Muğladan selamlar
23 yaşında,babamın tabiriyle eşek kadar adam olmama rağmen daha sakalımı adam akıllı kesmeyi öğrenemedim abiler Smile Forumu ekşisözlük te gördüm öyle girip üye oldum.Gerçekten samimi bir ortam kurmuşsunuz ve faydalı bilgiler içeren bir forumunuz var.Forumları okurken Yaprak Jilet markaları,Usturalar,Traş makinelerine sıkça rast geldim.Şu ana kadar bi çoğunu bilmiyordum öğrenmiş oldum.2 haftalık sakalım var.Traş sonrası sivilcelerden çekindiğim için kesmiyorum şu sıra.Kıvırcık bir şekilde büyüyorlar işte.Yakın zamanda kesmeden önce bir kez daha göz atmam gerekecek foruma.Hepinize selamlarWink
Hoş geldiniz Smile[/align]
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
hoşgeldiniz

Ne kadar uzun aralıklarla tıraş olursanız o kadar sorun yaşamanız olası.
Her gün yada gün aşırı tıraş burada okuduklarınızdan sonra işkence olmayacak.

Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
hoşgeldiniz...
Hoş geldiniz forumu ve tıraş keyfim isimli blogu iyi okumanızı öneririm. İyi tıraşlar dostum.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

hoşgeldiniz ....

keyifli tıraşlar dilerim.

iki yüz ...
Hoşgeldiniz Smile
Forumumuza hoşgeldiniz. Umdugunuzdan fazlasini bulmanız dileğiyle.

Eksisozlukte hakkımızda ne deniyor?
psycho telefondan bakıyorsun herhalde kolaylık olsun diye kopyalıyorum buraya , güzel bir yazı olmuş bu arada Big Grin

----------------------

ıslak tıraş olmaktan zevk alan kitleleri bir araya getiren über forum sitesi.

http://www.geltir.com/

her şey migrosta öylesine dolanırken benzerini babamın da kullandığı, pek de ilginç bir tarafı olmayan sakal fırçasını görmemle başladı.

pek kullananı kalmamış nesnelere, ıssız adamdan nostalji takıntısından bagımsız meyyalim olduğundan alayım ben bunu dedim. sırf ilginçlik olsun diye alınabilecek kadar da makul bir fiyatı vardı üstelik. aldım fırçayı tam ödeme yapmak için ilerliyorum nerden aklıma geldiyse, ulan kesin bunun da iyisi kötüsü vardır bi ekşiye bak sen yine de, dedim. bakınca da plastik olanların ne kadar rerörö olduğunu fark edip fırçayı usulca yerine koydum. bunun iyisi porsuk kılından olurmuş meğer. işler git gide daha da heyecanlı bir hal almaya başlamıştı. porsuk kılından bir sakal fırçasına sahip olmak düşüncesi beni heyecanlandırmaya yetmişti.

hemen sözlüğe baktım, aramaya inandım, ama aldığım malumat heyecanımı bastırmaya yetecek muhteviyata sahip değildi. belki birileri iki satır karalamıştır diye öylesine google'ladım porsuk kılı sakal fırçası diye. derken olaylar gelişmeye başladı.

bir foruma girdim ki ne gireyim. sakal tıraşı işine gönül vermiş, bunu kendine bir zevk edinmiş ne kadar janti abimiz varsa hepsi toplanmış. en iyi yaprak jilet hangi marka tavsiye eden mi dersin, sakal fırçasının hası porsuğun neresinden elde edilir tartışan mı dersin. ne ararsan var. testesteron kokusu havaya çıkıyor desem yeridir. avatarlarda arko tıraş sabunu adamları, karanlıkta parlasa dilini yutacağın cinsten usturalar kol geziyor. ortamda kadın yok. ortam samimi, ortam içten. ulan nasıl bir yere düştüm deyip forumda gezmeye başladım. gezmeye başladım diyorum ama hafiften bir tırsma da var hani. mavi istiridye barı gibi ortam. metrekareye düşen ağır abi sayısı korkutucu seviyede.

gelelim içeriğe. ıslak tıraş müdavimlerine ve benim gibi yeni başlayanlara yararlı olabilecek her türlü bilgi var. tabi çoğu nadir bulunan geleneksel ürünler. ekşi sözlük için nutella ne anlama geliyorsa arko'nun silindir şeklindeki kırmızı tıraş sabunu ona tekabül ediyor bu sitede. yine çoğunu ilk defa gördüğüm yeni eski bir sürü tıraş malzemesi hakkında tafsilatlı bilgi bulmak mümkün.

forumun genel havası, seviyesi derseniz o da gayet iyi. forum siteleri faydalıdır ama birçoğunda amaçsız tartışmalar forumun varoluş mantığının önüne geçer. saatler, otomobiller, bilgi- teknolojileri.. daha birçok konuda onlarca forumu takip etmişliğim vardır. bir süre sonra bir bakarsın ki adam tutmuş, hadi direksiyon tutarken kol saatiniz nasıl duruyor caps verin, noktasına gelmiş. dolayısıyla sevimsizlik tavan yapar, bir daha malum foruma bakasın gelmez. ama burası başka.

bir kere tıraş işi şekil olsun diye sağda solda caps verir gibi gezecek bir ayrıcalık katmıyor adama. otomobil gibi, saat gibi, cep telefonu gibi bir şey değil. o nedenle forumun samimiyetinden şüphe duymuyor insan. ticari amaç yok gibi. adamlar tutmuş çin'den kiloyla porsuk kılı getirip marangoza sap yaptırmayı düşünüyor diyeyim de anlayın. samimiyet desen forumu iyi incelesem rahatlıkla öğrenebileceğim bir mevzuyu mesaj attım adamlar hiç bozmadan, terslemeden güzelinden cevaplar yazdılar. kapitalist dünyaya, beckham'a, 35 bıçaklı tıraş makinalarına inat olsun diye, okkalı bir tokat olsun diye bile üye olunur bu siteye.

diyeceğim o ki geleneksel işler güzeldir. siz de babanızın tıraş oluşundaki asaleti tıraş jellerinde, gubidik tıraş makinelerinde bulamıyorsanız kendinize porsuk kılı bir sakal fırçası edinin ve tıraş keyfinin tadını çıkarmaya başlayın.

(bkz: porsuk kılı tıraş fırçası)
(bkz: tıraş sabunu)
(bkz: ustura)

tıraş sonrasında arkadan yaklaşan bir hatunun yanağınıza öpücük kondurması hayaliyle yaşıyorsanız o başka. beş bıçakla rendeye devam!
(gaileli, 19.03.2012 17:33)
çok güzel bir yazı olmuş.... kim yazdıysa eline sağlık. diliyorum ki forumumuzun ortamı hiç bozulmaz ve sayımız ne kadar artarsa artsın inşallah hep birbirine nezaket göstermeyi, hatasını yüzüne vurmamayı ilke edinmiş yetişkinler forumu olarak kalırız. Smile
Saygılarımla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 802 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,282 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,454 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,146 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,264 22/05/2022, Saat: 11:11