bir sorum var.
s.a arkadaşlar sayfayı tesadüfen dolaşırken gördüm.forumlarda tıraş aletleri jiletlerle ilgili çok şey okudum.ben bir yıldır rimei traş aleti ve perma sharp ile traş olmaktayım.perma sharptan memnunum ama makina olarak baktığımda merkür mühle gibi çok çeşitli markalar gördüm.benim rimei 5 liraya almıştım.sorum şu ki 100-200l liralık traş aletleri ile 5 liralık alet arasında çok fark var mı .bu fiyat farkı neyden kaynaklanıyor.o kadar para verip aldığımda çok büyük fark hisseder miyim.ve siz rimei den sonra hangi makinayı tavsiye edersiniz.istanbulda impadan alabilme imkanım var.iyi akşamlar...
foruma hoşgeldiniz.
Makineler arasında performans açısından tabiki 20 kat performans farkı yok.
jilet tutuşu ,ağırlığı ,vs tabiki farklı
Ama bu herşeyden önce bu bir zevk işi olduğu için pahalı ürünlerin malzeme kalitesi,estetiği,dengesi çok farklı. Bir tane mühle makineyi elinize alıp incelerseniz demek istediğim anlaşılacaktır. Eğer fırsatınız varsa impa ticarete bir uğrayıp gözünüzle görmenizi tavsiye ederim.
Bu fiyat farkı fiyat/performans ile açıklanabilecek bir fark değil. Tıpkı 5 liralık rimei nin 1,5 liralık yuma dan 3 kat iyi olmadığı gibi.
Rimeiden sonra merkur 34c,edwin jagger DE89 ya da merkur progress düşünebilirsiniz.
Keyifli tıraşlar dilerim
(15/01/2015, Saat: 22:07)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: foruma hoşgeldiniz.
Makineler arasında performans açısından tabiki 20 kat performans farkı yok.
jilet tutuşu ,ağırlığı ,vs tabiki farklı
Ama bu herşeyden önce bu bir zevk işi olduğu için pahalı ürünlerin malzeme kalitesi,estetiği,dengesi çok farklı. Bir tane mühle makineyi rlinize alıp incelerseniz demek istediğim anlaşılacaktır. Eğer fırsatınız varsa impa ticarete bir uğrayıp gözünüzle görmenizi tavsiye ederim.
Bu fiyat farkı fiyat/performans ile açıklanabilecek bir fark değil. Tıpkı liralık rimei nin 1,5 liralık yuma dan 3 kat iyi olmadığı gibi.
Rimeiden sonra merkur 34c,edwin jagger DE89 ya da merkur progress düşünebilirsiniz.
Keyifli tıraşlar dilerim
Tşk ederim.En kısa zamanda bakmaya gidecem..
Elbette performans farkı var fakat bu komşularımın da dediği gibi para ile katlanan bir fark değil. Yine de EJ89 gibi bir aleti Rimei ile kıyaslayamazsınız. Elinize aldığınızdaki dengesi ve ağırlığı fiyatını hakediyor. Ayrıca bu aletler çok dayanıklı aletler. Sizin torununuz bile kullanır.
Şuan 150 TL ye satılan Progress gibi ayarlı aletler ise sabit aletlere göre çok değişik tıraş karakteristiği sunabildiği için ciddi bir fark oluşturuyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Hoşgeldiniz foruma, ben Rimei de Edwin Jagger DE89 da kullandım sizin sorduğunuz soruyu ben de sormuştum kendime hatta. Aradaki fark EJ/Muhle/Merkur tasarımları Rimei ye göre daha başarılı takdir edersiniz ki. Bu tasarım farklarından biri alt tablanın daha kalın olması ve üst kafanın daha kavisli olmasından ötürü efektif bir jilet tutuş sağlaması. Bu daha yakın bir tıraş sağlarken aynı zamanda daha konforlu tahrişsiz bir tıraş da sağlıyor. Bir diğer fark ağırlıkları daha fazla ve baskıyı daha rahat ayarlıyorsunuz bu da daha yakın bir tıraş sağlıyor. cihankeskin komşumun dediği de doğru, bu makineler kaplama olarak da görsel olarak da çok kaliteli ürünler olduğu için fiyatını hakediyorlar.

Bu söylediklerimden Rimei kötü anlamı çıkmasın ben Rimei aleti severek kullandım, herkesin mutlaka denemesi gereken bir DE bana göre. Ama EJ/Merkur/Muhle vs gibi firmaların giriş seviyesi ürünlerini de alsanız kaliteyi hissedersiniz.

Bu arada forumda Rimei ve DE89 detaylı karşılaştırması olan bir konu vardı geçen sene açılmıştı sanıyorum bir ara göz gezdirin derim.

Keyifli tıraşlar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(16/01/2015, Saat: 10:47)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz foruma, ben Rimei de Edwin Jagger DE89 da kullandım sizin sorduğunuz soruyu ben de sormuştum kendime hatta. Aradaki fark EJ/Muhle/Merkur tasarımları Rimei ye göre daha başarılı takdir edersiniz ki. Bu tasarım farklarından biri alt tablanın daha kalın olması ve üst kafanın daha kavisli olmasından ötürü efektif bir jilet tutuş sağlaması. Bu daha yakın bir tıraş sağlarken aynı zamanda daha konforlu tahrişsiz bir tıraş da sağlıyor. Bir diğer fark ağırlıkları daha fazla ve baskıyı daha rahat ayarlıyorsunuz bu da daha yakın bir tıraş sağlıyor. cihankeskin komşumun dediği de doğru, bu makineler kaplama olarak da görsel olarak da çok kaliteli ürünler olduğu için fiyatını hakediyorlar.

Bu söylediklerimden Rimei kötü anlamı çıkmasın ben Rimei aleti severek kullandım, herkesin mutlaka denemesi gereken bir DE bana göre. Ama EJ/Merkur/Muhle vs gibi firmaların giriş seviyesi ürünlerini de alsanız kaliteyi hissedersiniz.

Bu arada forumda Rimei ve DE89 detaylı karşılaştırması olan bir konu vardı geçen sene açılmıştı sanıyorum bir ara göz gezdirin derim.

Keyifli tıraşlar.

Sanırım şu başlığı diyorsunuz komşum: http://geltir.com/thread-4251.html
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Evet @cihankeskin komşum bu başlıktı bahsettiğim. Teşekkürler.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Benzetecek olursak, bence Geleneksel Tıraş, belli bir zamandan sonra artık bir ilaç bağımlılığı gibi birşeye dönüşüyor.
Bir hastalığın tedavisi için kullanılan bir ilaç bu..
Tabii olarak bu ilacın yan etkileri de var.
Yanlışım varsa düzeltin, bu yanetkiler ise: Sıkılınca alet, sabun, fırça vs değiştirmek oluyor.
Sorunun cevabı az da olsa burda saklıdır.. .
- Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar.
"Eskiyi severim. Eski kafalılık hariç.. ."
Hoşgeldiniz.
Pahalı aletlerin fiyatı, ucuz olanlarla kıyaslayarak söylersek, tamamiyle kaliteye yansımıyor maalesef. Başka bir deyişle aradaki fiyat farkı kalite farkından çok çok fazla...
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Bana göre tabi...
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraşa yeni başlayacağım bir kaç sorum var. Omer554 24 17,375 14/04/2015, Saat: 20:10
Son Yorum: pitbull
  merhaba,birkac sorum olucak drahmin 18 14,965 23/06/2014, Saat: 10:07
Son Yorum: seiko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: