Kahve Sevenler
(21/05/2018, Saat: 16:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar taze yöresel kahve almak için önerebileceğiniz internet siteleri var mı acaba? Daha önce kahve.com'dan deneme paketi aldım. "Taze kahve" dendiği halde paketler bana geldiğinde 2 hafta önce paketlenmiş olduğunu gördüm, henüz hazır french press için çekilmiş alıyor olduğumdan bunun uzun bir süre olduğunu biliyorum. Öğütücü daha sonra alacağım, şimdilik böyle. Kahveler tat ve aroma olarak da meksika harici vasatlardı. Meksika ise güzeldi. Şimdi coffeenuts firmasının kavrulma tarihine göre gönderdiğini görüp ufak bir deneme paketi aldım. Yarınmış kavurma günleri, dedikleri gibiyse taze kavurup çekip yollayacaklar. Ama çeşit az, yorumlarda da kahveleri lezzet olarak pek iyi bulunmamış gibi.

Acaba sipariş üstüne taze kavuran, güzel, lezzetli kahveleri olan nereler var? Bir de bu işin çok acemisi olarak bana önereceğiniz yöresel kahve türleri nereler? Şu an kahve damağım oluşmadığı için açıkcası nasıl kahveden hoşlanıyor, koku ve aroma olarak ne arıyorum bende bilemiyorum. Ancak çok zayıf sulu gibi olanları sevmiyorum, sert olmayan ama belli bir gövdeli, burunda ve damakta bir süre kalan bir şeyler istiyorum.

Hocam kafeingo.co ile 6 aydır sorunsuz tazecik kahve içmekteyim . Siz siparişi verdikten sonra kavuruyorlar ve gerçekten paketi açtığınızda bunu anlıyorsunuz. Muhakkak deneyin derim.
Benim favorim Nicaragua San Jose
(21/05/2018, Saat: 16:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar taze yöresel kahve almak için önerebileceğiniz internet siteleri var mı acaba? Daha önce kahve.com'dan deneme paketi aldım. "Taze kahve" dendiği halde paketler bana geldiğinde 2 hafta önce paketlenmiş olduğunu gördüm, henüz hazır french press için çekilmiş alıyor olduğumdan bunun uzun bir süre olduğunu biliyorum. Öğütücü daha sonra alacağım, şimdilik böyle. Kahveler tat ve aroma olarak da meksika harici vasatlardı. Meksika ise güzeldi. Şimdi coffeenuts firmasının kavrulma tarihine göre gönderdiğini görüp ufak bir deneme paketi aldım. Yarınmış kavurma günleri, dedikleri gibiyse taze kavurup çekip yollayacaklar. Ama çeşit az, yorumlarda da kahveleri lezzet olarak pek iyi bulunmamış gibi.

Acaba sipariş üstüne taze kavuran, güzel, lezzetli kahveleri olan nereler var? Bir de bu işin çok acemisi olarak bana önereceğiniz yöresel kahve türleri nereler? Şu an kahve damağım oluşmadığı için açıkcası nasıl kahveden hoşlanıyor, koku ve aroma olarak ne arıyorum bende bilemiyorum. Ancak çok zayıf sulu gibi olanları sevmiyorum, sert olmayan ama belli bir gövdeli, burunda ve damakta bir süre kalan bir şeyler istiyorum.

Kahve türleri için tavsiyede bulunacak durumda değilim ama kahhve.com'u deneyebilirsiniz. Haftalık kavurma yapıyorlar bildiğim kadarıyla. Kahve türleri için web sayfalarındaki yorumları da değerlendirebilirsiniz. Ayrıca damak tadınız için blog'larından da faydalanabilirsiniz. Tazelik konusunda garanti yol ise çekirdek kahve ve Sözen el değirmeni alıp kullanılabilir. Bu arada 50'şer gramlık 5'li paket satışı da yapılıyor, deneme paketi gibi görülebilir. Fiyatlar bana biraz yüksek geldiği için Adana'da bilinen, sevilen kahve dükkanlarından orta ve çifte kavrulmuş çekirdek alıp deneme yanılma yoluyla bir alış-veriş çizgisi tutturmaya çalışıyorum. Afiyet olsun.
kafeingo +1
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
sanalbaharat.com kullanıyoruz iş yerinde. Sipariş sonrası çekilip gönderiliyor diye hatırlıyorum. Fiyatları gayet uygun. Kahveler ile ilgili özellikleri belirten açıklamaları da var. Tavsiye ederim. Kahve kısmını bulmak beni uğraştırdığı için linkini aşağıya çıkarttım.

http://www.sanalbaharat.com/Kavrulmus-Ka...bels=231-2
Ben size kahvefabrikası.com
Şerif Başaran'ın kavurduğu kahveleri tavsiye ederim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(21/05/2018, Saat: 16:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar taze yöresel kahve almak için önerebileceğiniz internet siteleri var mı acaba? Daha önce kahve.com'dan deneme paketi aldım. "Taze kahve" dendiği halde paketler bana geldiğinde 2 hafta önce paketlenmiş olduğunu gördüm, henüz hazır french press için çekilmiş alıyor olduğumdan bunun uzun bir süre olduğunu biliyorum. Öğütücü daha sonra alacağım, şimdilik böyle. Kahveler tat ve aroma olarak da meksika harici vasatlardı. Meksika ise güzeldi. Şimdi coffeenuts firmasının kavrulma tarihine göre gönderdiğini görüp ufak bir deneme paketi aldım. Yarınmış kavurma günleri, dedikleri gibiyse taze kavurup çekip yollayacaklar. Ama çeşit az, yorumlarda da kahveleri lezzet olarak pek iyi bulunmamış gibi.

kronotroptan söylüyoruz biz aylık abonelik te var Smile
Son zamanlarda Overdose Coffee`den alıyoruz. https://overdosecoffee.com/ . Ofis için istediğimiz gibi çektirebiliyoruz. Eve çekirdek alıyorum. Kahvesakal diye youtube kanalı da var. Ersin Bey işini severek yapıyor ve detaylara önem veriyor. İlk siparişimde arayıp benden makinenin markasını sordu ve ona göre çekim yaptı. P.tesi ve Perşembe günleri kavurup bir gün dinlendirdikten sonra kargoya veriyor. Atölyesi Buca İzmir. Bir kaç 3.dalga kahveciden gerek çekirdek gerekse de çekilmiş aldım bu zamana kadar aldıklarım arasından en iyisi diyebilirim.
aylik abonelik ucreti nedir cafeingo ve kronotropta
(21/05/2018, Saat: 18:57)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aylik abonelik ucreti nedir cafeingo ve kronotropta

Seçtiğiniz kahvenin türüne ve miktarına göre ve ayrıcA üyelik sürenize göre değişiyor. Mesela 12 aylık olursa son 2 ay , 6 aylıkda son 1 ay , 3 ayda ise son ay %50 oluyor.
Tabi kafeingo için konuşuyorum.
(21/05/2018, Saat: 16:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar taze yöresel kahve almak için önerebileceğiniz internet siteleri var mı acaba? Daha önce kahve.com'dan deneme paketi aldım. "Taze kahve" dendiği halde paketler bana geldiğinde 2 hafta önce paketlenmiş olduğunu gördüm, henüz hazır french press için çekilmiş alıyor olduğumdan bunun uzun bir süre olduğunu biliyorum. Öğütücü daha sonra alacağım, şimdilik böyle. Kahveler tat ve aroma olarak da meksika harici vasatlardı. Meksika ise güzeldi. Şimdi coffeenuts firmasının kavrulma tarihine göre gönderdiğini görüp ufak bir deneme paketi aldım. Yarınmış kavurma günleri, dedikleri gibiyse taze kavurup çekip yollayacaklar. Ama çeşit az, yorumlarda da kahveleri lezzet olarak pek iyi bulunmamış gibi.

Özgün Abi, uzun zamandır uğramıyordum buralara, bir süreden sonra ilk mesajımı bu soruna yazayım dedim elimden geldiğince. Çekirdekleri internetten alıp kendim öğütüyorum ve çeşitli yöntemlerle demliyorum, Hario V60, Aeropress, filtre kahve, moka pot gibi. Bence üstten manuel demleme yöntemleri oldukça iyi, çok farklı tatları ortaya çıkarabiliyorsunuz.

İnternet üzerinden aldıklarım içerisinde, tat profili olarak Kronotrop neredeyse mükemmel, Petra ve Coffee Sapiens de çok iyi. Performans/Fiyat oranı konusunda Coffee Nutz tercih edilebilir, ilk saydığım üçlüye göre, bana kalırsa vasat olsa da, sipariş üzerine taze kavurup uygun fiyatlara gönderiyorlar. Kahve Fabrikası'nın ise yüksek fiyatlarını karşılayabilecek kadar üst düzeyde olduğunu şahsen düşünmüyorum. İlk saydığım üçlüyü kalite, Coffee Nutz'ı da fiyat uygunluğu ve memnun edici kalite açısından rahatlıkla değerlendirebilirsin. Coffee Sapiens'in Karaköy'de küçüçük ama çok şirin bir kafesi var, keza Petra ve Kronotrop'un da bistro tipi mekanları mevcut. Petra'nın Beşiktaş'taki kahvaltıcısı ise muazzam ayrıca. Deneysel bir mutfakları var.

Kahveye dönersek, espresso stilinde İtalyanlar daha koyu kavrulmuş kahve tercih edebiliyorlar, ayrıca Robusta tipi çekirdekle üst kalite Arabica çekirdeklerini harmanlıyorlar, Robusta çok aromatik değildir ama espressoda ihtiyaç olan kremamsı köpüğü sağlar, ki klasik bir espresso için vazgeçilmezdir. Öte yandan ben tamamen Arabica severim. Genellikle blend yerine "single origin" tercih ederim, senin de koku ve derinlik hususundaki hassasiyetini düşününce, benim gibi Afrika çekirdeklerini beğeneceğini düşünüyorum. Kenya, Etiyopya, Burundi gibi bölgelerden sağlanan çekirdeklerde yüksek asidite, turunçgil ve yasemin tipi parlak notalar vardır, ki benim favorilerimdir. Güney Amerika, çikolata ve fındık gibi notalara sahiptir, daha yuvarlak ve risksizdir, Asya'da ise baharat aromaları gözlenir. Afrika çekirdekleri, çok aromatik ama uçlarda dolaşan bir yapıya sahip.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,335 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,066 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,456 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,666 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: