Her gün tıraş olarak sert sakallı birine tavsiye.
Kozmetik ürünleri yurtdışından getirtmek sorunlu, gümrükte takılıyor. O nedenle tıraş aletini yurtdışı sitelerden alıp sabun, krem vs ürünlerde yurtiçine yönelmek daha sorunsuz oluyor.
Geçen Cuma saat 13:00 te shaving.ie sitesinden 43 Euro+10 Euro kargo ile Progress sipariş etmiştim, saat 14:30 da kargo takip numarasını verdiler, Cumartesi İrlanda'dan çıkış yaptı, şu an İstanbul UKİM'de torbaya eklendi. Yani servisleri bayağı hızlı ve uygun fiyata denilebilir. Düşünüyorsanız zaten çok fazla sitede de kalmamış, ooppss üstadın dediği gibi sabun vs. Türkiye den makinayı ise yurt dışından düşünmeniz mantıklı.
Selamlar.

Sent from my iPad using Tapatalk
Dediğiniz doğru uyarıları için teşekkürler.

İmpa Ticarette 240 tl olan progress karabulut'ta 195 tl imiş. oraya gidip jilet vs de alınca nakite indirim isteyeceğim. biraz indirim yaparlarsa alacağım. Olmadı yurtdışından sipariş veririm.

Başka malzemeler için de yurtdışından sipariş verdiğim için senede 5 paket olan limitimi geçmek istemiyorum.

krem köpük vs için impa ticaretten başka bir yer bilmiyorum. bakalım oraları gezip Personna 5’li 8 tl karabulut ticarette.
MUSGO REAL LIME BASIL SHAVING CREAM 100ML TL35.00
CELLA SHAVING SOAP 150ML TL30.00
SIMPSONS SPECIAL S1 PURE 75 TL
Feather 5’li 5 tl
Tıraş seti 50-80 TL
almayı düşünüyorum.

İlk başta bana bayağı bir patlayacakmış gibi geliyor hadi hayırlısı Smile

[/align]
(25/09/2014, Saat: 16:41)tsubasa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dediğiniz doğru uyarıları için teşekkürler.

İmpa Ticarette 240 tl olan progress *****'ta 195 tl imiş. oraya gidip jilet vs de alınca nakite indirim isteyeceğim. biraz indirim yaparlarsa alacağım. Olmadı yurtdışından sipariş veririm.

Başka malzemeler için de yurtdışından sipariş verdiğim için senede 5 paket olan limitimi geçmek istemiyorum.

krem köpük vs için impa ticaretten başka bir yer bilmiyorum. bakalım oraları gezip Personna 5’li 8 tl ***** ticarette.
MUSGO REAL LIME BASIL SHAVING CREAM 100ML TL35.00
CELLA SHAVING SOAP 150ML TL30.00
SIMPSONS SPECIAL S1 PURE 75 TL
Feather 5’li 5 tl
Tıraş seti 50-80 TL
almayı düşünüyorum.

İlk başta bana bayağı bir patlayacakmış gibi geliyor hadi hayırlısı Smile

[/align]
Eğer çok harcamak istemiyorsanız, ilk defa geleneksel tıraşa adım atacaksanız bu kadar harcamanıza gerek yok diye düşünüyorum. Jiletler Sample pack olarak makine ile birlikte alınabilir bu şekilde farklı jiletler denemiş olursunuz. Fırça olarak illa porsuk olmasına gerek yok başlarda iyi bir domuz fırça ile başlayıp sonrada bütçeye uygun en iyi porsuk seçilebilir. Krem ve ya sabun kişisel zevk elbette ama Arko sabun ve kremleri ve Nivea kremleri öneririm. Tıraş seti 50-80 TL dediğiniz nedir tam anlayamadım?
Yanlış anlamayın zevkinize mani olmak için değil ilk etapta çok harcamak zorunda değilsiniz diye yazdım.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@tsubasa

Komşum her türlü kremi, sabunu, losyonu zamanla denersiniz fakat alet ve fırça bir tane almak istiyorum demişsiniz. Simpsons kesinlikle Köklü ve kaliteli bir marka fakat simpson Pure bir fırça almak yerine o paralara Tipsoft fırça alabiliyorsunuz veya en güzelinden 1 domuz fırça alabilirsiniz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

tipsoft'u gidip alabileceğim bir yer yok sanırım. Forumdan birisiyle irtibata geçmem lazım galiba?

onun için çok uğraşmak istemedim. Belki de domuz kılı ile başlayıp sonra porsuğa geçilebilir. Hoş şimdi baktım rossman'da porsuk kılı fırça var. Fiyatı makulse onu da deneyebilirim belki de...

Jiletleri zaten 5'li 10'lu alacağım şimdi pek para vermeyeceğim.

Set dediğim ise kap, fırça ve makinayı asmak için...
(25/09/2014, Saat: 17:23)tsubasa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tipsoft'u gidip alabileceğim bir yer yok sanırım. Forumdan birisiyle irtibata geçmem lazım galiba?

onun için çok uğraşmak istemedim. Belki de domuz kılı ile başlayıp sonra porsuğa geçilebilir. Hoş şimdi baktım rossman'da porsuk kılı fırça var. Fiyatı makulse onu da deneyebilirim belki de...

Jiletleri zaten 5'li 10'lu alacağım şimdi pek para vermeyeceğim.

Set dediğim ise kap, fırça ve makinayı asmak için...

Tipsoft için Onur98 e özel mesaj atıyorsunuz hemen adresinize geliyor. Rossman ile ilgili yorumlar sitede mevcut ordan bir bakın sonradan pişman olmayın. Omega fırça kolay bulunuyor İmpaTicaret nickli üyemize mesaj atarak veya malum kb tic den alabilirsiniz plastik standıyla birlikte. Size önerim tıraş setine para vermeyin şu aşamada, ben büyük bir kupa almıştım DE aleti kenarına asabiliyordum. Bu sayede oraya vereceğiniz 50-80 TL yi cebinizde tutar ve ya başka krem sabun vs ürünler alarak başlangıç setinizi gelistirebilirsiniz.
prograss hem KB'de hem de impa'da yoktu. KB'de bana az kalsın 37c veriyorlardı, ayar mekanizmasından uyandım. Progress'i nasıl 37c anladı onu anlayamadım ama...

neyse, domuz kılı fırça, feather jilet( bir de personna aldım) geçici olarak mingshi razor ve musgo tıraş kremi aldım.

İlk sefer tam bir facia idi. Çok tahriş etti her yeri kanattım vs...

yüzü çok daha uzun süre ve iyi hazırlamak lazım yoksa tahriş kaçınılmaz. Acele ve önemsemeden de tıraş olma imkanı da yok. Sıcak suyla uzun uzun hazırlamak lazım.
Çok iyi hazırlasanız da ming shi midir nedir o malum razor pek yakın bir tıraş sağlamiyor maalesef. Önce kılların çıktığı yönde ilk perde sonra da 2. parde de 90 derece alıyorum. Ama garip şekilde yakın tıraş mümkün değil. Üstelik fecaat şekilde tahriş var.
duş alıp, musgo ile, normal tıraş köpüğü ile vs vs farklı kombinasyonlar yaptım ama tahriş mutlaka ama mutlaka var. Üstelik yakın tıraş da yok. Bu çok ilginç geldi bana... açıyı değiştirdikte farkı da anlıyorum ama istediğim kadar farklı kombinasyonlar deneyeyim tahriş hep var yakın tıraş da yoktu.

Acaba ilk perdeden sonra kılların çıktığı yönün tam tersinde mi alsam diye düşünüyorum. iki perdede yakın tıraş elde ederim ama tahriş kısmını henüz çözemedim.
inşallah progress vs daha iyidir yoksa benim geleneksel tıraş maceram sona erecek gibi duruyor.
Bir de persona'yı denemek lazım belki bilemiyorum...
@tsubasa

Komşum ne zamandır geleneksel tıraş oluyorsunuz bilmiyorum fakat eğer üyelik tarihinizden itibaren ise daha 5 gün olmuş. Her yeni deneyimde olduğu gibi bu olayda da cildin ve sakalın alışma süresi var. Bu alışma süresi boyunca yeni kullanıcılara 1 en fazla 2 perde sadece WTG kullanarak sinek kaydı değil ama kabul edilebilir bir tıraşı hedeflemelerini tavsiye ediyoruz. Tabii cildiniz sağlamdır, ne yapsanız kaldırıyordur o zaman alışma süresine ihtiyacınız yoktur. Özellikle bu alışma süresinin bir başka amacı, kartuşlu aletlerin körelttiği el hassasiyetini geri kazandırmak yoksa kendinize ne kadar telkin ederseniz edin tıraş olurken mutlaka aleti bastıracaksınız ve bu da tahrişe sebep olacak.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Merhaba MingShi çok 'uysal'/mild bir DE olarak bilinir o yüzden çok yakın tıraş elde edemeyebilirsiniz en başta. Tahriş sebebi ise yakın tıraş sağlamak için fazla baskı uyguluyor olabilirsiniz hatta muhtemelen bu sebeple tahriş yaşıyorsunuz. Kanama ise yanlış açı ve baskı ile birlikte keskin jiletlerde çok rastlanır. Siz mümkünse bir Rimei edinin ve daha az keskin bir jilet ile ,mesela Astra mavi olabilir, deneyin. Köpük kıvamına dikkat edin. Zaten demişsiniz hazırlık çok önemli diye.
Keyifli tıraşlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba Tıraş Severler! yucelyilmaz 9 2,694 30/04/2022, Saat: 20:16
Son Yorum: muhendisbey
Photo ONDÜLA Tıraş Makinesi Mutlu68 4 2,249 04/01/2022, Saat: 13:38
Son Yorum: habaz
  Merhaba Tıraş Dostları(Tiyatrocu) Tiyatrocu 5 2,470 19/04/2021, Saat: 14:05
Son Yorum: Tiyatrocu
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,569 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Tanışma tavsiye !! Ramo26 22 8,026 20/08/2020, Saat: 01:17
Son Yorum: korgunv
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,576 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,623 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,395 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 18,281 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  ADAM GİBİ TIRAŞ OLANLARA SELAM OLSUN Karslı 28 7,605 25/04/2019, Saat: 10:22