DE Alet Seçimi Genel
İyi akşamlar komşularım bu konuyu da baya işgal ettim kusura bakmayın ama bir sorum daha olacaktı Gillette old type açık taraklı modelde mild deniliyor 41c yaqi mellon ve old type open comb tıraş aletlerini kıyaslayabilecek bir komşumuz var mı acaba.
(12/09/2020, Saat: 22:32)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar komşularım bu konuyu da baya işgal ettim kusura bakmayın ama bir sorum daha olacaktı Gillette old type açık taraklı modelde mild deniliyor 41c yaqi mellon ve old type open comb tıraş aletlerini kıyaslayabilecek bir komşumuz var mı acaba.

Komşum yaqi dlc ( üst kapak taraklı) ile bir defa tıraş oldum, old type çok severek kullandım geçmişte. İkisi de R41 ayarında ilk perdede işi bitiren makineler ama R41 kadar hirpalamiyor yüzü. Old type mild bir alet değil New serileri mild diye biliyorum ben. Yanlışım varsa üstadlar düzeltirler inşallah
Teşekkürler komşum yüzü hassas olup aşırı mild sevenlere açık tarak olarak en uygun 41c var sanki yaqinin mellon hariç bir açık taraklı modeli daha var kafa kısmı 41c gibi olan onun mellondan farkı var mıdır bilemiyorum.
İçlerinden sadece old type ı kullandım. Old type kesinlikle ama kesinlikle mild bir alet değil. Günlik tıraşta cildi yorar.

41C mild.

Yaqi mellon orta agresif.

New long/short comblar da kesinlikle mild değil. Güzel tıraşı vardır ama günlğk tıraşa gitmez.
(12/09/2020, Saat: 23:26)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum yüzü hassas olup aşırı mild sevenlere açık tarak olarak en uygun 41c var sanki yaqinin mellon hariç bir açık taraklı modeli daha var kafa kısmı 41c gibi olan onun mellondan farkı var mıdır bilemiyorum.

Komşum bulması zor ama forumda @KAYHAN abiye bir ulaşın. Olmadı alinik ilanı açın Smile tarif ettiğiniz makine gillette New long open comb . Araştırmanızi öneririm
Komşum Ayhan abi sağolsun çok yardımcı oldu onun sayesinde çok vintage alet denedim beni de biliyor yüzüm vintagelerden slim black beauty gibi aletlerin 2 numaralarını filan anca götürüyor herkesin çok mild dediği techlerle bile anlaşamadım Smile
(12/09/2020, Saat: 23:46)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Ayhan abi sağolsun çok yardımcı oldu onun sayesinde çok vintage alet denedim  beni de biliyor yüzüm vintagelerden slim black beauty gibi aletlerin 2 numaralarını filan anca götürüyor herkesin çok mild dediği techlerle bile anlaşamadım Smile

Elimden 4 5 tane slim geçti huyunu suyunu iyi bilirim. 4. Ayardan aşağısı keyif vermiyor bana. Tech de saplara göre çeşitler var bal End ile fat handled tech arasında bariz fark vardı bana göre. Süper speedlerin de renklere göre agresiflik seviyesi vardı. Çok mild isteğiniz bu şekilde karşılanabilir.
New Long Comb kesinlikle mild bir alet değil. Agresif alet sevmeme rağmen anlaşamadığım aletlerden biridir. Forumda bir ara popüler oldu ama günlük tıraş için ya da mild alet sevenler için kesinlikle uygun bir alet değil.
Teşekkürler komşularım önerilerinizi dikkate alacağım.
Sayın komşular yeni kullanmya başladığım 34c makinenin tıraşını çok beğenmeme rağmen boynumun yan bölgelerinde kızarıklık yaptı.Bu kızarıklığı ve küçük kan tanesini birikmelerini 20 yıldır genellikle yaşıyorum ve son iki yıldır elektrikli makine ile inceltiyordum.Sakallarım orta yumuşaklıkta ve haftada iki veya 3 kez tıraş olacağım.Elimi sertçe bir yere vursam elimde kanar o kadar hassas cildim var.37 c slant alsam faydalı olur mu?Ya da taraklı bir merkür modeli ile haftada bir tıraşa mı dönmeliyim.Beyaz proraso kullanıyorum başka bir kozmetik tavsiyeniz olur mu?

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,844 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,234 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,072 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: