüzde bıçaklarını alamıyoruz bu fiyatlara. O yüzden bahsettiğim basit operasyonları, bu makineler fazlasıyla hakediyor bence.

Kim mi yazdı? 4 yıldır gayet ağır şartlarda kullanan benSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(30/04/2020, Saat: 14:39)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Bu makineyle ilgili biraz da ben bilgi vereyim;
Dostlar bu makineler eski stok olduğundan bıçakları üzerindeki koruyucu yağ iyice katılaşmış durumdadır, aldığınız zaman bıçakları wd40 ve türevi ürünler ile iyice temizleyip sonra ince yağ ile yağlayınız. Bu işlemleri yaparken makineyi boşta, bolbol çalıştırınız.Bunun haricinde eski-yeni stok olduklarından bazılarının pilleri biraz ömür doldurmuş oluyor( şansınıza artık) 15-20 tl lik bir yeni pil ile ( mümkünse içinden çıkandan daha yüksek mah değeri olan) makineniz bir canavara dönüşecektir. Bu bahsettiğim işlemler hem basit hem de maliyetsiz işlemler. İmpa ve diğer satıcılarımızın adeta yok pahasına sattığı bu makinelerin günümüzde bıçaklarını alamıyoruz bu fiyatlara. O yüzden bahsettiğim basit operasyonları, bu makineler fazlasıyla hakediyor bence.

Kim mi yazdı? 4 yıldır gayet ağır şartlarda kullanan benSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Komşum pili nasıl bir pil? Standart kalem pil boyutlarında mı. Kolay bulunabilir mi? Pili söküp takması kolay mı?

TA-1024 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 14,772,684 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,476 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,249 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,502 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,633 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,909 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,389 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,059 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,899 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: