1B, 2B, 3B, 3BS, 5B, 5BV, DE
Evet haklisiniz, de,kartus bunlar onemli degil. bence yuze degen porsuk firca onu kopurten cella sabun ve tabiki konforlu tiras.kartuslar eger 10 tirasi da boyle cikartirsa gayet guzel is cikarmis olur.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Bu kişiden kişiye çok değişiyor sanırım. Ben DE aletle olduğum kadar yakın tıraşı yeni kartuşun ilk 3 kullanımında olabiliyorum ancak.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
arkadaşlar cildinize uygun tekniği ve ekipmanı belirlediğinizde, yaprak jiletin verdiği performansı hiçbir kartuşlu alette yakalamak mümkün değil bana göre.
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
(23/11/2014, Saat: 00:50)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar cildinize uygun tekniği ve ekipmanı belirlediğinizde, yaprak jiletin verdiği performansı hiçbir kartuşlu alette yakalamak mümkün değil bana göre.

Aynen..asgari 1 gün geç uzuyor sakal DE ile traş olunca
En son kartuslu m3 ile olan tirasim geleneksel tiras siralamasiyla oldum wtg xtg ve atg. Ve sifir tahrisle. de aletleri seviyorum daha cok albenisi var,ama de aletle xtg yaptigimda bile lokal kanamalar oluyor. ozelliile boyun bolgesinde kotu teknigim oldugu icin cildim kabardi. De alet bana m3le shov yapmami sagladi. Sakalin birgun gec uzamasi ne kadar yakin tiras oldunuzla alakali bence. atg yi tahrissiz de aletle olursa o zaman oldukca yakin tiras saglaniyor ayni zamanda atg yi m3 lede olunca tahrissiz yakin tiras sagliyor ve ikisininde sakal uzama sureleri aynidir.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(23/11/2014, Saat: 14:55)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son kartuslu m3 ile olan tirasim geleneksel tiras siralamasiyla oldum wtg xtg ve atg. Ve sifir tahrisle. de aletleri seviyorum daha cok albenisi var,ama de aletle xtg yaptigimda bile lokal kanamalar oluyor. ozelliile boyun bolgesinde kotu teknigim oldugu icin cildim kabardi. De alet bana m3le shov yapmami sagladi. Sakalin birgun gec uzamasi ne kadar yakin tiras oldunuzla alakali bence. atg yi tahrissiz de aletle olursa o zaman oldukca yakin tiras saglaniyor ayni zamanda atg yi m3 lede olunca tahrissiz yakin tiras sagliyor ve ikisininde sakal uzama sureleri aynidir.
Merhaba ts9funk komşum,yaprak jilet gerçekten cildi farklılaştırıyor,sakalın çabuk çıkması yakın tıraş ile alakalı bencede.Size boyun bölgesi tahrişi için önerim,tek perde tıraştan sonra,lord üstadın tıraş tekniklerinde önerdiği,şap üzerine rötuşu deneyin.Bu teknikte biraz cildi gererek (jilet takılıyor)wtg,xtg,atg,sgt,htw,wtc ...... her türlü yüzününü kazıyın tahriş olmayacaksınız.

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
(23/11/2014, Saat: 20:53)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba ts9funk komşum,yaprak jilet gerçekten cildi farklılaştırıyor,sakalın çabuk çıkması yakın tıraş ile alakalı bencede.Size boyun bölgesi tahrişi için önerim,tek perde tıraştan sonra,lord üstadın tıraş tekniklerinde önerdiği,şap üzerine rötuşu deneyin.Bu teknikte biraz cildi gererek (jilet takılıyor)wtg,xtg,atg,sgt,htw,wtc ...... her türlü yüzününü kazıyın tahriş olmayacaksınız.

syg

Bir aydır denemediğim taktik teknik kalmadı, cildimin kanamaması için 2 perde WTG yapmam gerekiyor. O zaman da günlük tıraş olmam gerekiyor. Muhle ile daha çok zamanım varken uğraşıyorum,çünkü sabah işe gitmeden olduğum tıraşlar da yüzüm çok kızarıyor boğaz bölgemde kabarma oluyor. Yani ilk perdeden sonra XTG yapma yakarım diyor Smile Şu an kartuşlu ile 4. tıraşım ve günlük gün aşırı hepsini denedim ne bir tahriş ne bir lokal kanama oldu. Yalnız o mavi yapışkan bant kayboldu,ama keskinliği hala net. Bakalım kaç tıraş gidecek,eğer martin üstadın dediği gibi çıkarsa o zaman fiyat performans canavarı olur.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

@ts9funk

Komşum yanlış anlamayın ama DE aletlerle özellikle kapalı taraklı ve mild olanlarla kendinizi kesmeniz baya zor. Benim 1 yıl olacak daha DE aletle kendimi hiç kesmedim. Hani tahriş yaşayabilirsiniz ama her seferinde kendinizi kesip kanama yaşıyorsanız bir şeyler ciddi ters gidiyor demektir. Ya makineyi tutuşunuzda bir yanlışlık var yada cildiniz çok sivilceli ve hepsini tıraş esnasında biçiyorsunuz. İnternette tıraş videolarını izleyerek tutuş şekillerini taklit etmeye çalışın.

Birde ATG tekniği herkese uygun olmayabilir mesela benim boyun bölgem ne yaparsam yapayım ATG kabul etmiyor, ben de çok zorunluluk olmadığı sürece hiç ATG kullanmıyorum. Onun yerine ATG-XTG karışımı bir teknikle benzer bir etki yakalıyorum. Özellikle 1 ay daha el melekelerinizin oturması için yeterli bir süre değil. Kendinize vakit tanıyın.

Keyifli ve tahrişsiz tıraşlar=)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(26/11/2014, Saat: 12:46)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ts9funk

Komşum yanlış anlamayın ama DE aletlerle özellikle kapalı taraklı ve mild olanlarla kendinizi kesmeniz baya zor. Benim 1 yıl olacak daha DE aletle kendimi hiç kesmedim. Hani tahriş yaşayabilirsiniz ama her seferinde kendinizi kesip kanama yaşıyorsanız bir şeyler ciddi ters gidiyor demektir. Ya makineyi tutuşunuzda bir yanlışlık var yada cildiniz çok sivilceli ve hepsini tıraş esnasında biçiyorsunuz. İnternette tıraş videolarını izleyerek tutuş şekillerini taklit etmeye çalışın.

Birde ATG tekniği herkese uygun olmayabilir mesela benim boyun bölgem ne yaparsam yapayım ATG kabul etmiyor, ben de çok zorunluluk olmadığı sürece hiç ATG kullanmıyorum. Onun yerine ATG-XTG karışımı bir teknikle benzer bir etki yakalıyorum. Özellikle 1 ay daha el melekelerinizin oturması için yeterli bir süre değil. Kendinize vakit tanıyın.

Keyifli ve tahrişsiz tıraşlar=)

Komşum haklısınız mild alet ama ben özellikle boyun bölgesinde problem yaşıyorum. Yani WTG yaptığımda sakal kalmış oluyor,adem elması çevresi çok tahriş oluyor kabarmalar söz konusu oluyor. 1 ay yetmez belki ama genel olarak ne olacağı da belli olur. De alet kullanması,tıraş olması keyifli ama m3 gibi performans gösteremedi maalesef bende ,tıraş olmayı öğretti ama m3 ile gün aşırı 3 perde tüm yüzüm pamuk gibi,damat tıraşım gibi oluyor. Geçen tıraş olurken ilk perdeye dikkat ettim,ilk perde de DE den daha iyi almış. Yani burada o iyi bu iyi, o onu döver bu bunu döver olayı değil benim anlatmaya çalıştığım,benim cildime daha iyi geldiği, şimdi martin komşumun dediği gibi 40 tıraşı çıkaracak mı onu merak ediyorum. Hatta ilk başlarda alışayım diye sadece WTG oldum ama o zamanda tıraş olmamışım gibi hissediyorum. Kartuşluların da yabana atılamayacak kadar bir performansı olduğunu ve yaprak jiletler karşısında tu-kaka olmadığını düşünüyorum. Yaprak jilet riskli ama kartuşlular da bu risk olmuyor. Tabi işin asıl zevkli yanı kremi,sabunu fırçası..

Saygılar...
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

@ts9funk

Komşum ben zaten DE alet kartuşu döver veya siz niye kartuş kullanıyorsunuz diye yorum yapamam haddim değil.

Demek istediğim şuydu; DE yapısı gereği kartuşa göre daha ısırgan daha agresif olsa da o elinizdeki aletle WTG ile kanama falan olmaması gerektiği. Yani oluyorsa bir yanlış vardır boşu boşuna soğumayın aletten diye.

Kim kendisine ne iyi geliyorsa onla tıraş olmalı ve hangi alet minimum eforla bunu sağlıyorsa. Mesela benim bir arkadaşım var, nerdeyse daha gözünü açmadan yatağının kenarındaki komidinin üstünden Philips elektrikli aletine uzanıp yatakta doğrulup 30saniyede sinekkaydı tıraşını olup yataktan öyle çıkıyor =) İşin hijyen kısmına girmiyorum ama sıfır yanma, tahriş ile o sürede o aletle sinekkaydı keyfi yaşamasına çok özeniyorum.

Toparlamak gerekirse, amacım bu bundan iyidir siz niye onu kullanıyorsunuz demek değil, belki de seveceğiniz bir aletten hata eseri uzaklaşmanızı engellemekti.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: