Muhle
#51
Bugün Migros'ta %96 litrelik Etil alkol vardı. Jileti makinasının içinde alkol dolu bir kapta bekletsek, jilet veya makinaya zarar gelir mi acaba? Paslanır mı ki?

Tabi kastigina değer mi derseniz, kalanıyla da Aftershave falan yaparsak dediydim.

SeckinB
Cevapla
#52
Uzun süre bekletilince ne olur kestiremiyorum fakat bir kaç dakikalık bekletmelerle birşey olacağını sanmam ki o da mikropların ölmesi için yeterli olur ki ortalama bir ev ortamında bir kaç dakika alkolde bekletmeye rağmen sağlığı tehdit edecek birşeyler sanırım bulunmaz. En azından ben o tedirginliği yaşamıyorum.

Temizlik için izopropil alkol daha iyi. Fiyatı da daha ucuz. (litresi 8 liraya aldım ben geçenlerde).Yalnız bildiğim kadarıyla ipa (izopropil alkol) virüslere karşı bir temizlik sağlıyor. Mantar bakteri türevlerinde etkisiz kalıyor. Onlar için de evde bira yapanların kullandığı starsan isimli bir dezenfektan var. 100 mlsi 25 lira olması lazım fakat 500 ml ye 1 çay kaşığı yeterli oluyor(muş). Tabii bunlarla uğraşmak yerine bir barbasol edinmek hem tıraş malzemesinin hem de kafanın sıhhati açısından daha iyi olur.
Cevapla
#53
Karısık olarak aldıgım jiletlerin icinden sansıma muhle geldi elime. Entresan normalde 2 tırasta degistirim jiletleri bununla 3 tıras gittim.
Sanırım mild ama dayanıklı bir yapıda jilet. Agresif aletlerle daha uyumlu oluyor anladıgım. Rocnel agresif elit le harika bir ikili oldular. 3 tıras wtg,xtg olarak 2ser perdeden cok guzel gecti.
Cevapla
#54
Bende bir süre kullandıktan sonra ve polsilver dan sonra az keskin gelmeye başladı Ej89 ile. Çok konforlu ve dayanıklı ama polsilver/ gilette 7 oclock gibi keskin değil. Az daha keskin olaymış tadından yenmezmiş. Tahminimce Agresif alete çok uyar. Çok güvenli ve konforlu çünkü
Cevapla
#55
İlk yorumumun üzerinden biraz geçmiş, aynı jiletle 2. kez tıraş oldum.
Fikrim nerdeyse hiç değişmemiş... Orta keskinlikte ve kaliteli bir jilet Smile

Polsilver gibi keskin olmasa da benim gibi orta-yaş grubundaki erkeklere uygun Wink

Polsilver bağımlılık yapıp, kendisini aratıyor sanırım, Sarı jilet bile keskin gelmiyor artık.

21 Nisan guncellemesi:
Muhle 4. tirasta kendini koyvermesede keskinliği azaldı. Anliyorum ki jiletlerin genel kullanım ömrü bende 3
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi