DE Alet Seçimi Genel
(20/11/2019, Saat: 10:53)newbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdiki makinem mild aslında biraz daha farklı karakterde agreseif veya ayarlı bir alet merak etmiyor değilim. Şimdilik arada sadece yanak bölgesinde Sedef ustra ile denemeler yapıyorum

Ayarlı aletlerin karşılaştırmalı yorumları mevcut forumda, ikinci el ilanlarda da 2-3 ilan var sanırım su anda. Agresif alet arayışında iseniz ekonomik ve işlevsel olarak Fatip’i önerebilirim.
(20/11/2019, Saat: 10:58)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayarlı aletlerin karşılaştırmalı yorumları mevcut forumda, ikinci el ilanlarda da 2-3 ilan var sanırım su anda. Agresif alet arayışında iseniz ekonomik ve işlevsel olarak Fatip’i önerebilirim.

Teşekkürler komşum
Gargamel kötü biri olsaydı şirinleri göremezdi...
Sevgili Komşularım;

Bu forumdaki ilk mesajım. Birkaç gündür forumun çeşitli sayfalarında zaman geçirdim. Birçok konuda bilgi edindim ve faydalandım. Bilgisini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.

Geleneksel tıraşa 3 bıçaklıdan geçtim ve yaklaşık 2 ay oldu. Haftada bir defa tıraş olduğum için tıkanma sorunu nedeniyle yakındaki birmilyoncu diye tabir edilen bir yerden perma sharp jilet ve yuma aldım. Köpük ile kullanıyorum ve fırça-sabuna geçmeyi planlıyorum.

Yuma ile tıraştan sonra çok rahatladım. Daha güzel bir alete geçmek istiyorum. DE89 mu yoksa baili 176 mı diye ikilemde kaldım. Maddi yönden sıkıntı yok. Amacım konforlu tıraş olmak. Sinekkaydı tıraşa gerek yok. Forum kültürüne pek hakim değilim. Yanlış bir yerde veya şekilde yorum yazdıysam kusura bakmayın. Uyarırsanız silebilirim. Herkese teşekkürler.
(05/01/2020, Saat: 23:52)Dentraş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Komşularım;

Bu forumdaki ilk mesajım. Birkaç gündür forumun çeşitli sayfalarında zaman geçirdim. Birçok konuda bilgi edindim ve faydalandım. Bilgisini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.

Geleneksel tıraşa 3 bıçaklıdan geçtim ve yaklaşık 2 ay oldu. Haftada bir defa tıraş olduğum için tıkanma sorunu nedeniyle yakındaki birmilyoncu diye tabir edilen bir yerden perma sharp jilet ve yuma aldım. Köpük ile kullanıyorum ve fırça-sabuna geçmeyi planlıyorum.

Yuma ile tıraştan sonra çok rahatladım. Daha güzel bir alete geçmek istiyorum. DE89 mu yoksa baili 176 mı diye ikilemde kaldım. Maddi yönden sıkıntı yok. Amacım konforlu tıraş olmak. Sinekkaydı tıraşa gerek yok. Forum kültürüne pek hakim değilim. Yanlış bir yerde veya şekilde yorum yazdıysam kusura bakmayın. Uyarırsanız silebilirim. Herkese teşekkürler.

Foruma hoş geldiniz öncelikle. Haftada bir kez tıraş oluyorsaniz daha agresif aletleri önerebilirim. Baili aleti kullanmadım ama o da bildiğim kadarıyla mild. Forumu dolasın aradığınızı bulacaksınız.
(05/01/2020, Saat: 23:52)Dentraş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Komşularım;

Hoşgeldiniz aynı metni tanışma başlığı açarak yazarsanız hem tanışmış oluruz hem de fikirler daha kolay iletilir. Burada biraz zor . Bununla birlikte bütçe sorununuz yoksa Merkür progress alın derim.
Çok teşekkür ederim. Forumda araştırmalara devam ediyorum.
Benim uzmanlik alanim degil ama yinede fikir beyan etmekte sakinca yok. Forum ve diger bircok mecrada baslangic icin herkes uzerine basa basa DE89 demis. Incelemeleri okudugumda/izledigimde alipta pisman olan hic gormedim. Bu yonuyle benim oyum DE89'dan yana.

mustbe arkadasimiz Merkur Progress demis bu alet ayarlanabilir bir alet oldugu icin orta ve uzun vadeli bir yatirim olarak gorebilirsiniz Smile

Not : Kendim Muhle 103 hem acik hem kapali tarakli baslik + Maggard Razors V3 agresif baslik + Maggard Razors Slant basliktan olusan bir setim var Smile
Hepinize merhabalar. Yaklaşık 10 gündür geleneksel tıraşa başladım aşırı keyifli fakat edindiğim 2 aletten pek memnun değilim. Yeni Yuma ve wilkinson. Memurum ortalama 2 günde 1 tıraş oluyorum.100 tl ye kadar önerebileceğiniz alet var mıdır?
Hoşgeldiniz.  

Sabun.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=11966

Ömürlük de89.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=11953
(29/02/2020, Saat: 22:31)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.  

Sabun.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=11966

Ömürlük de89.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=11953

Hoşbulduk. Teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 63,697 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 54,759 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,050 15/05/2020, Saat: 01:44