Gillette platinum
@"Amokachi" yaqi klasik aletini silver blue jilet ile bende çok beğeniyorum, sıhhatler olsun
(08/11/2020, Saat: 21:05)Amokachi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dört günlük sakalımda kullandığım Gillette Platinum jilet keskinliği ortanın bir tık üstü ve konforu ise ortaydı. 2 perde ve düzeltmelerle nispeten temiz bir traş  oldum diyebilirim. Fakat traş  sonrası yüzüm biraz yanıyordu. Bu yüzden beğenme konusunda biraz kararsız kaldım. Daha önce kullandığım Gillette Silver Blue daha iyiydi bence.
Makine: Yaqi Eden Ramc 1905 (orta agresif)
Traş Sabunu: Füme

Yanma nedeni Füme sabunda olabilir, ben dahil birçok kişide, bu yan etkiyi yaptığı konuşulmuştu. Tıraş ön hazırlığınızı iyi yapın, soğuk su ile tıraş olmanızı tavsiye ederim. Diğer bir sebep ise, jiletin platinum olmasından kaynaklı olabilir, diğer platinum jiletlerle aranız nasıl bilemiyorum. Bazı ciltler platinum kaplı jiletlere tepki verebiliyor. Brende silver blue nun daha üstün olduğu düşüncesindeyim.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(08/11/2020, Saat: 21:05)Amokachi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dört günlük sakalımda kullandığım Gillette Platinum jilet keskinliği ortanın bir tık üstü ve konforu ise ortaydı. 2 perde ve düzeltmelerle nispeten temiz bir traş  oldum diyebilirim. Fakat traş  sonrası yüzüm biraz yanıyordu. Bu yüzden beğenme konusunda biraz kararsız kaldım. Daha önce kullandığım Gillette Silver Blue daha iyiydi bence.
Makine: Yaqi Eden Ramc 1905 (orta agresif)
Traş Sabunu: Füme
Platinum her ne kadar daha küt ağızlı bir.jilet olsa da silver blue dan daha keskin. Konforuna, güvenip rahat davranınca biraz tahriş edebilir. Ama o kadar keskin ve dayanıklı ki ben 9 tıraş olduğumu hatırlıyorum ancak iyi bir hazırlık önemli.
https://beyfendi.org
İlginçtir bende gillette platinum hiç yanma ya da kaşıntı yapmadı. Ben sorunun sabundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bence kayganlığı yüksek bir sabun ya da krem ile denemelisiniz.
(08/11/2020, Saat: 21:20)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Amokachi" yaqi klasik aletini silver blue jilet ile bende çok beğeniyorum, sıhhatler olsun

Teşekkürler Komşum

(09/11/2020, Saat: 19:08)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanma nedeni Füme sabunda olabilir, ben dahil birçok kişide, bu yan etkiyi yaptığı konuşulmuştu. Tıraş ön hazırlığınızı iyi yapın, soğuk su ile tıraş olmanızı tavsiye ederim. Diğer bir sebep ise, jiletin platinum olmasından kaynaklı olabilir, diğer platinum jiletlerle aranız nasıl bilemiyorum. Bazı ciltler platinum kaplı jiletlere tepki verebiliyor. Brende silver blue nun daha üstün olduğu düşüncesindeyim.

Dediğiniz  mantıklı geldi Komşum Füme sabunu seviyorum ama traş  sonrası yüzü yandırıyor sanki bir diğeri ise yüzüm platinium kaplı jiletleri sevmiyor gibi stainless steel jiletlerle traş  olduktan sonra jileti  beğenmesem bile traş  sonrası yüzde yanma ve kaşıntı gibi şikayetlerim  olmuyordu.

(09/11/2020, Saat: 22:11)İmam Fatip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlginçtir bende gillette platinum hiç yanma ya da kaşıntı yapmadı. Ben sorunun sabundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bence kayganlığı yüksek bir sabun ya da krem ile denemelisiniz.

Evet Komşum zaten jileti ilk kullandığında kesin yargı vermemek gerek. Beğenmediğimiz bir jileti başka bir makine ile birlikte kullandığımızda beğenebiliriz. Traş öncesi hazırlık ve köpük önemli bir etken. Keyifli traşlar komşum
Arkadaşlar bu jiletleri ucuz diye 40-50tl den kartela kartela doldurdum eve. öteki tarafa baķıyorum ayni jiletler 250 den 400 e kadar fiyatı var. Sonra netice ucuz etin yahnisi çok oluyor.
Gp yi  bir süredir deniyorum, evet keskin ama bir gsb değil,bana gsb daha keskin ve daha konforlu geldi...
Ister GP ister gsb olsun  gerçekten çok kaliteli giletler.
Uzun bir süre bu seriyi kullanacağım gibi duruyor Smile
Bugünkü tıraşımda kullandım ilk defa. Sakallarım sert, keskinliği ve konforu tatmin edici geldi.
"Bu cihan sanki salaş bir sahne"
Bu jiletle GSB arasındaki fark nedir sizce hangisi daha iyi?
(14/03/2021, Saat: 22:44)Tıraşolog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletle GSB arasındaki fark nedir sizce hangisi daha iyi?

kişiden kişiye değişir, hatta kullanılan sabundan, suyun sertliğinden, iklimden bile farkediyor. kışları bu daha iyi, yazları gsb daha iyi oluyor bana örnek olarak...
çok çeşit olsun elinizde, hep farklı olsun, daha zevkli oluyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 689,120 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,724 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 188,100 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,112 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,192 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,568 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,708 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,549 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,911 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,730 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: