1B, 2B, 3B, 3BS, 5B, 5BV, DE
Elbette haklısınız WTG de değilde XTG de biraz kanama oluyor. ATG de hiç bastırmadan oluyorum yanaklarda ama boyuna asla giremiyorum o şekilde. Benim boyun bölgesi o kadar karışık ki geçen gün haritasını çıkarayım dedim olmadı,yapamadım.SmileSmile DE ye uzaklaşmak olmaz zaten ama biraz cildim rahatlasın tekrar denemelerim olacak. Bende de elektrikli makine var ama onu sadece seyahatlerde kullanıyorum,onlar zaten genel anlamlı jiletin yanına yaklaşamazlar.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(26/11/2014, Saat: 18:30)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elbette haklısınız WTG de değilde XTG de biraz kanama oluyor. ATG de hiç bastırmadan oluyorum yanaklarda ama boyuna asla giremiyorum o şekilde. Benim boyun bölgesi o kadar karışık ki geçen gün haritasını çıkarayım dedim olmadı,yapamadım.SmileSmile DE ye uzaklaşmak olmaz zaten ama biraz cildim rahatlasın tekrar denemelerim olacak. Bende de elektrikli makine var ama onu sadece seyahatlerde kullanıyorum,onlar zaten genel anlamlı jiletin yanına yaklaşamazlar.

Komşum meraklanmayın zamanla el melekeleri gelişiyor, tecrübe artıyor, uygun aletleri de bulunca bu sorunların hiçbiri kalmıyor gerçekten de. Farklı DE ler ve jiletler tecrübe edersiniz zaman içinde ve en uygn olan ekipmanlarla devam edersiniz. Kartuşlu çok iyi geliyorsa onla devam edebilirsiniz zira http://www.loccitane.com.tr/cade-plisson...htm#s=4987 bu linkteki bir kartuşlu çok şık yanında geleneksel ekipmanlarınızla gene çok keyif alabilirsiniz.

Straht komşuma katılıyorum. Hatta yeni başlayan bir iki arkadaşa da yazmıştım, biraz sabretmek gerek. Öncelikle şunu söyleyim ben ilk bir iki kere doğru dürüst tıraş olamadan(Yuma + Perma) işe gidip geldim. Yüzümün yarısında sakal diplerinin kaldığını bilirim Smile Şimdi çok rahat tıraş olabiliyorum(DE ve ustura).

Benim yanak bölgesi de karışık boyun bölgesi de, deneye deneye iki üç hamle ile en efektif yolu geliştirdim. Siz de size en uygun yolu zamanla bulacaksınız eminim.

Keyifli tıraşlar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(26/11/2014, Saat: 18:58)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum meraklanmayın zamanla el melekeleri gelişiyor, tecrübe artıyor, uygun aletleri de bulunca bu sorunların hiçbiri kalmıyor gerçekten de. Farklı DE ler ve jiletler tecrübe edersiniz zaman içinde ve en uygn olan ekipmanlarla devam edersiniz. Kartuşlu çok iyi geliyorsa onla devam edebilirsiniz zira http://www.loccitane.com.tr/cade-plisson...htm#s=4987 bu linkteki bir kartuşlu çok şık yanında geleneksel ekipmanlarınızla gene çok keyif alabilirsiniz.

Straht komşuma katılıyorum. Hatta yeni başlayan bir iki arkadaşa da yazmıştım, biraz sabretmek gerek. Öncelikle şunu söyleyim ben ilk bir iki kere doğru dürüst tıraş olamadan(Yuma + Perma) işe gidip geldim. Yüzümün yarısında sakal diplerinin kaldığını bilirim Smile Şimdi çok rahat tıraş olabiliyorum(DE ve ustura).

Benim yanak bölgesi de karışık boyun bölgesi de, deneye deneye iki üç hamle ile en efektif yolu geliştirdim. Siz de size en uygun yolu zamanla bulacaksınız eminim.

Keyifli tıraşlar.

Yollamış olduğunuz ürünü daha önceden görmüştüm,bunlar acaba m3 kartuşlulara uyumlu mu? Zamanla oturur,gelişir elbet teknik,ama daha iyisini tahrişsiz yapan bir makine varken çok ısrarcı olmak ne kadar mantıklı. Şu an zaten elektrikli makineyi bırakıp bu forumla birlikte geleneksel tıraş çok keyifli hale dönüştü orası kesin.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Evet @ts9funk komşum bu saplara m3 ler takılabilir. Sadece bu marka değil daha bir çok marka üretiyor.
DE aletleri yabana atmayın. M3 e göre daha tahrissiz tıraşlar olabilirsiniz emin olun. Yavaş yavaş cildiniz de alışacak geleneksel tıraşa. En iyisini bulursunuz zaten.
Merhabalar

sizi çok iyi anlıyorum ben de 2 yıldır DE ile tıraş oluyorum ama benim cildime de kartuşlular daha uyumlu geliyor. Gecen gün şok marketten aldığım derby 2 bıçaklı kullan at ile 3 perde sinekkaydı oldum. Ne bir tahriş ne kanama. Ama personna lab blue gibi sevdiğim keskin bir jilet bile merkur progress 1,5 ayarda boyunda hem sakal bıraktı hem de tahriş etti. G Blue 3 ün verdiği konfor ve yakın tıraşı ancak feather+progress ikilisinde bulabildim. Size tavsiyem feather jilet deneyin ben feather ile 6 tıraşa kadar olabiliyorum. Ancak şunu da sorguluyorum. Kör jilet dediğimiz Derby nin yaprak jiletini çok mild buluyoruz fakat 2 bıçaklı derby kartuşlu harikalar yaratabiliyor. Kartuşluluara koydukları jiletler bence daha keskin.

DE lerin çevreci olduğuna da inanmıyorum. Evet kartuşlularda plastik var ama plastiği de geri dönüşüme tabi tutmak mümkün. Bir yaprak jilete harcanan çelikle neredeyse 10 adet kartuşlu bıçağı yapılabiliyor. Çelik üetimi de nereden bakarsanız enerji tüketimi, su tüketimi, demir madenlerinin tüketimi, anlamına geliyor.

(26/11/2014, Saat: 18:13)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum haklısınız mild alet ama ben özellikle boyun bölgesinde problem yaşıyorum. Yani WTG yaptığımda sakal kalmış oluyor,adem elması çevresi çok tahriş oluyor kabarmalar söz konusu oluyor. 1 ay yetmez belki ama genel olarak ne olacağı da belli olur. De alet kullanması,tıraş olması keyifli ama m3 gibi performans gösteremedi maalesef bende ,tıraş olmayı öğretti ama m3 ile gün aşırı 3 perde tüm yüzüm pamuk gibi,damat tıraşım gibi oluyor. Geçen tıraş olurken ilk perdeye dikkat ettim,ilk perde de DE den daha iyi almış. Yani burada o iyi bu iyi, o onu döver bu bunu döver olayı değil benim anlatmaya çalıştığım,benim cildime daha iyi geldiği, şimdi martin komşumun dediği gibi 40 tıraşı çıkaracak mı onu merak ediyorum. Hatta ilk başlarda alışayım diye sadece WTG oldum ama o zamanda tıraş olmamışım gibi hissediyorum. Kartuşluların da yabana atılamayacak kadar bir performansı olduğunu ve yaprak jiletler karşısında tu-kaka olmadığını düşünüyorum. Yaprak jilet riskli ama kartuşlular da bu risk olmuyor. Tabi işin asıl zevkli yanı kremi,sabunu fırçası..

Saygılar...
(27/11/2014, Saat: 01:42)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar

sizi çok iyi anlıyorum ben de 2 yıldır DE ile tıraş oluyorum ama benim cildime de kartuşlular daha uyumlu geliyor. Gecen gün şok marketten aldığım derby 2 bıçaklı kullan at ile 3 perde sinekkaydı oldum. Ne bir tahriş ne kanama. Ama personna lab blue gibi sevdiğim keskin bir jilet bile merkur progress 1,5 ayarda boyunda hem sakal bıraktı hem de tahriş etti. G Blue 3 ün verdiği konfor ve yakın tıraşı ancak feather+progress ikilisinde bulabildim. Size tavsiyem feather jilet deneyin ben feather ile 6 tıraşa kadar olabiliyorum. Ancak şunu da sorguluyorum. Kör jilet dediğimiz Derby nin yaprak jiletini çok mild buluyoruz fakat 2 bıçaklı derby kartuşlu harikalar yaratabiliyor. Kartuşluluara koydukları jiletler bence daha keskin.

DE lerin çevreci olduğuna da inanmıyorum. Evet kartuşlularda plastik var ama plastiği de geri dönüşüme tabi tutmak mümkün. Bir yaprak jilete harcanan çelikle neredeyse 10 adet kartuşlu bıçağı yapılabiliyor. Çelik üetimi de nereden bakarsanız enerji tüketimi, su tüketimi, demir madenlerinin tüketimi, anlamına geliyor.

@martin konusu değil ama feather 6 kez kullandığınızı yazdığınız için yeri gelmişken sorayım, kullandığınız tıraş bıçağını nerde muhafaza ediyorsunuz? Yağda muhafaza gibi özel bir yöntem tercih ediyor musunuz?
(27/11/2014, Saat: 01:49)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @martin konusu değil ama feather 6 kez kullandığınızı yazdığınız için yeri gelmişken sorayım, kullandığınız tıraş bıçağını nerde muhafaza ediyorsunuz? Yağda muhafaza gibi özel bir yöntem tercih ediyor musunuz?
Martin üstat a sormussunuz komşum ama ben de cevap vereyim musadenle. Yağda bekletme hiç yapmadım, tıraş sonrası çıkarıp iki dk kurumasını bekledikten sonra kağıdına sarıp bir kutuya koyuyordum. Özellikle günlük tıraş oluyorsaniz 1 haftada paslanma çok olmuyor. Daha uzun süreleri ise test etmedim bilemiyorum.
(27/11/2014, Saat: 02:01)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin üstat a sormussunuz komşum ama ben de cevap vereyim musadenle. Yağda bekletme hiç yapmadım, tıraş sonrası çıkarıp iki dk kurumasını bekledikten sonra kağıdına sarıp bir kutuya koyuyordum. Özellikle günlük tıraş oluyorsaniz 1 haftada paslanma çok olmuyor. Daha uzun süreleri ise test etmedim bilemiyorum.

Elbette, teşekkür ederim yorumunuz için, ben yağda muhafazayı denedim; ama pek verimli bulmadım. İyice kuruttuktan sonra kağıdıyla saklamak daha iyi görünüyor.
yağda hiç denemedim aletin içinde bırakıyorum yani yeniden kağıdına bile sarmıyorum, kaliteli jilette bir hafta paslanma olmaz

(27/11/2014, Saat: 02:06)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elbette, teşekkür ederim yorumunuz için, ben yağda muhafazayı denedim; ama pek verimli bulmadım. İyice kuruttuktan sonra kağıdıyla saklamak daha iyi görünüyor.
ilgilenginiz birseyin ustune nekadar düşerseniz cılkı cıkar,anı yasayın akısına bırakın
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: