1B, 2B, 3B, 3BS, 5B, 5BV, DE
Ben, kartuşluyu her kesme işleminden sonra su dolu tıraş tasına sürekli daldırarak kullandığım için kartuşlularda tıkanma problemi hiç yaşamıyordum.
Kartuşlu dönemi hatırlamak istemiyorum Smile
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
kartuş kullananlar tıkanmaya karşı nasıl önlem alıyorsunuz?
iyi bir jilet takılmayan de ;kartuşludan daha kötüdür.
Tıraşım bitince jileti çıkarıp ayrı saklamıyorum, içinde bekliyor, her iki yüzeyi ile bir tıraş olunca çıkarıp jilet kutusuna atıyorum ortalama 3 gün jilet korumasız kalıyor, alet ming shi ve jilet rapira olunca kesik korkusu olmuyor, yaklaşık üç aydır bu yöntemde acemilik kalmadı ve hızım arttı, ortalama 5 dakikada tıraşım tamamlanıyor, jilet makinede olmasına rağmen arkonun kapladığı yağ paslanma karşıtı, yarım yamalak sivilceli ve tahrişli tıraş yerine tamamen temizlenmiş pırıl pırıl kalıntısız tıraş için yaprak jilet harika, ama çocuğum tıraş zamanı gelince ilk etapda kartuş ile öğreteceğim, sonra normal gerçek jilet ile, tabiiki asker dönüşü gerçek tıraş ne ise kendisi anlar,
(13/03/2014, Saat: 22:24)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kartuş kullananlar tıkanmaya karşı nasıl önlem alıyorsunuz?

Sakal çok uzunsa direkt kartuşluyla o sakala dalmayın derim.Önce DE ile 1. perdeyi olun. Sonra kartuşluyla yapın. Yoksa çok büyük kıllar kartuşlunun arasına girip tıkanma yaşanır. Bu durumda da lavobaya vurarak kurtulursunuz artık.
Kartuşlu aletler bana göre değil. Sürekli tıkanıyorlar, kıl dönmelerine sebep oluyorlar. Rahat edenler kullansın tabii. Ben almayayım. Big Grin

Sent from my iPad using Tapatalk
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
tıkanma 3Blerde daha az olur tabi ki sakallarınız kısa ise. Kartuşlu ile en cok gün aşırı tıraş olnur. 3 günlük sakala kartuş vurursanız elbette tıkanacaktır. Kartuşluluların neden yarım yamalar tıraş ettiğini de anlamış değilim. Kör bir yaprak jilet daha yarım yamalak alabilir. Bir de kartuşlu ile XTG yapılmaz. Bunlar daha çok günlük tıraş için tasarlanmıştır, sinekkaydı için değil. Üstelik DE ye geçtiğimden beri sakallarımın daha bir kalınlaştığını da fark ettim. Eskiden gün aşırı tıraş olurdum şimdi keyiften her gün oluyorum. Yarın Rimei + Astra yeşil deneyeceğim bakalım G- 3BS ile aynı sonucu verecek mi ?
Kartuşlularda en ideali bana göre 3 bıçaklı,bunun üstündekiler tıkanıyor.
Ben de uzun süre kartuşlu kullandım,duştan sonra sakallar yumuşak ve cilt temizse rahat bir traş oluyorsun ama onun dışındaki traşlar bana göre eziyet.
Ama kaliteli bir jiletle zaman ve şartlar farketmeksizin daha iyi traş olabiliyorsun.
kesinlikle kısa sakalda 3 bıçak daha konforlu bıçakları daha tok ve keskin,
yaprak jilet DE makinerde son zamanlarda yakın traşlardan kıl dönmesi yaşadım, 3 biçakta tersten alsam tekrar tekrar geçsem tahriş veya kıl dönmesi sorunu olmamıştı yapsa yapsa sivilce yapıyordu.tek bıçak ta ucunu kırıp uzun süre kullandım.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: