1B, 2B, 3B, 3BS, 5B, 5BV, DE
(23/03/2014, Saat: 20:49)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben pembe siyah mavi ile çok rahat 3 tıraş çıkarıyorum sizin de en az 2 tıraş çıkarmanız lazım. Bir fiyat performans canavarı olan bu jiletlerle en ucuz tıraşları olursunuz.

Ben de memnunum üstadım, en rahat tıraşlarımı -şahsen- Rapira ile oldum su ana kadar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
3BS ile 7 tıraş olduktan sonra RIMEI+ASTRA YEŞİL ikilisine döndüm ve geçen sefer RIME'deki açıyı tutturamadığım için iyi tıraşolamadığımı fark ettim. Aleti dar değil daha geniş bir açıyla tutmak lazımmmış çünkü aletten çıkan bıçak ucu fazla değil ve de eğimli. Çene altı ve boyunda 3BS den daha yakın ve konforlu bir tıraş verdi. Acaba 3BS köreliyor mu ? Bakalım göreceğiz yakında. Ama RIMEI de R41 kadar yakın tıraş edebiliyormuş ve de DE nin keyfi başka....
Bugün ilk kez Gillette'nin kullan-at 3 bıçaklısını denedim. M3 kadar konforlu olmasa da çok iyi bir tıraş verdi. Seyahatlere bunu götürmeye karar verdim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(27/03/2014, Saat: 18:00)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ilk kez Gillette'nin kullan-at 3 bıçaklısını denedim. M3 kadar konforlu olmasa da çok iyi bir tıraş verdi. Seyahatlere bunu götürmeye karar verdim.

Üstadım, ben seyahatlere giderken normal ıslak tıraş ekipmanlarımı yanıma almıyorum, malum tıraş sonrası ıslak fırçayı tıraş çantanıza koyarsanız koku yapıyor, kötü oluyor. Bunun yerine Braun marka tıraş makinasını götürüyorum yanımda, 1-2 günlük gezilerde daha pratik oluyor.
Ama memlekete gittiğimde yanıma Braun'ı alsam da memlekette sürekli bir köşede bulundurduğum ekipmanlarımı ve sizin sözünü ettiğiniz kullan at Gillete Blue 3B kullanmayı tercih ediyorum, bir ölçüde alışkanlıkları devam ettirmemi ve rahat sinek kaydı tıraş olabilmemi sağlıyor.
Aslında can kurtaran simidi gibi bir köşede bu kartuşlu kullan-at'ları bulundurmaya devam ediyorum Smile.

Sent from my iPad using Tapatalk
(27/03/2014, Saat: 18:00)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ilk kez Gillette'nin kullan-at 3 bıçaklısını denedim. M3 kadar konforlu olmasa da çok iyi bir tıraş verdi. Seyahatlere bunu götürmeye karar verdim.

Dün B3 ile beşinci tıraşımı oldum. İlk tıraşta kayganlaştırıcı bant sünmüştü ikinci tıraştan itibaren o sorun kesildi. Bugün 6.tıraşımı olacağım çok ufak performans kaybı başladı gibi. Bakalım kaç tıraş çıkartacak. Bu arada kıl dönmesi vs yaşamadım tahriş mahriş de yok yalnız köpüğü ustura tıraşı gibi az sulumsu hazırlıyorum.
Üstadım ben de şu RIMEI+ASTRA ikilisinin üçüncü son tıraşından sonra 3BS ye dönüp 8. tıraşımı olacağım ama aslında 28. tıraş olacak çünkü daha önce kesin 20 kez kullanmışımdır. Evet ben de biraz performans kaybı hissettim bakalım kaç defa gidecek?

(27/03/2014, Saat: 18:33)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün B3 ile beşinci tıraşımı oldum. İlk tıraşta kayganlaştırıcı bant sünmüştü ikinci tıraştan itibaren o sorun kesildi. Bugün 6.tıraşımı olacağım çok ufak performans kaybı başladı gibi. Bakalım kaç tıraş çıkartacak. Bu arada kıl dönmesi vs yaşamadım tahriş mahriş de yok yalnız köpüğü ustura tıraşı gibi az sulumsu hazırlıyorum.
Bugün 3BS ile 10ncu tıraşımı tamamladım ve performans hala çok iyi. Daha önce de 20 tıraş olmuşluğum vardır demek ki 30 tıraşı devirebiliyor. Bakalım 40 a doğru gidince körelecek mi ama körelmese bile 40 ta atacağım artık.
dün tıraşlı olmama rağmen akşam üzeri iyi bir hazırlık yaparak mc3 ile tıraş olayım dedim, bir kereden bir şey olmaz diye, forumda bu bölümü okuyunca acaba diye denemek istedim, ama nasıl yolma nasıl takılma, bir haftalık kartuj vardı üzerinde ve öylece kaldırmıştım, bunca sene nasıl sabretmişim diye hayret ettim kendime, mingshi alet içinden bir kez tıraş olduğum ve ikinci tıraşını bekleyen rapirayı çıkardım, saygı ile öptüm yerine koydum, bunca yıl günahını almışım en kör jilet rapira diye, saygılar
Şunu da belirtmek lazım ki, Gillette kartuşların sahteleri de var piyasada. Onun için ben alırken Migros, Gratis, Carrefour gibi sahte satmayacaklarına inandığım yerlerden alıyorum. Çok kötü performans gösteren kartuşların sahte olma ihtimali yüksek.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
3 BS ile bugün 36. tıraşımı oldum. Performans süper ve de en önemlisi 1 haftadır 3 BS ile tıraş olduğumdan beri en ufak bir tahrş yok, boyun bölgesindeki noktasal kabartılar da geçti. Üstelik her gün tıraş olmama rağmen bu oldu. Eğer gün aşırı olmuş olsaydım cildim çok daha rahat edecek ve belki de daha pürüzsüz olacaktı. Aynı rahat tıraşı astra yeşil ve R41 ikilisinde de yakalamıştım ama daha önce de değindiğim gibi bunu her zaman yakalamak mümkün olmayabilir DE lerde.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: