Feather All Stainless AS-D2S İncelemesi
Selamlar,

Klasik ıslak traşta 4 aya varan maceramda sonunda bu ürün ile tanıştım. Aşağıda yorumlamalarımı ve bugüne kadar kullandığım aletler ile kıyaslamamı bulabilirsiniz.

Satınalma&Kargo&Kutu
Ürünü exeutive shavingten geltir indirimi ile 570 tl ye aldım. Geçen salı aldığım ürün dün elime ulaştı. Yurtiçi siparişler bile daha uzun sürebiliyor.

Ürünün kutusu harika, insana kalite ve zevki daha kutuyu elinde aldığında hissettiriyor. Bu çerçevede daha önce denediğim Muhle, Wilkinsona fark atmış durumda. Aynı kategoride sayılacak ATT'den ise çok önde.

2d0yse8.jpg

İçeriğinde feather DE, 1 kutu feather jilet ve stand var. Ayrıca çok güzel bir klavuz çıkıyor. Aklımızda olan bazı soruları kendi açısından ceaplamış feather. Örneğin makine uzun süre kullanılmayacaksa jileti çıkarın, jiletin kenarlarını hafifçe silin vs.

Kutu tasarımı ve içeriği olarak 10 puanı hakediyor feather,

Ürün Yapısı

Ürün bugüne kadar elime aldığım en kaliteli ürün. Rakibi ATT ye göre önde. Tutuş hissi, ağırlığı daha dengeli. Hiçbir hata yok, gerçekten özene bezene yapılmış. Bir tek kafanın üstündeki ve standdaki feather yazısını sevmedim.
307ltmo.jpg

Ürün saf paslanmaz çelik. Ancak üstü ATT'ye göre daha parlak. 1 ince hat şeklinde krom kaplama olduğunu düşünüyorum. Ancak gerek Biran (Executive) gerekse kullanma klavuzu kaplamadan bahsetmiyor. Kaplamanın avantajı bakımı daha kolay, dezavantajı ise daha çabuk yıpranabiliyor.

Genel ürün yapısı olarak torunlarınızın "bak dedemin makinesi ile traş oldum" demesini istiyorsanız tam yerindesiniz.
awt83k.jpg

Traş

Geldik esas konuya. Traş performansı. Sevgili arkadaşım ile dün akşam ve bu sabah iki deneme turu attık. Feather jilet ile güzel ikili oldular. Sanırım forumlarda olan genel kanı çok mild olduğu yönünde... Ben katılamıyorum, bence AS-D1 in gölgesi üstüne düşmüş gibi. Kullanım olarak muhle r89 dan daha agresif, wilkinson ile oldukça farklı, ATT m1 ile r1 arasında bir yerlerde. Ancak açıyı tutturursanız. Yaklaşık 40-45 derecelik bir açı ile kesiyorsunuz keza bıçakların aralığı az.
307ltmo.jpg

Bir artısı ise korkmadan traş olmanız, rahatlıkla ve hızlıca wtg, xtg, atg ile sinekkaydıya ulaştım. Islak traşa geçtiğimden beri ilk defa denebilir... Tahrişi yoktu, kesiği yoktu. Bu kapsamda ürünü özellikle benim gibi günlük traş olanlara öneririm.

Kıyaslama
Ürün muhle r89 dan traş yönünde önde, kalite yönünde ise kıyaslanamıyor, wilkinsonda aynı durumda. Elbette bu makinaların maliyeti 8-10 da biri...

ATT ile kıyaslandığında ise, ATT ye göre daha kaliteli, hatasız ancak varyasyonu yok... ATT de sakalınızın boyuna, kullandığınız jilere, wtg mi atg mi istediğinize, sinekkaydı veya günlük traş istediğinize göre kafalar mevcut, hatta aynı traş esnasında düz geçişi h1, yanı r1, tersi m1 bile kullanılabilir. Featherda bu yok... Ikon'un kafaları uyuyormuş sanırım ama sonuçta farklı marka...Burada kişisel seçim önemli, ben fazla opsiyon olduğunda stres oluyorum, yok o kafayı mı seçsek bu kafayı mı seçsek, yok hangi kafaya hangi jilet... Featherda tak feather jileti aynı ürünü hergün kullan... Dediğim gibi kişisel seçim,

Sonuç ve Karar

Fiyat performans tarafındaysanız yaklaşık aynı kalitede tahrişsiz traşı sağlayan 8-10 da biri fiyatına ürünler var...
Çeşitlilik olsun diyorsanız, aynı kaliteye yakın, fiyatı daha uygun ürünler var...
Agresif ürün istiyorsanız, daha az geçişle işim hallolsun diyorsanız, çok daha uygun ürünler var...
Ancak;
Günlük traş için kullanıyorsanız, varyasyona pek açık değilseniz, ürün bağlılığınız var ise, sıkılmam diyorsanız, tahrişsiz ve yakın bir traş istiyorsanız, torunlarınıza bırakacağınız kalitede bir ürün arıyorsanız ve bütçeniz uygunsa gözünüz kapalı alın.

Syg.
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Güzel günlerde kullanın.2 numaralı modeli 1 den daha agresif galiba.
Ellerinize sağlık üstad güzel bir inceleme olmuş..
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Detaylı incelemeniz için teşekkürler üstadım, oldukça kapsamlı olmuş. Tek ürün konusuna katılıyorum her ne kadar fiyatı benim için yüksek gelse de.
www.BarbarosRazors.com

güzel inceleme teşekkürler...
İnceleme için elinize sağlık. İyi günlerde kullanın.[/i]
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Çok güzel bir inceleme yapmışsınız, teşekkürler. İyi günlerde kullanın.
Kafada soru işareti bırakmayan, aynı su gibi kabın hepsini dolduran bir inceleme. Torunları Güle güle kullansın. Wink
Sakalınıza ve elinize sağlık üstadım. Smile
Every farewell is a new beginning.
Çok aydınlatıcı bir inceleme olmuş,teşekürler, güle güle kullanın
İyi günlerde kullanın üstad.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,406 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Feather Popular TTO BigHillMe 119 127,231 28/10/2021, Saat: 13:41
Son Yorum: taka
Video THE OUTLAW MILD STAINLESS STEEL Çirkinvekısa 0 1,327 26/10/2021, Saat: 10:39
Son Yorum: Çirkinvekısa
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,891 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,126 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,967 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
  Blackland Dart İncelemesi dikdik_s 20 8,059 25/08/2020, Saat: 23:51
Son Yorum: İsmetaltan
  Timor Stainless Steel Closed Comb Safety Razor 100 mm MerkurFutur 11 5,748 01/03/2020, Saat: 01:28
Son Yorum: MerkurFutur
  Feather AS-D2 fergus 32 43,348 07/11/2019, Saat: 16:04
Son Yorum: Sheeplessness
  Karve OC Incelemesi bugra101 18 11,055 01/05/2019, Saat: 13:22
Son Yorum: bugra101

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: