1B, 2B, 3B, 3BS, 5B, 5BV, DE
Hocam sakaydi, ilgiyle takip ediyorum.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Smile tamam anlaşıldı
Pars üstadım sakal yapınızın çok sert olduğunu düşünüyorum. O yüzden hiçbir kartuşludan performans alamazsınız. Sevgiler

Martin
Martin hocam,
Yanlış anlaşılma olmasın. İncelemelerinize saygı duyuyor ilgiyle takip ediyorum. Bahsi geçen aletlerin neredeyse tamamını kullandım. Hiçbir kartuşlunun r41+perma ikilisinin bendeki etkisine yaklaşamayacağına inanıyorum.
R41 ile akşam olduğum tıraşın ardından 24 saat geçtiğinde oluşan görüntüyü kartuşlu ile sabah olduğum tıraşın akşamına elde ediyorum. R41 8-10 saatlik uzama seviyesinde daha yakın tıraş veriyor. Tabi bu benim kendi gözlemim. (M3 ile r41+perma kıyası)
Ben de R41 ile 3B den daha yakın tıraş elde ediyorum ve uzama süresi de aynı dediğiniz gibi daha fazla

(23/03/2014, Saat: 01:51)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin hocam,
Yanlış anlaşılma olmasın. İncelemelerinize saygı duyuyor ilgiyle takip ediyorum. Bahsi geçen aletlerin neredeyse tamamını kullandım. Hiçbir kartuşlunun r41+perma ikilisinin bendeki etkisine yaklaşamayacağına inanıyorum.
R41 ile akşam olduğum tıraşın ardından 24 saat geçtiğinde oluşan görüntüyü kartuşlu ile sabah olduğum tıraşın akşamına elde ediyorum. R41 8-10 saatlik uzama seviyesinde daha yakın tıraş veriyor. Tabi bu benim kendi gözlemim. (M3 ile r41+perma kıyası)
Forumdan takip ettiğim kadarıyla kartuşla tıraş olana 'Sıhhatler olsun' diyorlar R41 ile tıraş olana 'Geçmiş Olsun' Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(23/03/2014, Saat: 01:14)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yaprak jiletleride 3b ler gibi tok keskin ve dayanakli yapsalar olmazmıydi. Falçata biçagi bile sakali bir başka kesiyor Smile

Cidden aynı şeyi düşünüyorum üstadım. Şöyle tok, keskin, dayanıklı bir jilet olsa. 3B nin jiletleri normal çift taraflı jiletlerle kıyaslanınca tank gibi kalın, dayanıklı geliyor bana. Öyle bir jilet ile DE makinamda tıraş zevkini tatmak isterdim şahsen. Aslında Rapiralar kalın jiletler, bana konforlu geliyor, ama dayanıklı ve keskinliği biraz daha az. Yine de en çok konforu kırmızı-beyaz-mavi pakette buluyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk
Rapira gerçekten güzel jilet ben mavi siyah pembesini seviyorum

(23/03/2014, Saat: 14:27)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cidden aynı şeyi düşünüyorum üstadım. Şöyle tok, keskin, dayanıklı bir jilet olsa. 3B nin jiletleri normal çift taraflı jiletlerle kıyaslanınca tank gibi kalın, dayanıklı geliyor bana. Öyle bir jilet ile DE makinamda tıraş zevkini tatmak isterdim şahsen. Aslında Rapiralar kalın jiletler, bana konforlu geliyor, ama dayanıklı ve keskinliği biraz daha az. Yine de en çok konforu kırmızı-beyaz-mavi pakette buluyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk
(23/03/2014, Saat: 18:26)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rapira gerçekten güzel jilet ben mavi siyah pembesini seviyorum

@martin üstadım, ben hem kırmızı-beyaz-mavi hem de pembe-siyah-mavi paketi dönüşümlü olarak kullanıyorum. Konforları aynı ama pembe olan bende tıraş sonunu zor getiriyor. 3. Perdenin sonuna doğru kazımak zorunda kalıyorum. Tabi biraz sık sakal var ve belki de paketten pakete farklılık gösterecektir. Şimdi ikinci paketlere geciyorum her ikisinde de, deneyeceğim. Umarım pembenin performansı ilk paketten iyi olur, o zaman günlük jiletimi buldum derim, malum kırmızı-beyaz-mavi artık bulunmuyor kolayca Smile.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben pembe siyah mavi ile çok rahat 3 tıraş çıkarıyorum sizin de en az 2 tıraş çıkarmanız lazım. Bir fiyat performans canavarı olan bu jiletlerle en ucuz tıraşları olursunuz.

(23/03/2014, Saat: 20:26)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @martin üstadım, ben hem kırmızı-beyaz-mavi hem de pembe-siyah-mavi paketi dönüşümlü olarak kullanıyorum. Konforları aynı ama pembe olan bende tıraş sonunu zor getiriyor. 3. Perdenin sonuna doğru kazımak zorunda kalıyorum. Tabi biraz sık sakal var ve belki de paketten pakete farklılık gösterecektir. Şimdi ikinci paketlere geciyorum her ikisinde de, deneyeceğim. Umarım pembenin performansı ilk paketten iyi olur, o zaman günlük jiletimi buldum derim, malum kırmızı-beyaz-mavi artık bulunmuyor kolayca Smile.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: