R 89 Twist
Mühle R89 Twist kullanan komşum var mı ? Görüş rica ediyorum. Teşekkürler
Merhabalar,

R89 ve R41 twist kullanıyorum. Kafalar bildiginiz kafalar. Aletler 3 parca yerine 2 parca aletler. Yani alttaki vidasını actıgınızda sadece ust kapak acılıyor jileti koyup kapatıyorsunuz.
Normal R89 barleyden sapı daha agır. Benim için 2 parca aletler daha nostaljik oluyor. Normal r89 ve 41 im vardı. Forumdan yeni baslayan bir arkadasımıza gonderdim onları. Yerlerine twist modellerinden aldım. Hem r89 hemde R41 bence tıraş sevdalısının koleksiyonunda bulunması gereken makinalar.
Twistlerin işçilikleri sahane. Kullanım olarak normal kafa, 3 parcalı normali nasıl tıraş ediyorsa, 2 parçalı twisti de o sekil tıraş ediyor fark yok.
Tavsiye ederim
Saygılar
Dostlar şimdi birkac fotograf cektim boyut karşılastırması olsun sizler acısından diye. Sol baştan başlayarak

*R41 Twist (2parça)
*R89 Twist (2parça)
*38C (34 hep tavsiye edilen bir makinasır. 38 adı pek geçmez ama aynı 34 kafalı daha uzun saplı twist tarzı 2 parca çok güzel bir makinedir.)
*37 Slant: Boyu elinizde olabilecek 34c ile aynı boyda slant kafalısıdır. Boy olarak karsılastırma yapması acısından ekledim. Mustafa Bey 39 getirince, ilk 3 ü ile aynı boyda güzel bir 4lü olacaklar.
*Fatip Grande: Acık taraklı makine. Boy karşılastırması olsun diye ekledim.

2qlhj87.jpg
bgr31w.jpg
35icdiw.jpg
s3qced.jpg
Dikdik üstad eline sağlık, fotolar süper olmuş, ağırlık noktası nasıl R89 twist, çünkü sapı daha kalın ve daha ağır standart modele göre ?
Valla abi hic oyle ince detayına bakmadım. Ne olur yanlıs anlama, bilmedigim birseyi yanlıs anlatmak istemem. Agırlık noktası vs. ben anlamam abi. Smile
Yalnız tum makinaları mümkün oldukca alt ucundan tutmaya calısıyorum, hani eski sanatcılarımız mikrofonları tutardı ya (emel sayın gibi) nazik sekilde.
O sekil alttan tutunca, baskı uygulamadan makinanın kendi agırlıgı ile oluyorsunuz, cok keyifli tıraş veriyor.

Elde normal R89 veya R41 varsa, degistirmeye degmez. Ama yeni alacaksanız, twistini siddetle tavsiye ederim.
(26/01/2016, Saat: 19:27)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla abi hic oyle ince detayına bakmadım. Ne olur yanlıs anlama, bilmedigim birseyi yanlıs anlatmak istemem. Agırlık noktası vs. ben anlamam abi. Smile
Yalnız tum makinaları mümkün oldukca alt ucundan tutmaya calısıyorum, hani eski sanatcılarımız mikrofonları tutardı ya (emel sayın gibi) nazik sekilde.
O sekil alttan tutunca, baskı uygulamadan makinanın kendi agırlıgı ile oluyorsunuz, cok keyifli tıraş veriyor.

Elde normal R89 veya R41 varsa, degistirmeye degmez. Ama yeni alacaksanız, twistini siddetle tavsiye ederim.

Peki komşum, R89 twist ile 38C karşılaştırırmısın rica etsem ?
Komşum bu aynı 89vs34 karşılastırması gibi olur. Birbirlerine cok yakın.

Malzeme kalitesi iççilik kesinlikle 89Twistin. En yakısıklı aletlerden biri bu. Tıraşı yumusak agırbaslı her daim, hergun kullanabilecegin bir makine.
38C yada kısası 34 için, kalite 89 lardaki gibi cok ince işlenmis degil. Ama yalnız tıraşı harika bir yakınlık saglar. 89 da olmayan bir yakın tıraş duygusunu tattırır size.

Başla yerlerde de yazmıstım ama tekrarlayayım, bir 34 yada 38 ile omur gecer, o kadar guzel tırası olan makinalar.
Umarım yardımcı olabilmisimdir, baska sorunuz olursa elimden geldigince cevap vermeye calısırım
(26/01/2016, Saat: 22:55)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bu aynı 89vs34 karşılastırması gibi olur. Birbirlerine cok yakın.

Malzeme kalitesi iççilik kesinlikle 89Twistin. En yakısıklı aletlerden biri bu. Tıraşı yumusak agırbaslı her daim, hergun kullanabilecegin bir makine.
38C yada kısası 34 için, kalite 89 lardaki gibi cok ince işlenmis degil. Ama yalnız tıraşı harika bir yakınlık saglar. 89 da olmayan bir yakın tıraş duygusunu tattırır size.

Başla yerlerde de yazmıstım ama tekrarlayayım, bir 34 yada 38 ile omur gecer, o kadar guzel tırası olan makinalar.
Umarım yardımcı olabilmisimdir, baska sorunuz olursa elimden geldigince cevap vermeye calısırım

Aynen katılıyorum. 89'la insan (dikkatli) tıraş olmaya çalışırken, 34 ile çatır çatır tıraş oluyor. Üstelik daha affedici ve hızlı tıraş imkanı sağlıyor.
R89 VE R41 twisti dönüşümlü olarak kullanıyorum . Yukarıdaki yorumlara katılmakla birlikte şu hususu eklemek isterim ki, bu aletlerin kafa kapağındaki vida ( yada teknik ismi her ne ise ) ya çok çabuk aşınmakta ya da kırılmaktadır. Jileti yerleştirdikten sonra kapatırken çok fazla sıkmama rağmen bu deformasyon ya da kırılma sorunu ile birkaç kez karşılaştım. Amazon.com da da bu durumu teyit eden yorumlar bulabilirsiniz. Sırf bu sebeple başka alet arayışındayım. Selamlar.
(27/01/2016, Saat: 00:44)alfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 VE R41 twisti dönüşümlü olarak kullanıyorum . Yukarıdaki yorumlara katılmakla birlikte şu hususu eklemek isterim ki, bu aletlerin kafa kapağındaki vida ( yada teknik ismi her ne ise ) ya çok çabuk aşınmakta ya da kırılmaktadır. Jileti yerleştirdikten sonra kapatırken çok fazla sıkmama rağmen bu deformasyon ya da kırılma sorunu ile birkaç kez karşılaştım. Amazon.com da da bu durumu teyit eden yorumlar bulabilirsiniz. Sırf bu sebeple başka alet arayışındayım. Selamlar.

Komşum şu 2 komponentli hamurlar var. Karıstırarak kullanıyorsunuz. Hatta bazı marketlere cam kavanozun ustune demir musluk falan yapıstırıp demo yapıyorlardı. Kırılan yerinden vidayı bu hamurla tutturmayı denedinizmi?

Yada bir kuyumcuya goturup bunun tamirini sordunuzmu

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,463 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: