Martin Amca Keçi Sütlü Yeni Üretim
Merhaba Arkadaşlar,

Bileğimdeki karpal tünel sendromu nedeni ile epey uzun süredir sabun yapmıyordum ama aylardır özellikle keçi sütlü sabun talebi alıyorum. Satış yapan internet sitesine de bu konuda epey talep geliyorumuş ve hem bireysel hem de kurumsal bu talepler karşısnda az miktarda da olsa Keçi Sütlü Lanolinli Kakao yağlı klasik sabunumdan 7 adet üretip kılasik tıraş sitesinde satışa sundum. (Yakında görebilirsiniz)

Keçi sütlü sabun isteyenler öncelikle bu sabunun içeriğindeki cilt bakımı malzemelerinin yoğunluğu nedeniyle tek fırça darbesiyle köpüklenip yüze sürülemeyeceğini, bir kupa ya da tasa baslıarak bol sıcak su ile köpürtülmesi ve kremsi bir hal alıncaya kadar sabun yüklemesi yapılması gerektiğini bilsinler ve ona göre talep etsinler. Özellikle tıraş kreminden başka tecrübesi olmayan arkadaşlardan sabununuzu köpürtemedim şikayeti geliyor. Tekrar ediyorum köpürtmek için lütfen tavsiyeleri okıyunuz ve bu size zor geliyorsa da sabunu almayınız. Ancak sabunu yoğurt kıvamında köprütüp kullandığınızda nemlediricilik ve koruyuculuğunun (yastıklama etkisi) en üst düzeyde olacağını göreceksiniz.

Sabunla ilgili diğer bilgiler şöyle

Martin Amca Ev Yapımı Tıraş Sabunları

Çeşit : Keçi Sütlü Kakaolu Lanolinli (KEÇOLİN)

Martin Amca sabunları soğuk proses yöntemi ile tamamen el yapımı olarak üretilmiş olup, içeriğinde hiçbir zararlı kimyasal koruyucu ya da deterjan bulunmaz. Soğuk prosesin doğası gereği içinde bol miktarda gliserin barındırır.

Sabunlarımızda;

Sodium Laureth Sulfat, SLS (deterjan),

parabenler (kansorejen koruyucu)

aleminyum bileşikleri (Alzheimer hastalığına neden olabilir)

ve domuz yağı bulunmaz.

Martin Amca sabun yapımında, sabun yapımı için gerekli Sodyum hidroksit (NaOH) ve potasyum hidroksit (KOH) maddeleri çok kaliteli yağlar ve esanslar ile bilimsel formüller izlenerek tepkimeye sokulur. Keçi sütlü sabunda proses saf su yerine keçi sütü ile gerçekleşir ve sabunun içeriğinde şu maddeler vardır.

keçi sütü

kakao yağı

zeytinyağı,

dana iç yağı (helal kesim)

acıbadem yağı

lanolin

gliserin
hindistan cevizi yağı

hint yağı

lavanta esansı

lavanta yaprağı

Martin Amca Keçi Sütlü Sabun için köpürtme tavsiyesi

Sabununuz birinci kalite yağlardan keçi sütü ile hazırlanmıştır ve bu nedenle keçi sütünün yanı sıra gerek kakounun gerekse de lanolin ve acıbadem yağının besleyici onarıcı bakım etkisine sahiptir. . Bu sabun tamamen doğal yağlardan soğuk prosesle üretildiğinden içinde sabunlaşmamış %5 civarında yağ ve saf gliserin ihtiva eder. Bu nedenle ticari sabunlardaki gibi kısa sürede bol köpürme beklenmemelidir. Sabununuzu tercihen orta boy bir kupanın içine basınız ve kupanın yarısının boş olduğuna dikkat ediniz. Köpürtmeyi bol sıcak su ile kupa içinde yapıp sabunun yoğurt kıvamına gelip kremsi bir hal aldığını gördüğünüzde sabun tıraşa hazır hale gelmiş demektir. Bu işlem ancak bir kaç dakikanızı alacaktır. Son aşamada fırça ters çevrildiğinde köpükte oynama ve akma olmamalıdır. Sabun kuru ve nemsiz bir ortamda saklanmalı ve tercihen bir kaç ay bekledikten sonra kullanılmalıdır.

Not: Ürün ağırlığı 100-120 gr arasında değişmektedir.

Pet ambalajda satışa sunulmaktadır.

Keyifli tıraşlar
Üstadım geçmiş olsun, sabun fotoğraflarını forumda paylaşırsanız merakımız gidermiş oluruz, emeğinize sağlık.
resim için link

https://www.klasiktiras.com/Tiras-Sabunl...C4%B1-html.
link bloke oluyor siz en iyisi mi klasik tıraş sitesini ziyaret edin orada resmi de var. Buraya da yüklemeye çalışacağım
Sabunların yedisi de bir kaç saat içinde tükendi ilginize teşekkür ediyor iyi tıraşlar diliyorum.

Martin Amcanız
(07/11/2014, Saat: 21:47)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabunların yedisi de bir kaç saat içinde tükendi

Ama ama Confused....
Haydi hayırlı tıraşlar...
Bu sefer yakaladım martin üstat. Sizin mesajı okuduktan sonra başında bekleyip gelir gelmez sipariş ettim.
geçmiş olsun martin amca.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Geçmiş olsun üstat. Ben yine yakalayamadım.. Sağlığınıza kavuşunca üretilecek yeni partiden alırım artık. Tekrar çok geçmiş olsun
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Geçmiş olsun sevgili Martin üstat.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Martin komşum geçmiş olsun.

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni tıraş dolabım Ömerbey 26 13,448 13/11/2017, Saat: 02:14
Son Yorum: Samet
  MARTIN AMCA EV YAPIMI TARÇINLI ZENCEFİLLİ TIRAŞ SABUNU martin 57 35,982 07/06/2017, Saat: 06:59
Son Yorum: Tahir
  MARTİN AMCA SAF BİTKİSEL TIRAŞ SABUNU martin 38 29,390 04/07/2016, Saat: 22:49
Son Yorum: mancho
Wink Porselen yeni scutte ulaş2626 13 15,468 11/10/2015, Saat: 18:07
Son Yorum: ulaş2626
  Martin Amca Sosyal Sorumluluk Projesi martin 59 72,479 22/09/2015, Saat: 11:47
Son Yorum: totto
  Martin Amca Tütün (namı diğer yerli tabac) martin 29 34,404 28/06/2015, Saat: 20:37
Son Yorum: theunnamed
  yeni scuttle error... 30 27,477 21/01/2015, Saat: 19:29
Son Yorum: tipsol
  YENİ SAP ÖNERİSİ.? HorizoN 8 9,066 08/09/2014, Saat: 03:40
Son Yorum: BigHillMe
  Paslamaz Çelik Handle - Özel Üretim BigHillMe 85 98,052 09/08/2014, Saat: 16:48
Son Yorum: aslan180
  By HorizoN YENİ USTURA SAPI YAPIMI HorizoN 2 6,923 29/06/2014, Saat: 03:39
Son Yorum: HorizoN

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: