1B, 2B, 3B, 3BS, 5B, 5BV, DE
(18/03/2014, Saat: 02:54)srwann Adlı Kullanıcıdan Alıntı: martin komşum ... sizlere birşey soracağım .... tıraş olduğunuz sakal kaç günlüktü... 3b

1 günlüktü komşum
Anladım komşum.... Beni 3b ler günlük tıraşta hiç tatmin etmedi geçmişte..
3BS ile 4.tıraşımı da 3 perde olarak gayet mükemmel oldum. DE yi çok sevmeme rağmen itiraf edeyim ki DE kullanıyorken boyun bölgemde sık tıraş olduğum zamanlar kızarıklık ve kıl kökü kabarcıkları çıkıyordu ama 4 tıraştır 3BS kullandıktan sonra boynumdaki bu rahatsız edici durum düzeldi.
3B Sensitive günlüğü devam ediyor

Bu sabah 5. tıraşımı oldum boyun bölgesini kızartmadan nefis bir tıraş oldu. Bu bıçağı daha önce en az yirmi kez kullanmışımdır. Üzerindeki yeşil bantın eskimesinden anlıyorum. Dolayısıyla en az 25. tıraşımdır. Üretici firma koruyucu bant bitince bıçağı değiştirin diyor ama henüz bant bile bitmemiş. Üstelik bant kaybolsa da bıçak daha uzun süre kesiyor.

Bu jileti 8 lik paket halinde alırsanız tanesi 8 liraya geliyor. Bayağı pahalı bir jilet ama 40 tıraş olursanız bir tıraş 20 kuruşa denk geliyor. Bu da 3B Blue nun onkatından fazla bir fiyat. 3B Blue ile 3B yani (M3) Sensetive (S) i henüz karşılaştırmadım ama keskinlik ve dayanıklılıkta bir farklılık olacağını sanmıyorum.
Martin Amca,

Kayganlaştırıcı bant bitince;suda temizlediğiniz kartuş kafası daha sonra bebek yağına bastırılırsa kayganlık sağlanabilir belki.

@mancho Üstadım kartuş yorumu yapınca salyangoz satan satıcı muamelesi görürürdü.Siz Mr.Spock gibi anlatınca bir çoğumuz merakla okuyoruz.

spock.jpg
Ustadim kartuslularla 1 ay oluyordum tras.. 22 tras. Yalniz 10 dan sonra kopariyordu resmen. Feather ise 5 tras gidiyor. Ayda 4 jilet. Maliyet olarak de saha ucuz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Tıraş sayısı tamamen kıl yapısına göre değişikilik gösterir ve bence kesinlikle bir standardı yoktur. Bir de birçoğunuzun yakındığı bıçaklar arasına kıl yağışması sorununu ben 3B lerde hiç yaşamadım. Bu da teknik, sabun yoğunluğu ve suya tutmayla ilgili bir konu. Hijyene gelince, Zaten devamlı su ve sabunla işlem gören ve hemen her gün sabunla yıkanan bir alete arada alkollü bir çözelti (kolonya losyon vs sıkarsanız, bakteri mantar oluşumunun önüne geçersiniz)

5 Tıraştır 3 bıçaklı sensetive kullansam da DE yi çok özledim ve sanırım araya bir R41 + Astra alacağım. Bu arada Astra yeşilin R41 deki performansı RIMEI den kat kat iyi.
(20/03/2014, Saat: 15:57)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 Tıraştır 3 bıçaklı sensetive kullansam da DE yi çok özledim ve sanırım araya bir R41 + Astra alacağım. Bu arada Astra yeşilin R41 deki performansı RIMEI den kat kat iyi.

r41 i bir ben kullanamadım herhalde Smile
Aslında ben de Mancho'dan farklı bir şeyler söylemiyorum. Mancho üstatla buluşup sohbet ettiğimizde hemen hemen aynı şeyleri düşündüğümüzü görmüştüm. O sadece size takılmak için fanatik yorumlar yapıp ortamı renklendiriyor.

Bebek yağı iyi gelebilir ama bence bri geleneksel tıraşçıya kaygan bantın hiç gereği yok. O bant olmasa bence daha iyi.

selam ve sevgiler

(20/03/2014, Saat: 14:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin Amca,

Kayganlaştırıcı bant bitince;suda temizlediğiniz kartuş kafası daha sonra bebek yağına bastırılırsa kayganlık sağlanabilir belki.

@mancho Üstadım kartuş yorumu yapınca salyangoz satan satıcı muamelesi görürürdü.Siz Mr.Spock gibi anlatınca bir çoğumuz merakla okuyoruz.

spock.jpg
gillette mc3lerin jilet kısımları gerçekten çok keskin ve kesinliğini uzun zaman koruyor, keşke kayganlaştırıcı bantlar da uzun ömürlü olsa idi, 15~20 gün yerine 3 ay gitse kullanmaya devam ederdim, tabii pratiklik açısından, ama jilet konforuna alışınca dönüş biraz imkansız, bir ara kendi hatam olarak ters tıraş sonrası tahriş oldum ve mecburen 2 tıraş mc3 kullandım, ideal köpük sayesinde mc3te sorun yaşamadım, tahriş geçince yaprak jilet ile buradaki tavsiyeler çizgisi dahilinde yola devam,

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: