Kahve Sevenler
(10/05/2020, Saat: 10:06)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnternetten kahve satış yapan çoğu yeri denedim gibi, french press için konuşayım kahvelerini en lezzetli bulduğum yer kronotrop. Diğerleirnden belirgin derecede daha aromalı. Bir de starbucks'ın filre kahveleri de oldukça lezzetli. En azından yeşil paketli El Salvador'u baya beğenmiştim. Bunun dışında aldığım çoğu yerde tazelik ya da aroma-gövde, kavrulma sorunu var.

Bu başlığa yazmak bile keyifli. Kahvesever tüm komşulara afiyet olsun. Ramazan dolayısı ile kahve tüketimim düşsede, iftar sonrası Türk kahvemi, sahur öncesi French pressed Etiyopya Filtre kahvemi hiç ihmal etmiyorum. Seven komşulara saygım sonsuz ancak ben endüstriyel Coffee shop kahveleriyle ve moka pot kahvesi ile hiç anlaşamadım. Moka pottan verim almak için çok uğraştım fakat bir türlü sonuç alamadım. Olmazsa olmazım arçelik veya beko makinelerde yapılan sade kurukahveci mehmet efendi Türk kahvesi veya bodum markalı French press ile yapılan Filtre kahveler. Bu aralar favorim kurukahveci mehmet efendi Etiyopya filtre kahve. Bu tip kahve tüketmenin daha sağlıklı daha ekonomik ve geleneksel ruha daha uygun olduğunu düşünüyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Gövdesi kuvvetli asiditesi biraz daha az kahve sevenler için etiyopa yirgacheff tavsiye ederim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(10/05/2020, Saat: 12:57)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gövdesi kuvvetli asiditesi biraz daha az kahve sevenler için etiyopa yirgacheff tavsiye ederim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerçekten güzel kahve, dönem dönem aldığım bir kahvedir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(06/05/2020, Saat: 09:30)wuttafa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hario marka el değirmenleri benim için güvenilir. Türkiye pazarında marka olarak bulunmaları da bir avantaj, direkt siteleri harioturkiye.com'dan inceleyebilirsiniz.

Çekirdek olarak baristocrat.com ve coffeeproject.com.tr öneririm, ikisinin de açıklamalarındaki tadım notları uyumlu, kahveleri kaliteli, sahipleri de dünya tatlısıdır. Sert içimli filtrelerle aram pek iyi değil, fakat ekşi aroma seviyorsanız project'ten alınmış bir etiyopya çekirdeğiyle işini bilen bir baristanın elinden muhteşem bir v60 içmiştim, şu ana kadar içtiğim en güzel filtre kahveydi. Tavsiye ederim.

Teşekkürler komşum, peki hario el değirmeni olarak hangisini kullanıyorsunuz? 20 gr çekirdeği çekmek kaç dk alıyor?
Selam dostlar degirmen olarak ne onerirsiniz ben genelde filitre kahve içiyorum birde French Press ogutmek için siz ne kulanıyorsunuz
Hario değirmen alabilirsiniz. Yaklaşık 7 yıldır seramik Hario kullanıyorum, çok memnunum
(12/05/2020, Saat: 10:33)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hario değirmen alabilirsiniz. Yaklaşık 7 yıldır seramik Hario kullanıyorum, çok memnunum

Hangi modeli komşum kullandığınız?

Birde merak ettiğim konu; yeterince dengeli öğütemediği ve çok uzun sürdüğü ile ilgili olumsuz yorumlar var. Gerçi comandante ile karşılaştırılarak yapılmış yorumlar. Mesela 20gr bir çekirdeği kaç dakikada öğütebiliyor sizde ki model?
Komşularım, sıkı bir kahve içicisiyim.Sabahları iş yerinde 2 kupa 2x300ml kahve içmeden kendime gelemiyorum.
Önceleri paketlenmiş granül kahve tüketiyordum.Hanımın ucuz filtre kahve makinesi alması ile kahve dünyasının giriş yaptım.Biraz merak ve birazda farklı tat arayışlarım sonunda, birde çelik mokapot satın aldım. Her ikisini de dönüşümlü kullanıyorum. Şimdi birde değirmen konusunu araştırıyorum. Bu başlığı baştan sona okudum değirmen konusunda pek bilgi bulamadım. Özellikle Sözen Değirmen kullanan komşularım var ise, bir sorum olucak.
Değirmeni kullandıktan sonra elde koku bırakıyor mu?
(13/05/2020, Saat: 12:34)Fermanbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım, sıkı bir kahve içicisiyim.Sabahları iş yerinde 2 kupa 2x300ml kahve içmeden kendime gelemiyorum.
Önceleri paketlenmiş granül kahve tüketiyordum.Hanımın ucuz filtre kahve makinesi alması ile kahve dünyasının giriş yaptım.Biraz merak ve birazda farklı tat arayışlarım sonunda, birde çelik mokapot satın aldım. Her ikisini de dönüşümlü kullanıyorum. Şimdi birde değirmen konusunu araştırıyorum. Bu başlığı baştan sona okudum değirmen konusunda pek bilgi bulamadım. Özellikle Sözen Değirmen kullanan komşularım var ise, bir sorum olucak.
Değirmeni kullandıktan sonra elde koku bırakıyor mu?

Komşum ekşi sözlükte değirmen hakkında olumsuz görüşler çoğunlukta.

https://eksisozluk.com/sozen-el-degirmeni--4897332?p=1
(10/05/2020, Saat: 21:35)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum, peki hario el değirmeni olarak hangisini kullanıyorsunuz? 20 gr çekirdeği çekmek kaç dk alıyor?
Ben evde değirmen kullanmıyorum. Tanıdık bir kafede çektiriyorum, ya da çektirip alıyorum. Filtre kahveye biraz daha fonksiyonel, kafein gözüyle bakıyorum. Keyif ve lezzet arayışım espresso bazlılarda.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,335 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,056 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,436 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,661 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: