1B, 2B, 3B, 3BS, 5B, 5BV, DE
(15/03/2014, Saat: 11:08)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Niye 3 perde ?

Bilmiyorum traş akıcı ve zevkli geçince dayanamadım böyle bir gaflette bulunudm. Ama çok pişman oldum tabi. Jiletli usturaya göre çok seri ve hızlı olmasının payıda var elbette.
İhtilaf üstat haklı çıktı

Dün astra yeşili Rimei ile kullanmıştım ve hiç doğru dürüst almamıştı. Bugün aynı jileti ikinci defa R41 e takıp denedim ve inanılmaz pürüzsüz ve yakın bir tıraş verdi ve tıraş kalitesi 3BS ile aynıydı hatta R41 in bütün agresifliğine karşı hiç tahrişsiz bir tıraştı. Pazar günü tıraş olmayacağım ama pazartesi astra ile 3. tıraşı yapıp jileti çıkartacağım.

Bundan sonra deneme amaçlı olarak bir bir 3B ile kaç tıraş olacağımı ölçmek istiyorum. Yani bir kaç ay DE ye dokunmayacağım ama yapabilir miyim bilmiyorum. Elimde birbuçuk yıl önce DE ye gecmeden epey kulanmış olduğum bir 3BS var ve inanılmaz derecede keskin ve nasıl oluyorsa hiç paslanma da olmamış bu kadar zamanda. Oysa bir yaprak jilet kağıdından çıkıp su gördü mü bir hafta sonra hayır gelmez, mikro paslanmalar oluşur. Bakalım bu kullanılmış 3BS yi daha ne kadar kullanabileceğim. Sonra da 3B (blue) gelecek.
Deneyin bulgularını da sizlerle paylaşacağım.
gaza gelip m3 3 bıcaklı sıfır kartusla bır tıraş oldum
yuzum grı kaldı
2. perdede bırsey degısmedı
3. perdeyı futurla oldum

mazıyı anmıs olduk...
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bir kaç gündür yorumları okuyorum. Ben DE geçmem sebebim günlük tıraş olamıyordum 3b ile ve hijyenik değildi. Ben 3b iki ay kullandığım oluyordu..
sadece günlük sakalımı kesmiyor aynı 3b iki en faz üçgünlük sakalı iyi alıyordu. Ben zor geçerim 3b .. 3b uzun süre kullanmak istiyorsanıız. Kesinlikle sıcak suya sokmayın. üzerinde özel bir yağkatmanı var bu hem paslanmasını önlüyor hemde keskin kalmasını sağlıyor..
(16/03/2014, Saat: 03:50)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gaza gelip m3 3 bıcaklı sıfır kartusla bır tıraş oldum
yuzum grı kaldı
2. perdede bırsey degısmedı
3. perdeyı futurla oldum

mazıyı anmıs olduk...

Katılıyorum, kartuş gri bırakıyor...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
martin amcanın gazına gelip az önce m3 ile tıraş oldum.Dodgy sonuç tıraştan 10 dakika sonra 3 adet sivilcenin uclarının belirginleşmesi ve müthiş kasıntı.martin amcaya teşekkürler en küçük tereddütüm kalmadı m3 hakkında .üstelik m3 sıfırdı ve duştan sonra olunan bir tıraştı.çarşamba gelsin permasharp rimei'me döneyim:-Wink
(17/03/2014, Saat: 00:46)sertac12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: martin amcanın gazına gelip az önce m3 ile tıraş oldum.Dodgy sonuç tıraştan 10 dakika sonra 3 adet sivilcenin uclarının belirginleşmesi ve müthiş kasıntı.martin amcaya teşekkürler en küçük tereddütüm kalmadı m3 hakkında .üstelik m3 sıfırdı ve duştan sonra olunan bir tıraştı.çarşamba gelsin permasharp rimei'me döneyim:-Wink

Sevgili Sertaç ben kimseye gaz vermiyorum sadece kendi denemelerimi anlatıyorum. Senin için üzüldüm bak şimdi. Ama olsun en azından 3B nin sana yaramadığını teyit etmiş oldun Smile
(17/03/2014, Saat: 01:59)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Sertaç ben kimseye gaz vermiyorum sadece kendi denemelerimi anlatıyorum. Senin için üzüldüm bak şimdi. Ama olsun en azından 3B nin sana yaramadığını teyit etmiş oldun Smile

Evet deneyimlerden bahsediyoruz; cildini herkes en iyi kendisi tanır, bilir. Dolayısıyla herkes kendi cilt tipine uyan ekipmanı en iyi kendisi belirler.

Ben de mesela 5 bıçaklı G.F.Proglide kartuşluyu verimli buluyorum. Uzun sakalda bence DE'den daha iyi ve daha sorunsuz tıraş ediyor.

Zaten kartuşlu olarak sadece onu kullanırım. DE olsun; kartuşlu olsun tıraşım 2 perdeyi geçmez.

Yani özet olarak tıraş öncesi doğru yüz hazırlığı ve bu hazırlıkta önemli rol oynayan sıcak su + fırça + sabun kullanıldığında ıslak tıraşta pek sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum.
Bugün tekrar 3BS ile oldum aman Allahım bu ne pürüzsüz bir tıraştı. R41 + Astra ikilisi kadar yakın tıraş verdi. Üstelik hiç tahriş yok. Bu alet ile en az yirmi tıraş olmuşumdur ve neredeyse 2 yıldır kullanılan su görmüş bir 3 lü bıçaktan bahsediyoruz. Tek kelime ile harika bence.
martin komşum ... sizlere birşey soracağım .... tıraş olduğunuz sakal kaç günlüktü... 3b

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: