Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
(30/04/2020, Saat: 14:46)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum pili nasıl bir pil? Standart kalem pil boyutlarında mı. Kolay bulunabilir mi? Pili söküp takması kolay mı?

TA-1024 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok zaman oldu ben değiştireli ama şu minvalde birşey idi; 63db7b7db312e51590bbc194396306da.jpg
Sizin yaptığınız işlerin yanında devede kulak kalır pil değişimi Haldun BeySmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Şu aletlerin içine adam gibi 18650 pil koymuyorlar. Ben de bu makineden aldım. Hepsiburada Üzerinden aldığım kablo takılıyken mükemmel ama kablosuzda sarhoş gibi çalışıyor. İade etmek de şu dönemde erindigim birşey. O yüzden bir tane de impadan sipariş verdim. İnşallah pili düzgün çıkar.
(30/04/2020, Saat: 14:50)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok zaman oldu ben değiştireli ama şu minvalde birşey idi;
Sizin yaptığınız işlerin yanında devede kulak kalır pil değişimi Haldun BeySmile

Teşekkür ederim üstadım. Aslında sormak istediğim pilin piyasada bulunan standard şarjlı pillerden olup olmadığı idi. Malum çok sık kullanmadığınız cihazlarda pillerin ömrü çabuk bitiyor ve bazen cihazın içine göülü olduğu için hep sökmek zor oluyor hem de yenisini bulmak zor oluyor. Anladığım kadarıyla bu durum sözkonusu değil. Smile
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
(30/04/2020, Saat: 14:39)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Bu makineyle ilgili biraz da ben bilgi vereyim;
Dostlar bu makineler eski stok olduğundan bıçakları üzerindeki koruyucu yağ iyice katılaşmış durumdadır, aldığınız zaman bıçakları wd40 ve türevi ürünler ile iyice temizleyip sonra ince yağ ile yağlayınız. Bu işlemleri yaparken makineyi boşta, bolbol çalıştırınız.Bunun haricinde eski-yeni stok olduklarından bazılarının pilleri biraz ömür doldurmuş oluyor( şansınıza artık) 15-20 tl lik bir yeni pil ile ( mümkünse içinden çıkandan daha yüksek mah değeri olan) makineniz bir canavara dönüşecektir. Bu bahsettiğim işlemler hem basit hem de maliyetsiz işlemler. İmpa ve diğer satıcılarımızın adeta yok pahasına sattığı bu makinelerin günümüzde bıçaklarını alamıyoruz bu fiyatlara. O yüzden bahsettiğim basit  operasyonları, bu makineler fazlasıyla hakediyor bence.

Kim mi yazdı? 4 yıldır gayet ağır şartlarda kullanan benSmile

Bilgilendirme için çok teşekkürler komşum. Bu makineye uyumlu farklı ölçüde tarak temin etme imkanı oluyor mu? Tecrübeniz var mı bu konuda acaba?
(30/04/2020, Saat: 14:39)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Bu makineyle ilgili biraz da ben bilgi vereyim;
Dostlar bu makineler eski stok olduğundan bıçakları üzerindeki koruyucu yağ iyice katılaşmış durumdadır, aldığınız zaman bıçakları wd40 ve türevi ürünler ile iyice temizleyip sonra ince yağ ile yağlayınız. Bu işlemleri yaparken makineyi boşta, bolbol çalıştırınız.Bunun haricinde eski-yeni stok olduklarından bazılarının pilleri biraz ömür doldurmuş oluyor( şansınıza artık) 15-20 tl lik bir yeni pil ile ( mümkünse içinden çıkandan daha yüksek mah değeri olan) makineniz bir canavara dönüşecektir. Bu bahsettiğim işlemler hem basit hem de maliyetsiz işlemler. İmpa ve diğer satıcılarımızın adeta yok pahasına sattığı bu makinelerin günümüzde bıçaklarını alamıyoruz bu fiyatlara. O yüzden bahsettiğim basit operasyonları, bu makineler fazlasıyla hakediyor bence.

Kim mi yazdı? 4 yıldır gayet ağır şartlarda kullanan benSmile

Benim Zaza Tıraş makinesi de bugün geldi, şarja taktım hemen.

Çok güzel bilgiler vermişsiniz teşekkürler komşum. Bu şekilde bakımını yapıp tıraş olacağım yarın. Sonucunu buraya yazarım. Piyasada satılan Çin malı ürünlerden kaliteli olduğunu düşünüyorum her türlü.
(30/04/2020, Saat: 15:10)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim üstadım. Aslında sormak istediğim pilin piyasada bulunan standard şarjlı pillerden olup olmadığı idi. Malum çok sık kullanmadığınız cihazlarda pillerin ömrü çabuk bitiyor ve bazen cihazın içine göülü olduğu için hep sökmek zor oluyor hem de yenisini bulmak zor oluyor. Anladığım kadarıyla bu durum sözkonusu değil. Smile

AA ebata benziyor ama ( ucuna lehim atıp onu kullananda var) pil işinde online satıcılardaki mağazalarda kolaylıkla bulunabiliyor artık( ahh ben çocukken yoktu bunlar karnımız çatlıyordu pil peşindeSmile )

(30/04/2020, Saat: 16:14)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için çok teşekkürler komşum. Bu makineye uyumlu farklı ölçüde tarak temin etme imkanı oluyor mu? Tecrübeniz var mı bu konuda acaba?

Bildiğim yok, yukarıda dendiği gibi en kısa tarağının en alt pozisyonu dahi yaklaşık 1 cm civarında yani bayaa uzun, ben ağırlıklı taraksız kullanıyorum ama interneti kazarsak birşeyler çıkabilir

(30/04/2020, Saat: 16:27)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim Zaza Tıraş makinesi de bugün geldi, şarja taktım hemen.

Çok güzel bilgiler vermişsiniz teşekkürler komşum. Bu şekilde bakımını yapıp tıraş olacağım yarın. Sonucunu buraya yazarım. Piyasada satılan Çin malı ürünlerden kaliteli olduğunu düşünüyorum her türlü.

Estafirullah, rica ederim
Çok pis flooda düştüm mobildeyim, modlarımızdan özür dilerim,
saygılar

Set tamam, site içi illegal-kaçak berber dükkanımı açabilirim artık Big Grin
Şaka bir yana ben artık berbere gitmem, Wahl bu sabah ulaştı takım tamamlandı.

rOMWD8.jpg
"A Samurai always wears two swords."
Hayırlı olsun.
@DenizKSK komşum hayırlı olsun tek eksiğin ense fırçası Smile bu model benimde sepette duruyor deneme yapınca yorumlarsan sevinirim.
(04/05/2020, Saat: 17:57)hlkkzn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @DenizKSK komşum hayırlı olsun tek eksiğin ense fırçası Smile bu model benimde sepette duruyor deneme yapınca yorumlarsan sevinirim.

Sağolun komşum.
Elbette ilk denememde izlenimlerimi yazacağım. Sanırım 16 Mayıs gibi ancak olur Smile
"A Samurai always wears two swords."

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 14,769,656 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,473 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,245 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,475 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,627 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,890 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,379 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,056 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,899 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: