Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89
#1
Ri'mei ve Mühle konularındaki yorumlardan derlenmiştir arkadaşlar, yeni başlayıp ta 25'er sayfayı okumak istemeyenler için Cool kısaca aletler hakkındaki yorumlar:

Ri'mei

• Üretim kalitesi oldukça iyi, krom nikel kaplaması kaliteli, jileti kusursuz bir şekilde tutuyor 5 lira gibi bir fiyatla bulunabiliyor
• Ws nin mild traşını vermiyor. Daha agresif.
• Yumayı seven ama biraz daha güvenlik ve kalite isteyene ws u sevip ama biraz daha agresif olsa keşke diyenlere tam ikisinin ortası keskinlikte
• Uzun zaman sonra rimeime bir şans verdim arkadaşlar bu aleti yabana atmayın ha gillette tech ha orijinal Ri’mei fark yok
• Ama fiyatına göre gerçekten harika bir tıraş veriyor.
• Bu sabah astra jilet ile ilk tıraşımı oldum, oldukça güzel bir makine, günlük kullanımlarda yakın tıraş severler kullanabilir gibi duruyor, daha farklı jiletlerle bakalım nasıl bir sonuç verecek, kalitesi orta seviyelerde, verilen parayı sonuna kadar hak ediyor.
• İlk görüşte kaplamanın, kutusunun gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim sonuçta bu fiyata alınabilecek en güzel aletlerden biri. İlk kullanımı polsilver ile yaptım ve mild + bir alet olduğuna karar verdim, eline jilet ve jiletli alet almış birisi bu aletleri kullanmamış olsa bile Ri’mei ile gayet rahat eder yalnız açı olayını iyi ayarlamak gerek bu da zamanla oturunca tam bir fiyat + performans aleti olmaya aday Ri’mei.
• Yapısının basit olması ilk etapta kendisini küçümsemenize neden oluyor ama jileti tutuşunda ki kabiliyeti ve kaplamasında kusursuz işçilik verilen parayı katbekat hak ediyor.
• Benim içinde güzel bir seyahat aleti olarak dolabımdaki yerini aldı.
• Sapının hafif ve ince olması dışında kaplaması olsun parçaların oturması olsun bence klasik olmaya aday bir alet. Ayrıca temizliği çok kolay. Gizli bir mekanizması olmamasından dolayı söküldüğünde tüm parçalar temizliğe elverişli bir biçimde birbirinden ayrılıyor. Seyahatler için ideal.
• Günlük tıraşa çok uygun, favori altını görerek temizleyebiliyorsunuz. Bıyık bölgesi için ideal aletlerden biri. Hafif ve mild olmasıyla birlikte hafif baskılar ve stroke lar tahrişsiz tıraş veriyor. Üç perde tıraş oldum, iki perdesi ters, agresiflik yeterli, kontrol iyi. Kaliteli ve ağır bir sap ile 20 GBP lik aletlere taş çıkartabilir. Kesim sesi slant gibi, denge r89 a yakın. Bir haftalık sakalda tıkanmıyor. Feather değil de perma, bolzano, voskhod gibi etli jiletlerle daha dengeli tıraş verebilir. Fiyatı insanı rahatlatıyor, insan gönül rahatlığıyla tıraş olabilir. Kafa dengeli, işçilik ve kalite iyi
• Daha ilk perde de agresifliği hissetmeme rağmen işi abartıp üç perde tıraş oldum. Tersten almamama rağmen r89 la tersten alınca ulaştığım pürüzsüzlüğe hem de daha az tahrişle ulaştım.
• Ri’mei nin ağırlığı yetersiz olduğundan aletin kendi ağırlığı ile tıraş olmak pek mümkün değil.
• Ri’mei ince kafası ve hafifliğiyle burun altı, favori bölgelerinde daha başarılı, sert yatık çene bölgelerinde yeterince akıcı değil.

Mühle R89 / EJ DE89

• R 89 ve ej 89 aynıdır sadece saplar farklıdır üreten 2 firma var kafalar aynı
• Aletin ağırlığı çok güzel geldi bana, sapı çok kullanışlı eliniz ve alet ıslak olsa bile elinizden kaymıyor...
• Ws double edge ve mühle r89 dışında alet kullanmadım ancak benim fikrim agresif olmadığı yönünde. Closed comb olduğu için zaten çok agresif olması da söz konusu değil bence.
• Bu makineyle bugün ilk tıraşı oldum. Bir ay kadardır yuma- arko- uyduruk fırça ile tıraş oluyordum. Muhle yi kullanınca vay be dedim. Bir kere biraz tecrübe olunca hiç tahriş vs. yaşamadım, ayrıca çok daha tutarlı ve daha sinek kaydı kesiyor ( yuma ile karşılaştırınca) yeni gelen sabunları ve jileti kullanmadım ve bir sure kullanmam diyordum ama gerek kalmadı bir seferde her şey anlaşıldı.
• Sonunda bu sabah r89 umu kullandım. Bakkaldan aldığım 2 liralık Türk makinesi ile arasındaki fark murat 124 ile Mercedes c 180 gibi bir şey. Sonuç: Türk makinesinden sonra r89 çocuk oyuncağı gibi geldi ve ilk tıraşımda hiç tahrişsiz 3 perde tıraş oldum hem de son perdede aleti biraz bastırdım bile. Yani kaymak gibi pürüzsüz ve zevkli bir tıraş yaşadım. Gerçekten hiç bir kartuşlu bu zevki veremez. Bizim yerli malı makinede jilet nerdeyse yarım santim açıkta durduğu için öyle r41 falan yanında hanım evladı kalır. Maşallah ustura gibiydi mübarek. Bir daha elime alır mıyım bilmiyorum.
• Özetle r89 rahatlıkla günlük tıraş olabileceğim bir alet ve başka bir alete geçeceğimi sanmıyorum. (en azından şimdilik)
• Mühle r89 ile bir kaç aydır tıraş oluyordum, bence çok başarılı. Dengeli ele gayet oturuyor ve agresifliği tam ayarında. Dikkat ettiğimde hep temiz bir tıraş verdi, biraz zorlayıp ufak tefek vukuatlara da sebebiyet verdiğim de oldu.
• Ben de r89 ile bugün ikinci tıraşımı oldum. Böyle güzel birşey olamaz ya. Gillette 7 platinum ile tıraş oldum artık jiletin farklılığından mı ne perma sharptan çok daha konforlu bir tıraştı
• Sizin anlatımız çok agresif bir alet gibi tanımlamış ancak 89u günlük kullanabiliyorum.
• Aslında 89lara çok da mild denemez. Ama çok da agresif değiller işin doğrusu. Ben tadında buluyorum. Mild sanıp da bastırmaya kalkarsanız yüzünüzü tek perdede haşat etmek çok basit. Ben becerdim mesela ilk aldığımda. Herkes mild diyordu ben de sanım ki ws. Bastırdım ve 2 gün kıpkırmızı gezdim.
• DE89, R89 gibi makineler yumuşak başlı mild tabir edilen makinelerden. Futur'un 2 perdede verdiği tıraşı 3 perdede verirler evet ama jilet yüzünüzü daha az kazıdığından 3 perde tıraşları, 2 perde futur tıraşından çok daha rahat olur. Fakat bu makinelerden performans almak için nispeten keskin jiletler kullanmak gerekiyor. Çünkü makine zaten jiletin cilde fazla baskı yapmasına izin vermiyor. Üstüne siz buna doğru düzgün kesemeyen jilet takarsanız elbette kesmiyor, sakal uçları kalıyor diye şikayet edersiniz.
• Vallahi ben her gür, hem de oldukça sert sakallı biri olarak kolaylıkla bebek poposu kıvamında sonuçlar elde edebiliyorum ej89 ile.
• 89da kalite hissi daha fazla, ağır olduğu için sert, yatık sakallarda daha başarılı ve takılmadan ilerler.
• Ben de yakın bir zamanda Ri’mei ile geleneksel tıraşa başladım. Sonrasında r89 a geçtim. İlk geçişte Ri’mei ye alışkın olduğum için r89 sakalı kesmiyor gibi geldi ama şimdi r89 u daha çok seviyorum. R89 da aletin kendi ağırlığı ile tıraş olmaya eliniz alıştığında çok konforlu tıraş olunabiliyor.
• Ri'mei kullanırken, sizlerin daha iyi bir makineye geçmem yönündeki tavsiyeleriyle mühle r89 almış bulunmaktayım.
• Mühle r89 ile ilk tıraşımı oldum. Yahu inanılmaz bir keyif. Tecrübesiz olmama rağmen çok rahat bir tıraş sağladı bana. Yeşil astra jilet taktım, krem olarak the body shop maca root shave cream, fırça olarak da irem marka porsuk fırça kullandım. Çok hassas olan boyun bölgemde ufak noktasal kanamalar oldu, o da benim tekniğimin yetersizliğinden kaynaklanıyor. Ri'mei'den sonra, chery'den filan inip mercedes'e binmek gibi geldi mühle r89.
• R89'u bende dün gece ilk defa kullandım, bana gerçekten de oldukça rahat geldi, bence uygun ağırlıkta, fatboy daha ağır sanki o yüzden tutuş rahat oldu. Dün gece ilk defa rapira + arko ikilisinden başka olarak sabun ve jilet kullandım (tabac ve personna) 2 günlük sakala 3 perdede daldım herhangi bir tahriş yaşamadım, çok hoşuma gitti, r89 alınıp kullanılası bir alet.
www.BarbarosRazors.com

WWW
Cevapla
#2
Unnamed üstad ayakta alkışlıyorum, şu emek, şu düşünce beni bitirdi..

Ellerine sağlıkSleepySleepySleepy
Cevapla
#3
Teşekkürler dostum.
Cevapla
#4
Keyifle okudum. Emeğinize sağlık.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
#5
Eline sağlık üstad müthiş özetlemişsin

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Cevapla
#6
Çok güzel bir derleme olmuş elinize sağlık
e mail adresim [email protected]
Cevapla
#7
Elinize sağlık
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Cevapla
#8
Teşekkürler arkadaşlar, yeni başlayacak arkadaşların kafasındaki soru işaretlerini giderir umarım.
www.BarbarosRazors.com

WWW
Cevapla
#9
Çok guzel ve harika bir yazi olmus elinize saglik

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
#10
kesinlikle yabana atılacak bir alet değil rimei
5 tl fiyatına bakıp aldanmmak lazım
emeğinize sağlık başarılı bir inceleme
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
WWW
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Edwin Jagger DE89 Lord Sparhawk 780 540,767 Bugün, Saat: 00:15
Son Yorum: ziyanınjileti
  Mühle Rocca rocnel 57 11,003 09/01/2019, Saat: 22:33
Son Yorum: Sofistike
  Muhle R89 Prometheus 360 290,543 06/01/2019, Saat: 12:22
Son Yorum: Erdem009
  Muhle r41 linguist 805 571,250 27/12/2018, Saat: 13:50
Son Yorum: vintage
  Muhle R41 Twist onurstyle 25 20,408 07/06/2018, Saat: 21:48
Son Yorum: Razorlazer
  Mühle R41 ve Feather Jilet uyumu connect 8 1,233 09/05/2018, Saat: 14:21
Son Yorum: dikdik_s
  Fatip vs Mühle R41 onurstyle 18 20,441 06/01/2018, Saat: 18:57
Son Yorum: Chinaski
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 10 3,317 21/09/2017, Saat: 00:42
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 68,544 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr
  DE89 Alınmalı mı Alınmamalı mı? zceritoglu 18 5,367 11/07/2016, Saat: 23:52
Son Yorum: ustaci

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi