1B, 2B, 3B, 3BS, 5B, 5BV, DE
(27/11/2014, Saat: 01:42)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar

sizi çok iyi anlıyorum ben de 2 yıldır DE ile tıraş oluyorum ama benim cildime de kartuşlular daha uyumlu geliyor. Gecen gün şok marketten aldığım derby 2 bıçaklı kullan at ile 3 perde sinekkaydı oldum. Ne bir tahriş ne kanama. Ama personna lab blue gibi sevdiğim keskin bir jilet bile merkur progress 1,5 ayarda boyunda hem sakal bıraktı hem de tahriş etti. G Blue 3 ün verdiği konfor ve yakın tıraşı ancak feather+progress ikilisinde bulabildim. Size tavsiyem feather jilet deneyin ben feather ile 6 tıraşa kadar olabiliyorum. Ancak şunu da sorguluyorum. Kör jilet dediğimiz Derby nin yaprak jiletini çok mild buluyoruz fakat 2 bıçaklı derby kartuşlu harikalar yaratabiliyor. Kartuşluluara koydukları jiletler bence daha keskin.

DE lerin çevreci olduğuna da inanmıyorum. Evet kartuşlularda plastik var ama plastiği de geri dönüşüme tabi tutmak mümkün. Bir yaprak jilete harcanan çelikle neredeyse 10 adet kartuşlu bıçağı yapılabiliyor. Çelik üetimi de nereden bakarsanız enerji tüketimi, su tüketimi, demir madenlerinin tüketimi, anlamına geliyor.

Feater jileti henüz denemedim aslında merak da ediyorum. Tekniğim düzelse her şey mükemmel olsa bile bende Mach 3,G Blue3 daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum. Personna lab blue ya bende alışamadım kullandım ama şu an bana en iyi gelen gillette seven o clok yellow pack oldu. Onlardan da çok var gerçi muhleyi alırken 4 kutu sipariş etmiştim. De çevreci olarak değilde belki hijyenik olarak değerlendiriliyor. Ama çelik üretimi ile ilgili söyledikleriniz doğru,çelik zor zahmetli bir iş..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Ben kurumasını dahi beklemeden kendi kağıdına silkeleyip koyuyorum. Şu ana kadar paslanma belirtisi görmedim. Zaten en fazla 2-3 tıraş kullanıyorum DE jiletleri. Feather gibi uzun süre kullanmayı amaçladığım jilet yok.

GEM PTFE ile dün sekizinci tıraşımı oldum. Onu muhafaza etmek için ise temizledikten sonra peçetenin arasına koyup nemini alıyorum sonra geri tıraş aletine takıp bırakıyorum.
www.BarbarosRazors.com

Şu an mach 3 ile 6. tıraşımı oldum hafta içi araya necet girdi.Cool Mach 3 ün kayganlaştırıcısı tamamen bitti ama jilet hala keskin ve konforlu tıraş çıkarıyor. Hafta sonu ile karşılaştırırsam daha sinek kaydı daha pürüzsüz,ve tahrişsiz..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: