Beklenen oldu!
Big Grin
(22/03/2012, Saat: 01:36)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: McOrco ya bi sormak lazım. Üstad denemiştir kesin. Piyasaya sürer yakında;
Bal aromalı McARKO tıraş sabunları
HuhSleepyDodgySmileCool

(01/03/2012, Saat: 09:39)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ooooooooooooooooooooooooooooooleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
bal hiç aklıma gelmedi
esanslar ve gliserinde zaten e-cig kullandığım için elimde hazır olduğundan değerlendirmek adına denemiştim Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
ben de epey meraklanmıştım amatör bir üretici olarak. En azından bakıp karşılaştırma yapabileceğim yerli örnekler olur diye ama boş çıktı sağlık olsun. Ben kokuları (acıbadem, tütün, limon, lavanta) geliştirdikçe sizlere numuneler göndermeye devam ederim. En azından eğleniyoruz.

sevgiler

Uncle Martin

hand made shaving soap maker
Bal'ı 50 küsür derecenin üstünde bir sıcaklığa getirdiğinizde artık yararı kalmaz aksine zarar vermeye başlar. Bunun için sıcak süt, çay vb içeceklerinizi bal ile tatlandırmayın.Dikkat ederseniz sıcak sütteki balın tadında değişme olur. Balı oda sıcaklığında sıcaklıkta tüketin.
Sabun yapımında kaç derecedeki sıvıya ilave edeceksiniz bilmiyorum ama bu dediğimden yüksek ise kokusu dışında bir faydası olmayacağını düşünmekteyim.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Ballı sabun cok yaptım. Ancak sodyum hidroksit ile tepkimeye girdikten sonra faydalı unsurları ne kadar kalır bilemem. Bence kalsa bile deriyle beden almanın bir anlamı yok bir kaşık yersiniz çok çok daha faydalı. Cİlde faydalı olur ama bal olmasından ziyade balın aslında bir çeşit doğal gliserin olmasından kaynaklanır bu. Bal aslında bir gliserindir ve nemlendirici özelliği vardır. Elbette kimyasal gliserinden daha üstün olduğu tartışılmaz.

Martin Amca

(17/09/2012, Saat: 00:12)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bal'ı 50 küsür derecenin üstünde bir sıcaklığa getirdiğinizde artık yararı kalmaz aksine zarar vermeye başlar. Bunun için sıcak süt, çay vb içeceklerinizi bal ile tatlandırmayın.Dikkat ederseniz sıcak sütteki balın tadında değişme olur. Balı oda sıcaklığında sıcaklıkta tüketin.
Sabun yapımında kaç derecedeki sıvıya ilave edeceksiniz bilmiyorum ama bu dediğimden yüksek ise kokusu dışında bir faydası olmayacağını düşünmekteyim.
Beklenenler piyasaya yansıdı mı acaba, biz görmedik.. ?
www.BarbarosRazors.com

herzamanki gibi tutulmayan sözler Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(17/09/2012, Saat: 01:48)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ballı sabun cok yaptım. Ancak sodyum hidroksit ile tepkimeye girdikten sonra faydalı unsurları ne kadar kalır bilemem. Bence kalsa bile deriyle beden almanın bir anlamı yok bir kaşık yersiniz çok çok daha faydalı. Cİlde faydalı olur ama bal olmasından ziyade balın aslında bir çeşit doğal gliserin olmasından kaynaklanır bu. Bal aslında bir gliserindir ve nemlendirici özelliği vardır. Elbette kimyasal gliserinden daha üstün olduğu tartışılmaz.

Martin Amca

Martin Amca, Haslinger de ballı sabun yapıyor. Haklısınız yani. Adamlar ticari amaçlarla yaptığına göre demek ki işe yarıyor.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Gzd bursada cumhuriyet caddesinde var

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yuma ile ilk traş deneyimim biraz ilginç oldu ama gayet iyiydi... felekman 9 13,256 20/12/2015, Saat: 11:25
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: