Bir ustura almak...
(15/01/2015, Saat: 19:37)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda da belki bulabilirsiniz arkadaşlarda bir kaç tane olabilir. Pim için cam çivisi önerisi olmuştu. Pullar sağlamsa onları deneyebilirsiniz.

Boynuzu o şekilde işlemek zordur eğer işlenmiş halde elinizde yoksa. Boynuzu temizleyip içini boşaltmak daha sonra suda kaynatıp (çok felaket koktuğunu söylüyorlar) presleyip dümdüz hale getirmek zahmetli ve yorucu olabilir.

Ayrıca şu ağaçlar ilginizi çekebilir:

http://www.e-hirdavat.com/Egzotik-Agacla...els=8673-2

Üstad küçüklüğümde bir boynuz sapı kokladım, aman Allah'ım bu ne koku, tekrar boynuz görsem fersah fersah kaçarım öylesine yani Big Grin.

Sent from my iPad using Tapatalk
Ben tecrübe etmedim üstad ancak okuduklarımdan edindiğim bilgi de tecrübelerinizle aynı yönde.

Temizlenmişi öyle kokmuyor ama, artık dinleniyor mu havalanıyor mu nasılsa koku yok.

(16/01/2015, Saat: 14:00)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad küçüklüğümde bir boynuz sapı kokladım, aman Allah'ım bu ne koku, tekrar boynuz görsem fersah fersah kaçarım öylesine yani Big Grin.

www.BarbarosRazors.com

Mirkwood komşum, kırılan sapı atmadıysan, iki pimin arasındaki mesafeyi söylersen (hatta ince uçtaki pim (pivot pin) ile spacerin arka ucu arasındaki mesafe daha da iyi olur), elimde restorasyon yaptığım usturalardan sağlam çıkarttığım plastik saplardan uyan varsa göndereyim. Pimini de eklerim. Ücret falan istemem yeter ki senin vereceğin ölçülere uyan sağlam bir tane elimde bulunsun.
Bu usturayı hepimiz çok beğendik nazaramı geldi üzüldüm, umarım güzel bir restorasyonla tekrar kullanmaya başlarsınız usturayı.

e mail adresim tipsol@me.com
Komşum çok teşekkür ederim, eksik olmayın. Pm atıyorum.

(16/01/2015, Saat: 17:49)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mirkwood komşum, kırılan sapı atmadıysan, iki pimin arasındaki mesafeyi söylersen (hatta ince uçtaki pim (pivot pin) ile spacerin arka ucu arasındaki mesafe daha da iyi olur), elimde restorasyon yaptığım usturalardan sağlam çıkarttığım plastik saplardan uyan varsa göndereyim. Pimini de eklerim. Ücret falan istemem yeter ki senin vereceğin ölçülere uyan sağlam bir tane elimde bulunsun.
(16/01/2015, Saat: 22:20)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu usturayı hepimiz çok beğendik nazaramı geldi üzüldüm, umarım güzel bir restorasyonla tekrar kullanmaya başlarsınız usturayı.

Teşekkür ederim komşum. İyice inceleyince hem pinde eğrilmeler hemde sapın içinde hava boşlukları gibi küçük delikler olduğunu fark ettim. Pimi ben mi eğdim bilmiyorum ama sapın çok eski ve kusurlu olduğu belli.
Hepimiz aynı anda bi baksak deveyi düşürürüz gibiSmile
Inşallah zanshin komşumun dediği gibi değildir, üzülürüm vallahi Sad.

Nazar değil komşularım müsterih olunuz, yıllardır durduğu yerde eskimiş ve kimbilir kaç kişi ellemiş, bir şekilde malzemenin mukavemeti azalmış, kolonya da gözeneklerine nüfuz edip her nasılsa ufalanmasına yol açmış. Canımız sağolsun. Çeliği bile kırılsaydı bu usturayı aldığıma değerdi, çünkü, her gün, doğru bildiğim yanlışlarımı düzeltmeme ve traştan daha çok keyif almama yardım eden beyefendilerle taçlanmış bu forumla tanışmama neden oldu.
Gecmis olsun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 704 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,131 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,182 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,669 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,519 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,153 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,699 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,024 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,748 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,271 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: