Kahve Sevenler
(09/09/2016, Saat: 10:11)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun.

Bendeki çelik bialetti nin yanına ikea dan bir tane aldım. Son bir haftadır devamlı kullanıyorum. Malzeme kalitesi, Lezzet vs hepsi gayet güzel. İkea da satılanları da tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkürler komşum. İkea'da satılan ürünü internette görmüştüm. Benim için şimdilik 2 cup'lık tek ürün yeterli. Siz de güle güle kullanın.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayırlı olsun @msakalli üstad. Universitedeyken kullandım mocca Cup En son. Kullandıktan sonraki temizliği gözümde büyüyor. Yoksa ben de almak istiyorum, Kahvesi çok lezzetli oluyor.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
(09/09/2016, Saat: 23:14)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun @msakalli üstad. Universitedeyken kullandım mocca Cup En son. Kullandıktan sonraki temizliği gözümde büyüyor. Yoksa ben de almak istiyorum, Kahvesi çok lezzetli oluyor.

Teşekkürler üstat, beklerim kahveye.

Wink 
(09/09/2016, Saat: 23:37)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler üstat, beklerim kahveye.

Bana da var mı davet? Canım çeker bak sonra...
@altayfk komşum davetinizi ayrı ayarlayın. @msakalli üstad bana yaptı o daveti 😀.

(10/09/2016, Saat: 20:58)altayfk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana da var mı davet? Canım çeker bak sonra...
Ooooo bakın kimler gelmiş. Ne demek, sizin için de geçerli davet tabi ki. Yalnız sizinle arpa suyundan sonra içeriz.

(10/09/2016, Saat: 21:04)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @altayfk komşum davetinizi ayrı ayarlayın. @msakalli üstad bana yaptı o daveti 😀.

Merak etmeyin, hepinize yetecek kadar kahve ve ekipman var.

(10/09/2016, Saat: 21:22)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merak etmeyin, hepinize yetecek kadar kahve ve ekipman var.

Tamam üstad, neme lazım payıma az düşer paylaşmak zorunda kalırım falan sonra 😀.

Bialetti moka pot ile demlenen kahve gerçekten sert ve lezzetli. Ancak, burada bir hususu belirteyim. Moka pot'lar ile yapılan kahve aslında bir espresso değil. Çünkü espresso makineleri ortalama 9 bar basınç kullanırken bu moka pot'larda 1,5-2 bar. (Bialetti brikka'larda biraz daha fazla) Bu nedenle moka pot'lar ile espresso yapmak mümkün değil ama ona yakın bir tat elde edilebiliyor. Özetle, moka pot kahvesi ayrı bir yöntem/lezzet olarak kabul görmüş olup, eğer espresso veya sert kahve seviyorsanız Bialetti moka pot'u öneririm.
Kahveyi ne kadar koyuyorsunuz ?
Koyunca üzerine tamper ...vs bardak altı ....vs ile şıkıltırma yapıyormusunuz?
Kaynama başlayınca hemen ocaktan alıyormusunuz ? Yoksa biraz daha mı kaynatmaya devam ediyorsunuz ?
Hangi incelikte çekilmiş kahve seçiyorsunuz ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,335 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,063 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,452 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,665 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: