Taylor of Old Bond Street Lime Shaving Soap
Dostlar, üstadlar merhaba, geçen hafta kız arkadaşımın Londra' dan süpriz yapıp hediye getirdiği bu sabunu dün ve bugün denedim. Tıraş kremi olarak konusu var ama sabun olarak bulamadım ve Lime yeni sayılabilecek bir ürün diye ilk izlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim müsadenizle.

İlk olarak 100g. refill olarak gelen sabunun kutusunu ele alınca hafif limon kokusu yayılıyor. Sabunun kenarlarından bıçak ile biraz inceltmek suretiyle standart berber kaplarımdan birine bastım.

2ev7nea.jpg

Öncelikle yaptığı köpükten bahsedelim, çok kolay bir şekilde köpük yapılıyor bu sabun ile. Sabunu yüzeyini ıslatarak ve ya kuru bırakarak iki şekilde de çok rahat 3 perde yetecek köpük oluşturuluyor. Hem porsuk hem domuz fırçalar ile kullanılabilir(Domuz fırça ile daha çok yüklemek gerek zira fırça köpüğü yuttuğu için sanki köpük yokmuş gibi gelebilir).

Köpük kalitesi ise çok güzel geldi bana, kıvamı koyu gibi olsa da yüzde kuruma yapmadı. Sağladığı kayganlık gayet yerinde, usturaya da yetecek kayganlığı sağlıyor. Koruyuculuğu MWF nin bir tık altında gibi ama gayet yeterli bir koruma sağlıyor. Nemlendiriciliği orta-üst seviyede ve tıraş sonrası ferah bir his bırakıyor. Bunda Lime olmasının etkisini görüyoruz sanırım.

Kokusu ise yumuşak. Köpük yaparken limon kokusunu çok sevdim. Tıraş sırasında ve tıraş sonrası çok belirgin olmamakla birlikte tende bir süre daha sizinle kalıyor. Bana biraz eskiden yediğim beyaz Konya şekerlerini hatırlattı kokusu Smile

Özet olarak söyleyebileceğim TOBS Lime sabun hızlı ve hacimli köpük yapan, alttan alta hoş bir koku yayan, kayganlığı, koruyuculuğu ve nemlendiriciliği orta-üst seviye bir sabun.

Umarım düzgün anlatabilmişimdir, saygılar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Elinize sağlık, incelemelerde için teşekkürler.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Dilim döndüğünce izlenimlerimi paylaştım Onur hocam, umarım bir fikir oluşturabilmişimdir. Teşekkürler.
İnceleme için teşekkürler.
e mail adresim tipsol@me.com
Elinize sağlık, teşekkür ederiz.
TOBS candır. Güzel inceleme, teşekkürler komşum.

Sent from my iPad using Tapatalk
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Ben teşekkür ederim, gerçekten TOBS canmış.
Ben de bu sabunu sabah kullandım ve bu yaz günlerinde limon kokusuna taktığım için sipariş etmiştim. Limon sabahları çooook ferahlatıcı. Lime misket limonu demek. Kokusu harika ama cok da keskin değil. Bulgar malı max tıraş kreminin lime olanı daha güzel kokuyor. Performans tabi ki muhteşem diğer tobs lar gibi. Proraso menthol gibi tam bir yaz sabunu
(03/07/2014, Saat: 01:50)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bu sabunu sabah kullandım ve bu yaz günlerinde limon kokusuna taktığım için sipariş etmiştim. Limon sabahları çooook ferahlatıcı. Lime misket limonu demek. Kokusu harika ama cok da keskin değil. Bulgar malı max tıraş kreminin lime olanı daha güzel kokuyor. Performans tabi ki muhteşem diğer tobs lar gibi. Proraso menthol gibi tam bir yaz sabunu

Üstadım güzel ifade ettiniz, yaz günleri için ideal bir sabun. Kokusu keskin değil ama kabı elime aldığımda banyoya yayılıyor kokusu. Çok ferah bir sabun, her anlamda.
Bu sabunun kokusunu sevmedim, diğer özellikleri diğer tobs sabunlarla aynı, elinde tobs lavanta olan varsa takas edebilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,773 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,450 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 35,079 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,704 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  'Tabac Original' ve 'Proraso Azur-Lime' mtcn77 25 8,755 13/05/2021, Saat: 00:38
Son Yorum: onurcakmak
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,297 22/04/2021, Saat: 22:20
Son Yorum: Creator
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,320 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,192 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,812 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,823 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: