'Tabac Original' ve 'Proraso Azur-Lime'
Komşularım, klasik Tabac Original sabunu ile beraber, Proraso'nun yeni çıkan Azur Lime sabununu denemekten söz açmak istiyorum.
RRwRmM.jpg
Bu iki sabun arasında tercihte bulunurken hem ekonomik hem de performanslı oldukları genel izlenimiyle denemeye karar verdim.

Daha sonra esanslarının çok güzel olduğu dikkatimi çekti. Bir türlü adını koyamadım. Her iki sabunun da hafif meyveli ve misk kokulu yoğun bileşenleri var ve biri çıkıp dese bunlar aynı ürün, bence o kadar dengeli bir esans profilleri var.

İki sabunun da kokusunu esinti düzeyinde zayıf bulan komşularımın tecrübelerine istinaden görüşlerinizi merak ediyorum.

Siz ne düşünürsünüz, acaba bu iki sabunu kıyaslayan başka komşular da görüşlerini bu konuda tekrarlayabilirler mi rica etsek, hafif tatlı-sert kendi aralarında ilginç bir sabun müsabakası başlatabilir miyiz, ne dersiniz?
koku etkisi kişiden kişiye değişiyor demek ki tabak odunsu tütünsü, azur lime limonsu nane narenciye kokuyor bana
proraso yeni seride wood&spice ın kokusu tabaca yakın sanırım ama kışlık bi koku olmasına rağmen içine menthol koymuşlar yazlık olmuş Smile
tabac kokusu koruması bakımı kışın vazgeçilmezim
kışın Cypress&Vetyver de çok güzel gidiyor cella kırmızıda.
yazın çok sıcaklarda proraso Ökalüptüs&Mentol normal havada cella organik mavi mühle iğde Azur&Lime tavsiye ederim

SM-G770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1970 doğumlu, 15 Eylül 2019 da geleneksel tıraşa gönül vermiş, Öğretim Üyesi
Sakal yapısı:Yumuşak
Cilt yapısı:Karma cilt yanaklar kuru
Tıraş sıklığı-şekli:İki günde bir
(18/04/2021, Saat: 13:11)sertac42 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: koku etkisi kişiden kişiye değişiyor demek ki tabak odunsu tütünsü, azur lime limonsu nane narenciye kokuyor bana
proraso yeni seride wood&spice ın kokusu tabaca yakın sanırım ama kışlık bi koku olmasına rağmen içine menthol koymuşlar yazlık olmuş Smile
tabac kokusu koruması bakımı kışın vazgeçilmezim
kışın Cypress&Vetyver de çok güzel gidiyor cella kırmızıda.
yazın çok sıcaklarda proraso Ökalüptüs&Mentol normal havada cella organik mavi mühle iğde Azur&Lime tavsiye ederim

Komşum, iyi ki bunu dediniz yoksa ben elimdekileri bırakıp wood&spice ile de kıyaslardım. Big Grin Mentolün geri kalan esans profiline uymadığına dair görüşünüz de çok kıymetli, zaten aralarında aykırılık taşımıyorlar ola ki tek bir ürün olarak piyasaya çıkmış olsaydılar diye demek istemiştim. Kokuları birbirine uyan ürünler.

Koku tarifleme meselesi de oldukça yabancı bir konu benim için. Geçen gün İmpa Ticaret'ten Mehmet Bey'e sandal ağacı kokusunu tarif edemeyince fark ettim. Benzettiğim şeyle bahsedilenin hiç alakası yok. Smile
sandallarda kendi aralarında farklı kokuyor ben mühle ve proraso sandalı kullandım.
Koku etkisi prorasoda daha fazla mühleye oranla. Ama prorasonun balsamı yok toniği var
Shea yağından dolayı ben 1 tık daha çok sevdim prorasoyu.
Ama çevremde cildi hassas/problemli olanlar mühle ve cella organik ile daha iyi anlaşıyor içerikler organik yada organiğe yakın diye

(18/04/2021, Saat: 13:37)sertac42 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sandallarda kendi aralarında farklı kokuyor ben mühle ve proraso sandalı kullandım.
Koku etkisi prorasoda daha fazla mühleye oranla.
Ama prorasonun balsamı yok toniği var
Shea yağından dolayı ben 1 tık daha çok sevdim prorasoyu.
Ama çevremde cildi hassas/problemli olanlar mühle ve cella organik ile daha iyi anlaşıyor içerikler organik yada organiğe yakın diye

Komşum, acaba Proraso'nun krem sabunu olduğu için kokusu birden daha güçlü ve yoğun geliyor olabilir mi? Bana da Tabac'tan daha yoğunmuş gibi geliyor Proraso'nun kokusu ama ikisi beraber tek bir kokuyu aklımda canlandırıyorlar ki, ikisiyle de en ufak bir alakası yok: "kolalı şeker".
tabacın kokusu benzersiz tek rakibi kendisi
sandallarda 2 ürün tecrübem oldu tercihim proraso krem mühle balsam proraso tonik

ben krem/sabun balsam tonic/parfüm/kolonya takım kullanmayı sevdiğim için
proraso yeni seriyi çok sevdim

@"mtcn77" Müsabaka dan kastınız kokudan bağımsız olarak performanssa şayet ; öyle bir müsabaka yapsak o müsabakayı bana göre Tabac her türlü alır ama siz koku profilleri birbirine çok benziyor diyorsanız ; bence acilen bir test yaptırın. Allah muhafaza covid olma ihtimaliniz olabilir. ( şaka yapmıyorum )
(18/04/2021, Saat: 21:33)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"mtcn77" Müsabaka dan kastınız kokudan bağımsız olarak performanssa şayet ; öyle bir müsabaka yapsak o müsabakayı bana göre Tabac her türlü alır ama siz koku profilleri birbirine çok benziyor diyorsanız ; bence acilen bir test yaptırın. Allah muhafaza covid olma ihtimaliniz olabilir. ( şaka yapmıyorum )

Birbirlerini itmiyorlar çekiyorlar komşum. Orada demek istediğim budur. Ayrıca ben aşılıyım korkmayın, hâlâ kahve kokusunu da alabiliyorum.

Kovid konusunda da danışabilirsiniz. Tavsiyem, hani şu fısfıs aşılar çıkıyor olacak - Astra Zeneca, J&J, Sputnik - ne yapın edin kesinlikle ve kesinlikle o aşıdan olmayın. Uzman tavsiyesi. Big Grin Olabiliyorsanız Biontech, olamıyorsanız Sinovac. Bu ikisi güvenli, kanınızı koyulaştırmıyor adenovirüs vektör aşıları gibi. Tabii, konumuz bu değil ama biraz makaraya da asla hayır demem. Tongue
Prorasonun yeni serilerini denemedim ,açıkçası markanın ürünlerini pekte kendime uygun bulmadığım denemeyi düşünmüyorum ama bir süredir tabac sabun ve kremlerini kullanıyorum.Tabac kokusu kremde ve sabunda fark ediyor.Krem versiyonunda koku çok daha yoğun ,kuvvetli bir tütün kolonyası ve amber karışımı şeklinde iken,stick versiyonunda amber ,misk kokusu daha önde.Kase refill olanda ise misk ve amber kokusu daha hafif ve stick versiyonundan daha yumuşak.
Ama kokusu hangi ürününde olursa olsun bariz yoğun ve sevenin çok seveceği ,sevmeyenin hiç sevemeyeceği değişik bir koku,Şahsen benim çok hoşuma gidiyor,bilhassa kışlık bir ürün olarak çok daha keyifli olacağını düşünüyorum.Biraz fazla yağlı bir ürün olduğu içinde durulaması zor lakin cildime prorasodan daha iyi geliyor sanırım yağ sayesinde Smile
Keyifli tıraşlar dilerim.
(19/04/2021, Saat: 19:13)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Prorasonun yeni serilerini denemedim ,açıkçası markanın ürünlerini pekte kendime uygun bulmadığım denemeyi düşünmüyorum ama bir süredir tabac sabun ve kremlerini kullanıyorum.Tabac kokusu kremde ve sabunda fark ediyor.Krem versiyonunda koku çok daha yoğun ,kuvvetli bir tütün kolonyası ve amber karışımı şeklinde iken,stick versiyonunda amber ,misk kokusu daha önde.Kase refill olanda ise misk ve amber kokusu daha hafif ve stick versiyonundan daha yumuşak.
Ama kokusu  hangi ürününde olursa olsun bariz yoğun ve sevenin çok seveceği ,sevmeyenin hiç sevemeyeceği değişik bir koku,Şahsen benim çok hoşuma gidiyor,bilhassa kışlık bir ürün olarak çok daha keyifli olacağını düşünüyorum.Biraz fazla yağlı bir ürün olduğu içinde durulaması zor lakin cildime prorasodan daha iyi geliyor sanırım yağ sayesinde Smile
Keyifli tıraşlar dilerim.
Ben de keyifli traşlar dilerim komşum.

Bugün ilk defa denedim. Ayıptır söylemesi jelatininden açmadan Proraso gibi sadece meyve ve amber kokuları veriyordu. Kılıfından çıkarınca yoğun tütün kokusunu da vermeye başladı ama diger esansların yanında varla yok arasında, çok dengeli hissediliyor. Sabunu da bence bir tık daha başarılı ama Proraso ile yeterince sabredip bir kez daha 3 gün arayla denedikten sonra kararını vereceğim. Bana Tabac daha doğal kokuyormuş gibi geldi, Proraso'nun güçlü bir parfüm kokusu var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,924 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,599 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Proraso Tıraş Sabunu - Eucalyptus & Menthol papazerigi 131 167,310 13/03/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: Hexciter
  Tabac Orijinal Tıraş Sabunu (Stick) msakalli 28 26,003 23/02/2021, Saat: 00:55
Son Yorum: Abin Sur Ertu
  Proraso Tıraş Sabunu -Aloe vera ve yeşil çaylı ulysse6 26 23,746 16/10/2020, Saat: 00:28
Son Yorum: klasik63
  Proraso sabun / yavru böcek / yardım mustbe 35 11,587 08/06/2020, Saat: 00:09
Son Yorum: mustbe
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 20,016 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  Proraso Köpük Çeşitleri krub 3 3,459 08/09/2018, Saat: 02:22
Son Yorum: kadir.tbk
  Mike's Natural Lime merg 7 8,106 07/08/2017, Saat: 12:07
Son Yorum: onurcakmak
  Taylor of Old Bond Street Lime Shaving Soap Chinaski 16 17,725 15/05/2015, Saat: 14:44
Son Yorum: Bruce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: